تاریخ درج خبر : 1393/03/02
کد خبر : ۲۷۹۰۱۰
+ تغییر اندازه نوشته -

شیرکوند: صنعت گردشگری هنوز دغدغه استانها نشده است

سایت استان: دکتر سعید شیرکوند گفت: اما موضوع صنعت گردشگری هنوز دغدغه استانها نشده است و استانداران، فرمانداران و شهرداران این مسئله را طی چند دهه گذشته در دستور کار خود قرار ندادند.

شیرکوند در حاشیه همایش فرصتهای سرمایه گذاری گردشگری در یاسوج اظهار داشت: برگزاری همایشهای گردشگری می تواند فتح بابی باشد برای توجه همه به موضوع گردشگری که یکی از راهکارهای ایجاد اشتغال در جامعه است.

وی بیان کرد: در کشور ما تلاشی جدی برای استفاده از گردشگری در توسعه اقتصادی شکل نگرفته اما با توجه به اینکه محدودیتهایی در درآمدهای نفتی اتفاق افتاده، صنعت گردشگری می تواند نقش مهمی در اقتصاد داشته باشد.

وی با بیان اینکه گردشگری باید به دغدغه مردم بدل شود، گفت: نباید فکر کرد گردشگری کالای لوکس است و عده ای که پول دارند می توانند سفر کنند در حالی که اگر گردشگری در سبد هزینه خانوار بیاید فعالیتهای دیگری را نیز به دنبال خود ایجاد می کند.

معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور همچنین در خصوص بسترسازی برای جذب سرمایه گذار خارجی گفت: سرمایه گذاران خارجی زیادی طی چند ماه اخیر با ما مذاکره کرده اند.

وی افزود: این افراد ارزیابی ها و بررسی ها را انجام می دهند و اگر شرایط با ثبات کنونی پایدار بود و چشم انداز آینده روشن باشد، طبیعی است که سرمایه گذاران خارجی استقبال می کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد