تاریخ درج خبر : 1393/02/30
کد خبر : ۲۷۷۸۴۸
+ تغییر اندازه نوشته -

مردم سادات محمودی با اجرای سد خرسان3 زندگی خود را از دست می دهند

سایت استان: استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: مردم منطقه سادات محمودی این استان که در محدوده سد خرسان 3 هستند زندگی خود را از دست خواهند داد.

سید موسی خادمی در نشست بررسی مشکلات سد خرسان 3 که در استانداری کهگیلویه و بویراحمد با حضور جمعی از اهالی منطقه سادات محمودی برگزار شد، افزود: مردم منطقه سادات محمودی این استان که در محدوده سد خرسان 3 هستند زندگی خود را از دست خواهند داد و باید فکری به حال وضعیت آنها شود.

خادمی

وی اظهارکرد: همه استانها دنبال این هستند که یک امتیاز جدیدی را برای استان خود دریافت کنند اما ما دنبال این هستیم که امتیازهای خود را از دست ندهیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: اجرای سد خرسان 3 کار کارشناسی شده ای نیست و باید تیم کارشناسی در این استان تشکیل شود تا تبعات، مشکلات و معضلات ناشی از احداث این سد را بررسی کنند چراکه اجرای این سد به راههای ارتباطی، اراضی کشاورزی، مناطق دیدنی و گردشگری و میراث تاریخی استان خسارات جبران ناپذیری را وارد می کند.

خادمی تصریح کرد: طی نامه ای به ریاست محترم جمهور و وزیر نیرو مسایل و مشکلات ناشی زا اجرای این سد را مطرح خواهیم کرد.

وی ادامه داد: یک طرح یا پروژه را باید درست و دقیق انجام دهیم، اگر پروژه ملی است بجا اما باید کار کارشناسی و علمی در این زمینه انجام شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: باید مطالعات اجتماعی سد خرسان 3 دوباره دیده شود و وزارت نیرو و کمیسیون 215 باید تکلیف این سد را که بدون اطلاع از مسئولان استان انجام شده را روشن و بررسی کنند.

خادمی با بیان اینکه دستگاههای اجرایی استان کهگیلویه و بویراحمد باید پیگیر این موضوع باشند، عنوان کرد: حدود 200 کیلومتر از راههای این استان با احداث سد خرسان 3 زیر آب می روند.

وی اضافه کرد: 26 روستای این منطقه که سد خرسان 3 در آن احداث می شود برخوردار از تأسیسات آب لوله کشی سالم شرب هستند.

این جلسه با حضور استاندار، مدیران دستگاههای اجرایی استان کهگیلویه و بویراحمد، برخی از مسئولان سد خرسان 3 و برخی از مردم، شوراها و دهیاران روستاهای منطقه سادات محمودی شهرستان دنا حضور داشتند.

آغاز شروع عملیات این پروژه در سال 86 بوده است که هم اکنون باعث نگرانی مردم منطقه سادات محمودی شده است.

پروژه سد و نیروگاه برق آبی خرسان 3 در 45 کیلومتری جنوب شهرستان لردگان در استان چهار محال و بختیاری واقع شده است. هدف از احداث این طرح تولید انرژی برق آبی به میزان 1107 گیگاوات ساعت در سال است.

سد خرسان 3 قرار است توسط شرکت مهندسین مشاور آبان پروژه اجرا شود.

منبع: ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد