تاریخ درج خبر : 1393/03/02
کد خبر : ۲۷۹۰۶۸
+ تغییر اندازه نوشته -

لغو سخنرانی دکتر محمدرضا خاتمی توجیه ندارد

 سایت استان: رحمان وفانژاد

اخلاق سیاسی در سالهای 92-84 رنگ بی اخلاقی خود را نمایش داد تریبونها همگی در اختیار یک جریان و همسو با قدرت در تمام مجالس و محافل، خود را به اندیشه مردم تحمیل نمود. سال 92 سرآغاز عبور از بحران ناپختگی ها و همکاری مجدانه جریان اصلاحات با انتخابات و ثمره آن ریاست جمهوری دکتر حسن روحانی بود. قریب به یک سال از عمر با برکت دولت اعتدال می گذرد. رئیس جمهور عزیزمان اگر تنفسی در فشارهای مضاعف جریان اصولگرایی(90% کرسی مجلس را حاکم اند) داشته باشد کلید زرین امید زندگی در قالب روح اعتدال گرایی نشان می دهد. خوشحال شدیم حماسه بزرگ فتح خرمشهر را در عملیات بیت المقدس 1361 میزبان سخنرانی استاد اخلاق سیاسی دکتر سید محمد رضا خاتمی باشیم. اطلاع رسانی این موضوع آغاز گردید و همان گونه که در سایت های خبری استان مشخص می باشد باعث استقبال عمومی قرار گرفته است. امیدوار بودیم این جلسه با شکوه هر چه تمام تر برگزار گردد تا نگرانی لغو جلسه سخنرانی حجت‌الاسلام سید حسن خمینی در بروجرد کاهش یابد و به تبع آن سیاست اعتدال گری دولتمان اثبات گردد. اعضای محترم شورای تأمین استان بعد از صدور مجوز سخنرانی مجدداً اظهار می دارند شرایط سخنرانی آقای خاتمی مقدور نیست.

اولاً: در ذات اعتدالگرایی که زاده مرام اصلاح طلبی است چنین موضوعی حتی راجع به جریان مخالف جهت جلوگیری از برگزاری جلسه صدق نمی کند.

ثانیاً: جریان اصلاح طلبی در این 9 سال از هیچ تریبونی برخوردار نبوده و گرچه با داشتن تریبونهای متعدد هم به خود اجازه هتک حرمت، توهین و… به سایر اندیشه ها را نمی دهد.

ثالثاً: این نوع برخورد زمینه ساز تنش های سیاسی زیادی در استان می گردد که مطمئنم روزی خواهد آمد اعضای محترم شورای تأمین از کرده خود پشیمان باشند.

رابعاً: لغو چنین جلسه ای با موضوع جشن فتح خرمشهر و به میزبانی دانشجویانی که در آن سالها نبوده اند و نیاز به این جلسات دارند جای بسی تعجب دارد.

در نهایت امیدوارم وزارت محترم اطلاعات با توجه به مسئولیت خویش پیگیر این موضوع گردد و جهت جلوگیری از این نوع رفتارها همت گمارد تا بتوان شرایط مساعدی جهت برگزاری جلسات آتی در سراسر ایران عزیزمان فراهم گردد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • آدم گفت:

  محمود آرام چرا اراجیف این روانی های متحجرو چاپ میکنی؟ به اندازه کافی تریبون ندارن که افتادن به جان محمد رضا خاتمی؟ فقط به طور واضح بگویید جرم محمدرضا خاتمی چه بود؟ این بود که بالاترین رای و محبوبیت مردمی را در تاریخ شورای شهر تهران داشت؟ چون برادر محمد خاتمی ست؟ یاچون فرزند آیت اله خاتمی است؟ بابا لااقل اگر قیامت خود را به هیچ فروختید یک کمی هم منصف باشید و بدانید که مردم بهتر از شما میدانند کی چی میگه . به قول دوست خودتان تعداد شما با ارفاق به 5 میلیون نفر نمی رسد دارید برای 75 میلیون نعیین تکلیف می کنید؟ جمع کنید این پلاس کهنه و پوسیده دور و برتان را . آنقدر غیر منطقی و خصمانه می نویسید و می اندیشید که همه ملت را روانی کردید. خودتان خسته نشدید؟ مگر شما به آسایش خودتان و خانوادتان فکر نمی کنید؟ چطور درونتان آرامش دارد وقتی اینطور به یک انسان تهمت ناروا می زنید؟ شماها انگار از اینکه روی اعصاب ملت راه بروید لذت می برید!!!!!!!!!!!!
  دروغ گفتن بیش از هر شمشیری انسان را زخمی و کینه توز می کند مگر همین احمدی نژادی که توی تلویزیون جلو چشم 200میلیون دروغ گفت آنروز هواخواه سینه چاکش نبودید؟ در حق احمدی نژاد هم بی انصافی می کنید . بروید و در پیشگاه ملت نه در پیشگاه وجدانتان اظهار شرمندگی کنید.

 • ص گفت:

  ببخشید کجای دنیا به یک فتنه گر اجازه سخنرانی میدن ! مگر اکثر دانشمندانی که از قران سخن گفتند دولت های غربی برای کشتن آنها جایزه نگذاشتند! مسخره باید خاتمی رو گذاشت سخنرانی کرد؟ ملاک ما قران نه امثال احمدی ن‍زادو بازرگانو مصدقو خاتمی و رفسنجانی و ….. متاسفم واسه یاسوج که همیشه دعوای اصول و اصلاحات ! قران میفرماید اصول گرای اصلاح طلب شماها دنبال چی هستید !بابا پیامبر سیاسی بود ولی سیاستش عین دیانتش بود . به گفته امام اسلام تمامش سیاست است . ولس شماها در یاسوج دنبال منافع شخصی هستید.

 • باغیرت گفت:

  آقای ناشناس امثال شما فکرتان( اگر داشته باشید) ناشناخته ومنسوخ است .شما چون متحجر هستبد تحمل عقیده مخالف داندارید.اگر امثال دکتر خاتمی جایگاه ندارند ,بگذارید بیایند وباعدم استقبال روبرو شوند
  ,ودیگر شما را به زحمت به هم ریختن مراسم وقلداری نیندازند.

 • امیر گفت:

  نویسنده محترم ،لطف کن فارسی را پاس بدار واز این پس بجای واژه عربی همان واژهای خودمان را بکار ببر.1و2و3و4و……………بهتر ا ز واژگان اولا وثانیآ وغیره میباشد. بعدش هم این را عرض کنم دوم خرداد، اصول گرا وغیره همه از یک ریشه اند ویک درخت. با این تفاوت که به لطف باغبان هر بار یک سمت از این درخت گرمای بهتری میگیرد وجان بهتری.ومطمعنآ ثمره این درخت نصیب همه کس نمیشود و نخواهد شد ودر نتیجه آنهایی که از ثمر بی نصیبن فقط به امید آنند که شاید بتوانند بعد از عمر این درخت که مثلا گردویش فرض کنیم درخت هلوی بکارند واز ثمره اش استفاده ببرند .البته اگر باغبان هم یا بفروشد؛یا بی توان شود؛یا هم عمرش کفاف نکند.و باز اگر اگر وارثین باغبان ارث اخلاق از همان را نبرند.

 • ناشناس گفت:

  سلام،
  بابا خاتمی تخم فتنه است اکه بیاد مردم بدرشو در میارن قطعا امنیتش سخته با معاون احمدی نزاد مقایسش نکنید.
  در ضمن اکه بجای خاتمی یه ادم درست و حسابی دعوت میکردن قطعا امنیتش مشکلی نداشت.
  استانداری به جه دلیلی باید بیاد خودش رو برای امثال خاتمی منافق جلو مردم قرار بده.
  مثلا زیبا کلام بیارن
  مثلا کواکبیان بیارن
  مثلا…

پربازديد