تاریخ درج خبر : 1391/06/20
کد خبر : ۲۷۷۲
+ تغییر اندازه نوشته -

موفقیتی دیگر برای کارگردان جوان دهدشتی

سایت استان: فیلم کوتاه “عروس جمعه”به کارگردانی سید محمد سلیمی‌راد به جمع ۲۵ فیلم کوتاه به بخش مسابقه بین‌الملل جشنواره فیلم کوتاه تهران راه یافت.
سید محمد سلیمی‌راد در گفت‌وگو با فارس  اظهار داشت: فیلم کوتاه عروس جمعه به جمع 25 فیلم کوتاه بخش مسابقه بین‌الملل جشنواره فیلم کوتاه تهران راه یافت.


کارگردان جوان افزود: عروس جمعه پیش از این در جشنواره منطقه‌ای دنا که با حضور 12 استان در یاسوج برگزار شده بود به عنوان بهترین فیلم تولید شده در دفاتر انجمن سینمای جوان جواز حضور در بخش مسابقه ملی جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران را به دست آورده بود.

کارگردان فیلم کوتاه “عقد آسمونی” تصریح کرد: با اعلام نظر داوران جشنواره فیلم کوتاه عروس جمعه در بین 25 فیلم داستانی نماینده ایران به بخش بین‌الملل جشنواره فیلم کوتاه تهران به رقابت با 46 کشور جهان می‌پردازد.

سلیمی‌راد با بیان اینکه این فیلم به بیان مشکلات و معضلات موجود در منطقه مانند نبود جاده مناسب و کمبود امکانات در مناطق روستایی می‌پردازد، عنوان کرد: پرداختن به بعضی رسوم غلط در جامعه نیز در متن فیلم گنجانده شده است.

کارگردان جوان و خوش‌آتیه دهدشتی با ابراز تأسف از اینکه مسئولان استانی به خصوص در شهرستان کهگیلویه آنچنان که باید از فیلمسازان حمایت نمی‌کنند و به آنها بها نمی‌دهند، تاکید کرد: یقین داشته باشید اگر جوانان این استان از لحاظ مادی کمی بیشتر حمایت شوند خواهند توانست در جشنواره‌های ملی و بین‌المللی عناوین درخور و شایسته‌ای را کسب کنند.

سلیمی‌راد عنوان کرد: کارگردانان و جوانان علاقمند به فیلم‌سازی نیز در خیلی از مواقع سراغ مباحث کلیشه‌ای و تکراری می‌روند که این خود یک آسیب جدی به روند فیلمسازی در استان ما وارد کرده است.

کارگردان فیلم کوتاه عروس جمعه با اشاره به اینکه در استان ما از لحاظ فرهنگی، تاریخی و طبیعی ظرفیت‌های زیادی برای فیلمسازی وجود دارد، اذعان کرد: با دقت در این مسائل می‌توانیم فیلم‌های خوب و قابل قبولی را برای معرفی فرهنگ غنی و تاریخ استانمان بسازیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد