تاریخ درج خبر : 1393/02/29
کد خبر : ۲۷۷۵۲۷
+ تغییر اندازه نوشته -

تاکید زارعی بر اتمام ساختمان موزه یاسوج

سایت استان: رئیس مجمع نمایندگان کهگیلویه وبویر احمد در مجلس شورای اسلامی در بازدید از روند پیشرفت پروژه موزه یاسوج ضمن تبریک روز جهانی موزه وهفته میراث فرهنگی بر ضرورت اتمام و بهره برداری هرچه زودتر از آن تاکید داشتند و برای هرگونه همکاری و پیگیری در این راستا اعلام آمادگی کردند.

غلام محمد زارعی با اشاره به اینکه تاریخ، حافظه زنده جمع است و بی آن، بشر فاقد شناسنامه خواهد بودابراز داشت:موزه به حفظ شناسنامه بشر و تقویت حافظه جمعی کمک می کند و در نتیجه، به صورت رکن عمده ای از تاریخ در می آید.

نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شواری اسلامی تصریح کرد:آثار تاریخی به جا مانده از گذشتگان در کهگیلویه بویراحمد امروز ظرفیتی است برای جذب گردشگران داخلی وخارجی و مسئولان باید در حفظ ومرمت این اثار همواره تلاش کنند.

زارعی با بیان اینکه حفظ میراث فرهنگی، وظیفه ای همگانی و همیشگی است یاد آورشد: آموزش همگانی برای حفظ میراث فرهنگی از راه رسانه ها و مطبوعات، و بالا بردن فرهنگ نگهداری از آثار باستانی از عوامل مهم حفاظت از میراث فرهنگی است.

رئیس مجمع نمایندگان کهگیلویه وبویر احمد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: باید بیاموزیم که این آثار تا چه حد می تواند در توجه به فرهنگ کهن خویش و نیز جلب جهانگرد و بالا بردن درآمد ملی مؤثر باشد.

غلام محمد زارعی افزود: اختصاص بودجه کافی برای حفظ و بازسازی آثار باستانی و جلب مشارکت عمومی برای حفظ و نگهداری آنها، از عوامل مهم حفاظت از آثار باستانی است.

وی ادامه داد:امید واریم مسئولان سازمان میراث فرهنگی در کشور توجه جدی به نگهداری وحفظ میراث ماندگار استان دلاور خیز کهگیلویه وبویراحمد داشته باشند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد