تاریخ درج خبر : 1393/02/31
کد خبر : ۲۷۹۰۱۲
+ تغییر اندازه نوشته -

دکتر سلطانی: جذب گردشگر در کشور متناسب با ظرفیتها نیست

سایت استان: نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران میزان جذب گردشگر در کشور را متناسب با ظرفیتهای آن ندانست و گفت: کشور ایران با داشتن جایگاه دهم در وجود مواریث تاریخی و رتبه پنجم در جاذبه‌های گردشگری، رتبه بالاتر از 100 در جذب گردشگر دارد.

دکتر پدرام سلطانی در کارگروه توسعه گردشگری کهگیلویه و بویراحمد افزود: دو کشور مسلمان مالزی و ترکیه با اینکه جاذبه‌ها و مواریث کمتری نسبت به ایران دارند اما اکنون رتبه‌های شش و 10 جذب توریست در جهان را در اختیار دارند.

IMG_4763

وی بر آسیب شناسی در این خصوص تاکید کرد و بیان داشت: باید نقش گردشگری به عنوان یک صنعت مهم در اقتصاد و توسعه در کشور بیشتر تبیین شود.

سلطانی اظهار داشت: رویکرد و نگاه سنتی به صنعت گردشگری در کشور اولین مانع در توسعه این صنعت مهم است.

وی در ادامه به سیاست تنش‌زدایی دولت در سیاست خارجی اشاره کرد و گفت: این سیاست موجب گسترش حضور گردشگر به کشور شده است.

وی بر توسعه زیرساختهای گردشگری با توجه به رشد حضور گردشگران خارجی تاکید کرد و گفت: حمل و نقل یکی از زیرساختهای و اولویت مهم در این زمینه است که از کمبودهایی برخوردار است.

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران بیان داشت: حمل و نقل هوایی 57 درصد از وظیفه جابجایی گردشگر در دنیا را بر عهده دارد اما در کشور نه تنها در حمل و نقل هوایی مشکلات عدیده‌ای وجود دارد بلکه در حمل و نقل زمینی برای حمل گردشگر و توریست هم معضلات بسیاری پیش روی صنعت گردشگری است.

سلطانی بر ورود هر چه بیشتر بخش خصوصی در این صنعت تاکید کرد و بیان داشت: لازم است جاذبه‌ها و مشوق‌ها برای ورود این بخش افزایش یابند تا بخش خصوصی با رغبت در صنعت گردشگری سرمایه گذاری کند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد