تاریخ درج خبر : 1393/03/01
کد خبر : ۲۷۸۶۶۰
+ تغییر اندازه نوشته -

” بسیج لشکر مخلص خدا “

سایت استان: علیرضا کفایی

چند روز پیش عده ایی بنام بسیجیان در شهر یاسوج تجمعی اعتراضی برپا کردند و از دلواپسی و دغدغه های خود در مورد حجاب و عفاف گفتند و به اجرای یک کنسرت معترض بودند.

این قبیل اعتراضها مدتی است در دستور کار مخالفان دولت فعلی قرار گرفته و شروع آن هم از سوی برخی از راه یافتگان شناخته شده مجلس و پایداری چی ها بود . آنچه که امروز رنگ باخته و نخ نما و دم خروس نمایان شده است با تاخیر به یاسوج رسیده است . شاید پرداختن به مسائل تاریخ مصرف گذشته چندان اهمیتی نداشته باشد اما به جهت یک بام و دو هوای برخی افراد ذکر چند نکته لازم است.

رئیس دولت نهم و دهم یعنی آقای محمود احمدی نژاد همو که پدر معنوی پایداری چی ها اطاعت از وی را اطاعت از خدا می دانست در یک برنامه تلویزیونی می گفت : “واقعا مشکل مردم ما الا ن مشکل موی بچه های ماست؟ خوب، بچه ها دوست دارند شکل موهاشون را هر جوری که دوست دارند بزارن، به من و تو چه ربطی داره؟ …. یعنی مشکل مهم جوونای ما اینه که الا ن جوونا دوس دارن شکل موهاشون را چه جوری بزارن و دولت نمی زاره؟ شان دولت اینه؟ شان مردم اینه؟ اینه واقعا؟ مشکل ما مثلا اینه که فلا ن دختر ما فلا ن لباسو پوشید؟ یعنی مشکل کشور ما اینه؟ مشکل مردم ما اینه؟!”

شاید او حق داشت و درست می گفت ولی سوال این است که حضرات بسیجی مگر شما یا بزرگترهای شما آنروز خفته بودید و اسلام در خطر نبود ! ؟ یا دستوری بر اعتراض به شما نداده بودند ؟ یا حکم خدا بقول خودتان ” امر به معروف و نهی از منکر ” را ترجیح دادید آنروز تعطیل کنید ؟ مگر احکام الهی تعطیل بردار است ؟

پیامبر (ص) را از آنرو نبی رحمت می خوانند که بر بندگان خدا آنچنان دلسوز بود و مهربان که وحی آمد «فَلَعلَّکَ باخِعٌ نَفسَکَ عَلی آثارِهِم اِن لَم یُؤمِنُوا بِهذَاالحَدیِثِ اَسَفاً؛ گویی می خواهی خود را از غم و اندوه به خاطر اعمال آن ها هلاک کنی، اگر آن ها به این گفتار ایمان نیاورند.» آیه ۶ سوره مبارکه کهف

پیامبر حتی قاتل عمویش را نیز بخشود و از خونش گذشت و فرمود: کسی که بر مردم آسان نگیرد نباید انتظار رحمت داشته باشد .

رفتاری چنان کریمانه باعث شد اسلامی که در آغاز کار ، نمازهایش با حضور سه نمازگزار ( پیامبر و علی(ع) و خدیجه(س) ) و به طور مخفیانه اقامه می شد، به دینی جهانشمول تبدیل شود و از شهر کوچک مکه به همه قاره های جهان برسد و بیش از یک میلیارد پیرو داشته باشد.

بسیجیان دلواپس مگر همین خواننده ، مجید خراطها در سال 91 هم در شهر شما ( یاسوج ) کنسرت برپا نکرده بود. چرا آن زمان دلواپس نشدید ؟ آیا جز این نیست که آن زمان دولت دوست بر سر کار بود ؟ و امروز تخریب این دولت در دستور کار ؟ بله همانطور که توجیه فرموده اید ” ما در قرآن داریم که اعتراض و امربه معروف و نهی از منکر یک فریضه واجب است. ” اما ظاهرا سوراخ دعا گم کرده اید و وجوبش را به میل خود تفسیر می کنید . آنروز این فریضه واجب نبود ؟

گفته اید که مجوز شما قرآن است ! عجبا از این قرآن شناسی و تفسیر به رای !

قرآن کریم میفرماید ” الم أَحَسِبَ النَّاسُ أَنْ یُتْرَکُوا أَنْ یَقُولُوا آمَنَّا وَ هُمْ لا یُفْتَنُونَ: آیا مردم پنداشته‌اند که با گفتن این که ایمان آوردیم رها می‌شوند و هرگز مورد آزمایش قرار نمی‌گیرند؟ “

یا از ” وَ لَقَدْ فَتَنَّا الَّذِینَ مِنْ قَبْلِهِمْ فَلَیَعْلَمَنَّ اللَّهُ الَّذِینَ صَدَقُوا وَ لَیَعْلَمَنَّ الْکاذِبِینَ ما امت‌هایی را که پیش از آنان بودند، آزمایش کردیم، خدا راستگویان و دروغ گویان را کاملاً می‌شناسد. ” غافلید ؟

این حدیثم چه خوش آمد که سحرگه می گفت / بر در میکده ایی با دف و نی ترسایی
گر مسلمانی از این است که حافظ دارد / آه اگر از پی امروز بود فردایی

هر حرکت اشتباهی را به پای اسلام و قرآن ننویسد و تخیل و توهم خود را اسلام ناب معرفی نکنید ، چنگ بر منش پیامبر رحمت و اسلام راستین زنید.

گویند ” ناخوش آوازى به بانگ بلندقرآن همی خواند. صاحبدلی براو بگذشت گفت: تورامشاهره چندست؟ گفت: هیچ. گفت: پس این زحمت خودچندان چرا همی دهی ؟ گفت: ازبهرخدا میخوانم. گفت: از بهر خدا مخوان.

گرتو قرآن بدین نمط خوانی / ببری رونــق مســـلمانـــى ” گلستان باب چهارم

عزیزان بسیجی بگذارید همچنان ” بسیج لشکر مخلص خدا ” بماند .

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • جمالفرد گفت:

  دلسوز عزیز با عرض معذرت شما با این صحبت ها اصل خلقت انسان را زیر سوال برده اید اگر واقعا با دیدن این صحنه ها هیچ اثری در تو ایجاد نمی شود یا عارف واصلی یا به پزشک مراجعه کن دوما گاهی این تضادها و تضارب آرا باعث تقویت مواضع دینی می شود و این نکته را هم توجه داشته باشید خیلی وقت ها دشمن از سادگی برخی نیروهای خودی با تطمیع برخی دیگری و اعمال منافق گونه سعی در تنها گذاشتن ولی امر دارد کما اینکه این مطلب بارها در طول تاریخ رخ داده است و امامان ما بارها تنها مانده اند و وقتی در این تنهایی تصمیمی عاقلانه و منطقی اتخاذ نمودند از سوی همین ساده لوح ها مجددا مورد انتقاد و توهین قرار گرفتند علی ایحال یکی از راه های خودسازی پس از یقظه دوری از محیط های گناه آلود است تازه آثار دیگر گناه در جامعه مسلمین این است که برکت از آن جامعه رخت بر می بندد و آثار تربیتی که بر آن مترتب . عزیزم همه که مثل تو خودساخته نیستند و اهل فکر و مطالعه و شناخت نیستند دفعه دیگر با در نظر گرفتن همه اقشار جامعه نظر بدهید لطفا چون همه مثل هم نیستند.

 • دلسوز گفت:

  ضمن تشکر از جناب کفایی به خاطر مقاله شون
  عاجزانه ومستدعانه وملتمسانه بعنوان یک فرزند این آب وخاک وکسیکه جایی ساپورت نمیشه جیره خوار نهاد ارگان یا اداره ای هم نیست فقط نگران خرابتر شدنه اوضاعم / کمترین/ کوچکترین/ برادر شما خواهشمندم ای دو طرف مشاجره/ اوضاع را خرابتر از این نکنید آقا جان بنشینید و موضوع را بعنوان دو برادر هم وطن هم کیش وآیین همولایتی اصلا دو انسان بالغ وعاقل حلش کنید برادران عزیز دلتون برا کشورتون بسوزه به نظر شما چه کشوری تو خاورمیانه حال حاضر امنتر از ایرانه ومثه ایران روش حساب میبرن شما به کشورهایی که چشم پیشرفت وطرقی ایران وایرانی اخص شیعه مذهب را نداره وآن کشورهایی که ریشه ای با اصل انقلاب ما مشکل دارن نگاه نکنید ایا کارهای از ایندست ودعوا ومرافحه ها آب تو آسیاب همونا ریختن نیس؟
  واللهه اگر من خودم باکیم نباشه و ریشه ای مشکلی از نطر شخصیتی واخلاقی نداشته باشم هزاران کاباره یا موسیقی مبتذل دور وورم بکوبه اگر مویی خلل در اراده ام ایجاد ویا به چنین سمت وسویی کشیده بشم البته پوزش میطلبم انشاالله که سؤ تفاهم برای کسی ایجاد نشه ومنظور تمثیله نه تشبیه حالا به عنوان قطره ای از دریای وسیع و نیلگون جامعه لر جنوب نه مویید وموافق لطمه به آبرو وحجب وحیاکه ریشه ای در فرهنگ ماست و خونهای پاک جوانانی که برای همه ی اینها(دین/ ناموس/خاک) به زمین ریخته شده و هنوز هم دیری نیست وخشک نشده هستم ونه با ایده وافکار چماقیت که این هردو برای جامعه لر تعصب به جا
  حاشا که جایز باشه حاشا . خداوند همه ما را جهت سرافرازی وسربلندی این وطن این خاک این دیار ومردمان خونگرمش همدل و موفق وپیروز بدارد امیدوارم ومنتظر

پربازديد