تاریخ درج خبر : 1393/03/02
کد خبر : ۲۷۹۰۱۴
+ تغییر اندازه نوشته -

آمادگی سازمان اقتصادی کوثر جهت سرمایه گذاری در معادن استان

سایت استان: معاون اقتصادی سازمان اقتصادی کوثر گفت: سرمایه گذاری در طرح های معدنی استان کهگیلویه و بویراحمد در دستور کار سازمان اقتصادی کوثر قرار گرفته است.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، غلامرضا پناه در نشستی با رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با بیان اینکه قرار گرفتن مدیرانی بومی بر صندوق توسعه ملی و سازمان اقتصادی کوثر برای استان ما فرصتی مناسب است افزود: تمام تلاش خود را جهت استفاده مطلوب از این فرصت بعمل خواهم آورد.

SAMSUNG

پناه گفت: هیچ گونه محدودیتی جهت دریافت منابع و تسهیلات از محل صندوق ملی توسعه ملی جهت سرمایه گذاری در کهگیلویه و بویراحمد وجود ندارد.

معاون اقتصادی سازمان اقتصادی کوثر با اشاره به حذف منطقه محروم جهت پرداخت تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی و تغییر آن به استان محروم افزود: این عامل خود می تواند نقش مهم و مؤثری جهت سرمایه گذاری در کهگیلویه و بویراحمد داشته باشد.

وی میزان سهم آورده جهت سرمایه گذاری در استانهای محروم را 15 درصد دانست و این در حالی است که سهم آورده در استانهایی مانند تهران 50 درصد است و این خود امتیازی مهم جهت جذب سرمایه گذار در کهگیلویه و بویراحمد است.

پناه با بیان اینکه بهره تسهیلات بانکی در استانهای محروم 4 تا 5 درصد پایین تر از دیگر نقاط کشور است افزود: فرصت های بسیاری جهت کار کردن در استان وجود دارد در صورتی که بستر و شرایط لازم مهیا گردد.

این مسؤل خاطر نشان کرد: سازمان اقتصادی کوثر آمادگی لازم جهت سرمایه گذاری در تمامی حوزه ها را دارد تا با بهره برداری از این همه ذخایر موجود در کهگیلویه و بویراحمد زمینه اشتغال و رشد و توسعه اقتصادی پایدار در استان فراهم شود.

وی هدف از برگزاری نشست با مدیران سازمان صنعت و معدن استان را تمایل سازمان اقتصادی کوثر جهت سرمایه گذاری در معادن غنی استان همچون فسفات، مس، سلستین و بوکسیت دانست که در این راستا تفاهمات اولیه صورت گرفت و مهمترین ذخایر و پتانسیل های معدنی از طرف مدیران مجموعه صنعت و معدن استان ارائه گردید.
معاون اقتصادی سازمان اقتصادی کوثر تصریح کرد: در مناطق محروم که قابلیت سرمایه ‌گذاری و رقابت وجود داشته باشد سازمان اقتصادی کوثر بنا به سیاستی که دارد گام ‌های بلندی در راستای محرومیت‌ زدایی با توسل به سرمایه ‌گذاری برمی ‌دارد و به فراخور شرایط اقتصادی و نگاهی که مدیریت آن به مناطق محروم دارد بحث سرمایه‌گذاری را با جدیت دنبال می‌کند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد