تاریخ درج خبر : 1393/02/29
کد خبر : ۲۷۷۲۸۱
+ تغییر اندازه نوشته -

یاسوجی ها روزانه 130 تن زباله تولید می شود

سایت استان: معاون خدمات شهری شهرداری یاسوج گفت: روزانه 130 تن زباله در شهر یاسوج تولید می شود که توسط نیروهای خدماتی نواحی چهار گانه شهرداری جمع آوری و حمل می گردد.

حمید افراشته با بیان اینکه روزانه 130 تن زباله در سطح شهر جمع آوری که این مقدار تا 140 تن نیز می رسد افزود: سرانه تولید زباله در یاسوج یک کیلو و 300 گرم است و این در حالی است که بر اساس استانداردها این رقم 850 گرم است.

IMG_8186

وی اظهارکرد: روزانه بیش از 200 تن زباله توسط شهرداری و دهیاریهای جمع آوری و در جایگاه دفن زباله توسط شهرداری به صورت بهداشتی دفن می شود.

معاون خدمات شهری شهرداری یاسوج با اشاره رشد جمعیت شهر یاسوج خاطرنشان کرد: 300 نیروی خدماتی شهرداری به صورت شبانه روزی در زمینه نظافت شهری و جمع آوری زباله ها فعالیت دارند.

افراشته تصریح کرد:30 دستگاه خودروی حمل زباله و چهار تانکر آب ویژه شتشوی معابر و جداول کار حمل زباله و شتشوی معابر را انجام می دهند.

وی ادامه داد: پاکبانان نوک پیکان و نماینده شهرداری در شهر هستند و اگر به وظایف خود به خوبی عمل نکنند شهرداری را زیر سئوال می‌برند.

معاون خدمات شهری شهرداری یاسوج بیان کرد: یکی از معضلاتی که شهر درگیر آن است تولید زباله توسط شهروندان است که امیدواریم با کمک مسئولان بتوانیم در کنترل افزایش تولید زباله برنامه‌ریزی دقیق و صحیحی را انجام بدهیم.

افراشته با اشاره به اینکه 32 گونه مشکل زیست محیطی از بابت زباله ای که می ماند و جمع آوری نمی شود رخ می دهد، عنوان کرد: موضوع جمع آوری زباله و نظافت شهری یکی از دغدغه های اصلی شهرداری به شمار می رود.

وی با اشاره به زمان بندی جمع آوری زباله و تنظیف شهر اضافه کرد: با توجه به زمانبندی مشخص شده برای تنظیف و حمل زباله از شهروندان انتظار داریم تا طبق زمانبدی مشخص شده نسبت به گذاشتن زباله خود جلوی درب منزلشان اقدام کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد