تاریخ درج خبر : 1391/06/20
کد خبر : ۲۷۹۰
+ تغییر اندازه نوشته -

مطالعات ساخت اردوگاه در مکانهای گردشگری استان پایان یافت

سایت استان: مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: مطالعه شهرستان های مختلف این استان برای ساخت اردوگاه ها ومناطق نمونه گردشگری تفریحی پایان یافت.
علیرضا ایزدی افزود: برای مطالعه وایجاد زیرساختهای مورد نیازاردوگاه ها ومناطق نمونه گردشگری شهرستان باشت 100 میلیون ریال، بهمئی 100 میلیون ریال، بویراحمد 500 میلیون ریال، چرام و دنا هر کدام 200 میلیون ریال، و گچساران نیز 300 میلیون ریال هزینه شد.

وی اظهار داشت: مطالعه این مناطق از سال 87 آغاز و در نتیجه به صورت کارشناسی، مکان یابی برای ساخت اردوگاه ها و مناطق نمونه گردشگری استان انجام شده است.

ایزدی بیان کرد: بر همین اساس ساخت اردوگاه ها و کمپینگ های اقاماتی تفریحی در برخی از نقاط استان از جمله برم الوان و تنگ سولک بهمئی، تنگ تامرادی، خهکلان، مهریان در شهرستان بویراحمد، چشمه بلقیس چرام و شلالدون باشت و برخی دیگر از نقاط استان آغاز شده است که به مرور تا سال 92 به بهره برداری می رسد.

وی عنوان کرد: همچنین در مطالعات جداگانه ای 283 جاذبه طبیعی بکر برای جذب گردشگر در این استان شناسایی شده است که با معرفی شدن، نقش موثری در توسعه گردشگری و افزایش ثروت عمومی و اشتغال دارند.

ایزدی به ایرنا گفت: این جاذبه های گردشگری در همه نقاط استان وجود دارد و از قله های رشته کوه زاگرس مرکزی تا جنگل های یاسوج و باشت و دشت های کهگیلویه و گچساران و تنگ سولک بهمئی را شامل می شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد