تاریخ درج خبر : 1391/06/20
کد خبر : ۲۷۷۶
+ تغییر اندازه نوشته -

نبود پلاتو مهمترین مشکل تئاتر کهگیلویه

سایت استان: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان کهگیلویه گفت: چهار گروه نمایشی این شهرستان از امروز دوشنبه به مدت 10 روز در کهگیلویه اجرای عمومی خواهند داشت.


به گزارش  مهر، آزاد خردمند صبح دوشنبه در جمع هنرمندان تئاتر این شهرستان افزود: این چهار نمایش، “آلا صبح زود رفت” به نویسندگی “رضا گشتاسب” وکارگردانی “سید ایرج کاظمی”، “جو-گاهنبار” به نویسندگی وکارگردانی “هدایت غلامی”، و “نگاهی خیره به پنجره” به نویسندگی “لیلا احمد وند” و کارگردانی “محمد خالقی” و نمایش “ایل بانو” به نویسندگی وکارگردانی “سید قربانعلی موسوی” هستند.

وی بیان کرد: این نمایشها برای شرکت در جشنواره استانی تئاتر کهگیلویه و بویراحمد آماده می شوند و دو گروه نمایشی این شهرستان که دارای پروانه فعالیت از اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی هستند، آنها را اجرا خواهند کرد.

خردمند افزود: با آماده سازی و تهیه امکانات لازم از قبیل سیستم های نور و صدا، این نمایشها در دوسالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی وهنری “کوی آزادگان” و پارک جنگلی ” رواق” به روی صحنه خواهند رفت.

وی مهمترین مشکل در تئاتر این شهرستان را نبود سالن پلاتو عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به سبک کارهای نمایشی چند سال اخیر و روی آوردن هنرمندان نمایش به کارهای کف، داشتن یک سالن پلاتو در این شهرستان ضروری است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان کهگیلویه افزود: اعتباری برای ساخت سالن پلاتو در کمیته برنامه ریزی و اعتبار شهرستان مصوب شده که ساخت و تجهیز آن در آینده نزدیک آغاز خواهد شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد