تاریخ درج خبر : 1391/06/20
کد خبر : ۲۷۸۶
+ تغییر اندازه نوشته -

نیمی از مصرف مرغ استان از دیگر استانها تامین می شود

سایت استان:‌ استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: 50درصد مرغ و 60درصد تخم مرغ مصرفی این استان از استانهای دیگر تامین می‌شود.

به گزارش  مهر، سید حسین صابری عصر دوشنبه در ستاد تنظیم بازار استان افزود: شرایط لازم برای تولید و تامین مصرف داخلی و حتی بیش از نیاز در استان وجود دارد.

وی بیان کرد: با فعال کردن همه مرغداریهای راکد و نیمه فعال، احداث مرغداری‌های جدید، دامداری صنعتی و توسعه شیلات به خصوص ماهی قزال آلا باید تولید پروتئین استان را بالا برد.

صابری بر توسعه تولیدات دام و طیور به روش صنعتی و نوین تاکید کرد و اظهار داشت: هیچ مانعی برای تامین تسهیلات در بخش تولیدات دام و طیور وجود ندارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: این استان از نظر بسیاری از ظرفیت‌ها، استعدادها و منابع مختلف از 15 استان کشور برخوردارتر است.

صابری بیان داشت: لازم است در تامین بسیاری از کالاهای مصرفی و حتی مازاد نیاز استان برای دراز مدت، برنامه‌ریزی شود.

وی با اشاره به سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی و اقتصاد مقاومتی، تاکید کرد: تامین نیازهای استان مستلزم افزایش کار و تلاش و تسهیل در روند کارهاست.

قیمت‌های بازار استان با قیمت‌های واقعی فاصله دارد

صابری، تامین اقلام و کالاهای اساسی استان از خارج از استان و یا کشور را نگران کننده دانست و گفت: باید از منابع، زمان و فرصت‌ها برای افزایش تولید در استان و حتی آن استفاده کنیم.

استاندار استان همچنین نسبت به افزایش تولیدات خانگی همچون نان، مرغ، تخم مرغ، گوشت و شیر تاکید کرد و افزود: تامین بخشی از نیازهای خانگی و پر کردن اوقات فراغت افراد خانواده‌ها در شرایطی که دولت از مشاغل خانگی حمایت می کند، حرکتی در راستای شکست تحریم‌ها و تحقق شعار اقتصاد مقاومتی رهبری عزیز و استقلال و خودکفایی کشور است.

وی حمایت از تولید کننده و مصرف کننده در عرصه تولید، عرضه و تقاضا را وظیفه دولت دانست و بیان کرد: تولید کننده نباید محصولات کم کیفیت تولید کند و از سوی دیگر حقوق مصرف کننده هم نباید پایمال شود.

صابری همچنین یادآور شد: قیمت‌های کنونی در بازار استان با قیمت‌های واقعی فاصله زیادی دارد.

وی افزود: بازرگانی باید با همکاری مجمع امور صنفی در ساماندهی و کنترل قیمت‌ها بیشتر تلاش کند.

صابری به تشکیل انجمن اسلامی بازار و فعالیت بیشتر مجمع امور صنفی در حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان و نامگذاری مناسب صنوف مختلف وترویج فرهنگ صرف جویی و درست مصرف کردن هم تاکید کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد