تاریخ درج خبر : 1393/02/31
کد خبر : ۲۷۸۳۵۷
+ تغییر اندازه نوشته -

شیرکوند: با تغییر دولت دوران طلایی گردشگری آغاز شده است

سایت استان: معاون سازمان میراث فرهنگی کشور گفت: با تغییر دولت و روی کار آمدن دولت دکتر روحانی، دوران طلایی گردشگری در ایران آغاز شده است.

به گزارش سایت استان، دکتر سعید شیرکوند که در کارگروه گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد سخن می گفت، افزود: آمارهای ورود گردشگران به ایران پس از تغییر دولت افزایش بی سابقه ای را در ورود گردشگر به ایران نشان می دهد.

IMG_4805

وی خاطر نشان ساخت: با دادن شعارهای آرمانی کارها جلو نمی رود بلکه باید به دنبال این باشیم که گردشگری را یک قدم به جلو ببریم.

وی مطالعات و پژوهشهای انجام شده در حوزه گردشگری را خوب ارزیابی کرد و بیان داشت: باید به دنبال کاربردی کردن این مطالعات و پژوهش ها باشیم.

شیرکوند نقش گردشگری در اقتصاد ایران پس از انقلاب را ناچیز عنوان کرد و افزود: یکی از دلایل این موضوع، باور و الگوی حاکم بر جامعه ما پس از انقلاب اسلامی بود که گردشگری را با بی بندباری و هنجارشکنی  یکی می دانستند.

وی این نوع گردشگری را عشرتی نامید و افزود: در دنیا انواع مختلفی از گردشگری مانند گردشگری سلامت، طبیعت، تاریخی و … وجود دارد ولی متاسفانه همه این انواع گردشگری را ما به گردشگری عشرتی تعبیر کردیم و آن را کنار گذاشتیم و الان به این باور رسیدیم که این نوع نگرش غلط بوده و البته تا حدودی این نگاه تغییر کرده است.

این مقام مسئول ابراز داشت: در شش ماه گذشته که آمار گردشگران هم رشد بی سابقه ای داشته حتی یک مورد تخلف از سوی گردشگران خارجی گزارش نشده و این نشان دهنده این است که ایران کانون توریست فرهنگی و تاریخی است.

دکتر شیرکوند دلیل دیگر نادیده گرفتن گردشگری را اقتصاد متکی به نفت عنوان کرد و بیان داشت: باور بر این است که درآمد نفت همه مخارج کشور را پرداخت می کند و به گردشگری به عنوان یک صنعت درآمدزا توجهی نمی شد.

معاون سازمان میراث فرهنگی کشور اظهار داشت: دلیل سوم برای بی توجهی به گردشگری این است که گردشگری در سبد خانوارهای ایرانی جایگاهی ندارد در حالی که نیاز انسان است که سفر کند و باید این مورد در سبد خانوارها لحاظ شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه نگرش ها در خصوص گردشگری تغییر کرده و هر روز من شاهد نامه هایی از استانداران، ائمه جمعه، شهرداران و شوراهای شهر مناطق مختلف ایران هستم که تقاضای ایجاد زیرساختها در مناطق خود را دارند.

دکتر شیرکوند در پایان گفت: کشور ایران برای گردشگران خارجی یک کشور ارزان است و با ایجاد زیرساختها می توانیم بسیاری از این گردشگران را به ایران بکشانیم و سرمایه های زیادی را از این راه به اقتصاد کشور وارد کرده و در کنار آن مشاغل جدید نیز ایجاد شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد