تاریخ درج خبر : 1391/06/20
کد خبر : ۲۷۹۴
+ تغییر اندازه نوشته -

پیگیری توهین رئیس دانشگاه رامین اهواز به دانشجویان لر در مجلس

 نماینده خرم‌آباد از تذکر تعدادی از نمایندگان به وزیر علوم به علت توهین رئیس یک دانشگاه به دانشجویان ۳ استان خبر داد.

ابراهیم آقامحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به توهین سرپرست دانشگاه کشاورزی رامین خوزستان به مردم استان‌های همجوار اظهار داشت: «عبدالعظیم آجیلی» که در حال حاضر سرپرستی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان را بر عهده دارد در نامه‌ای توهین‌آمیز خطاب به ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش خواستار عدم پذیرش دانشجویان از ۳ استان دیگر شده است.

وی با بیان اینکه آجیلی در این نامه مدعی ایجاد مشکلات فرهنگی از جانب دانشجویان این ۳ استان شده است، افزود: نمایندگان می‌خواهند بدانند یک فرد چگونه می‌تواند تا این اندازه نادان باشد که یک نامه رسمی با این مضمون را به رئیس سازمان سنجش بنویسد و بخواهد دانشجویان را از علم‌آموزی محروم کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی خاطرنشان کرد: مگر فرهنگ این فرد چیست که با فرهنگ یکی‌ از اصیل‌ترین اقوام ایرانی سازگاری ندارد.

نماینده خرم‌آباد در مجلس با بیان اینکه نمایندگان ذره‌ای توهین به هیچ یک از اقوام ایرانی را نمی‌پذیرند، تصریح کرد: علاوه بر اطلاع‌رسانی گسترده، چنانچه پیگیری و پاسخ قانع‌کننده‌ای در این ارتباط صورت نگیرد، قطعا وزیر علوم را استیضاح خواهیم کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • rubio.ms.71@gmail.com گفت:

  نظر خود را وارد نمایید…آقای آجیلی یک دانشجو بغیر از ضوابط تحصیل باید نگران اهلیت و قومیت خود هم باشد؟سهمیه بندی قومیتی میدانید یعنی چی؟یعنی آپارتاید

 • fgegtr گفت:

  واقعا برای تجیلی و دیگر اجیلی ها متاسفم کی به این ادم مدرک داده

 • حسین گفت:

  متاسفانه از چندی پیش این روند توهین به قومیت لر شروع شده است لیکن با بی توجهی مسئولین کار به اینجا و حتی سریالهای تلویزیونی کشیده شده است قومیتی که در دفاع از کیان ایران زمین کم نگذاشته و علارغم مشکلات استانی در تمامی عرصه ها حضور پر رنگ دارند لیکن می طلبد مسئولین امر برخورد محکمی همچون سنوات گذشته در خصوص توهین به آذری زبانان ، با خاطیان داشته باشند و سراغ ریشه های این حرکت بروند این حرکت بی خردانه و از طرف یک نفر نیست بلکه عواملی پشت این موضوع خفته اند و بوی تفرقه از این حرکات کاملا به مشام می رسد

 • روزبه ساکن اهواز گفت:

  حرفهایی که از دهان آمدها بیرون می آید ، ویترین شعور آنهاست !

 • لیزه گفت:

  متاسفانه در سال های اخیر به قوم لر اهانت های بسیار شده . ما باید بدانیم تمام افراد یک قوم خوب یا بد، نیستند و مثلا به بهانه ی کار خلافی که به وسیله ی تعدادی انگشت شمار یک قوم سر می زند نباید در مورد تمام افراد آن قوم بد قضاوت کنیم من شخصا عقیده دارم منشا اغلب این توهین هایی که به قوم لر روا داشته می شود یکی دوتا از کشورهای نژاد پرست همسایه هستند که می خواهند باگل آلود کردن فضای جامعه به اهداف پلید خود برسند…

 • لر گفت:

  اقای دکتر عکسشو بدین جنازه تحویل بگیرین

 • یک لرستانی گفت:

  البته بعضی هم بی تربیت هم هستند قو اصیل چه ربطی تربیت دارد؟

 • یک لرستانی گفت:

  البته بیجاره گناهی هم نکرده

 • یه اهوازی گفت:

  خاک بر سر اون فردی که به لر و ترک و عرب و کرد و بلوچ و ……….. توهین میکنه! اینها بویی از انسانیت نبردن

 • sanaz گفت:

  من یه خواستگار خیلی عاشق پیشه ……….. داشتم انقد ادعای عشق میکرد که حاضر شدم با اینکه کار و سربازی نداشت عقد کنم ولی باباش حتی اجازه نداد بیاد خواستگاری !!
  باباش گفته دختر باید کار داشته باشه!!!
  خدا رو شکر میکنم که کار نداشتم و پولدار نبودم و گرفتار نشدم

  • حسین غضنفری گفت:

   سلام من از ورودیهای86 هستم آقای اجیلی اصلا لیاقت و شایستگی استاد بودن رو نداشت من در کلاساشون حاضر بودم . من برای داتنشگاه رامین متاسفم که همچین فردی ریاست اون داره باوجود افراد لایقی مثل دکتر بخشنده – سیادت و فتحی …..

 • فرید گفت:

  با عرض سلام
  خطابم به آقای آجیلی و همه همفکران ایشان است :1-شما اگه دغدغه فرهنگ داشتید می دانستید که یکی از مهمترین اصول فرهنگی اتحاد و همبستگی بین اقوام می باشد نه تفرقه اندازی بین آنها
  2-اگه از لحاظ علمی صحبت کردید بهتره بررسی دوباره انجام دهید تا متوجه شوید که شما از این نظر نیز قابل قیاس با لرها نیستید
  3-اگه در قالب دینداری کلامی زدید باید بگویم که صحبت های شما دقیقا در تضاد با دین مبین اسلام می باشد چون در دین تفاوتی بین مسلمین قایل نشده(قابل توجه شما :امام علی (ع) و یک یهودی بدون هیچ تبعیضی در دادگاه حضور داشتند )
  4-اگه همینطوری یه چیزی گفته اید باید بگویم که کرسی ریاست آنهم در مکانی که مزین به علم و فرهنگ است جای هر نوع سخنی نیست و باید رسم ادب در نطق ها رعایت شود
  5- آیا می توانید در این دنیا و در آخرت جوابگوی خدا و قوم شریف لر باشید
  در آخر از نمایندگان محترم لر در مجلس شورای اسلامی خواستار پیگیری این مساله را دارم

 • گیاهپزشکی84 رامینم گفت:

  واقعا اقای اجیلی بچه بازی دراورده بااین نامه فرستادنش

 • اسحق گفت:

  عاجزانه از مسئولین محترم خواهشمندیم که این مسأله را پیگیری و این آقای نامحترم را به سزای عمل قبیح خود برسانید. از مسئولین محترم خواهشمندیم این مسأله را مانند مسائل دیگر بی جواب نگذارند.احساسات تمام لرها را جریحه دار کرده اند این …………..

 • مجید گفت:

  باسلام
  اینجانب درنیروگاه جنب دانشگاه کارمی کنم بعضی ازدوستان بنده که اهل استان سرسبزوزیبای لرستان هستند درحال حاضر از بهترین نفرات در قسمتهای مختلف از جمله بهره برداری و تعمیرات می باشندوالحمدلله دیگربابودن نیروهای توانمند نیا زی به خارجی هانداریم مگر این بچه ها همان بچه های لروبختیاری نیستند مدیری که بین نفرات زیرمجموعه اش تفاوت بگذارد مطمنا مدیر لایقی نیست من به شخصا ازخداوند میخواهم به این بنده خدا لیاقت خود دیدن و خوب فکرکردن رابدهد واز محضرشیربچه های لرستان پوزش بطلبد بنده از مردم ولایت مدارو انقلابی معذرت خواهی می کنم

 • عمل گفت:

  جناب آقای آجیلی ازکسی که برای شمامدرک صادرکرده متاسفم حتما درصادرکردن مدرک شما همچون نامه شمابی توجهی وعجله صورت گرفت.لطف کن برویدوازدوران ابتدایی شروع به تحصیل کنید.عشق یعنی لر.لریعنی مغزواستعدادبر فرازایران

 • دانشجو گفت:

  با سلام،بنده یکی از دانشجویان دانشگاه رامین هستم،این جناب دکتر تا سال قبل سرپرست دانشگاه بودنو متاسفانه در زمان ریاست ایشون دانشگاه ما در بدترین وضعیت موجود بود،زمانی که ایشون پست ریاست رو بعهده گرفتند یادمه توی سخنرانیشون اعلام کردن (شعار دادن)که دانشگاه در درجه اول محل دینداری و ترویج دینه،در درجه دوم محل ترویج فرهنگ(؟؟؟) و در نهایت محل تحصیل علمه!این نظر یک فرد تحصیل کرده و با فرهنگ در مورد دانشگاه بود،این جناب دکتر که…!هم برای ایشون و هم برای کسانی که ایشونو در این پست قرار دادن متاسفم،امیدوارم مقامات بالا این آقا را نه تنها در محیط دانشگاه بلکه در هیچ جایگاه دیگری قرار ندهن،چونکه همین شخصیت در جایگاه های دیگه خودشو باز نشون میه! وای به حال مملکتی که چنین گوهران نایابی رو توی راس قرار میده.
  با تشکر

 • علی گفت:

  آقای آجیلی برای شما متآسفم که قبل از ارسال نامه کمی تفکر نکردیدشما نمی دانیدخوزستان ولرستان پیوند برادری دارند.

 • اهواز گفت:

  —برکناری کافی نیست
  —این شخص بدلیل اقدام علیه امنیت ملی، تحریک قومی، توهین به اقوام، و تفرقه فکنی و نژادپرستی باید محاکمه شود. بنده به عنوان یک ایرانی و یک لر کوتاه نخواهم آمد..
  —همچنین وزیر علوم نیز باید رسما از قوم لر بدلیل منسوب نمودن اشتباه این فرد در سمت ریاست دانشگاه عذرخواهی کنند.
  —کوتاه نخواهیم آمد.

 • هادی نجفی گفت:

  من دوره کارشناسی در این دانشگاه درس خوانده ام..و و از کوهدشت لرستان هستم..من خودم یکی از فعلاترین نمایندگان دانشجویان بودم…در زمان ما ایشون معاونت آموزشی دانشگاه را به عهده داشت ولی متاسفانه کوچکترین اطلاعی از کار های آموزشی نداشت..و به شدت با دناشجویان با لحن بد صحبت می کرد ولی ایشون با لابی هایی که داشت بعد رئیس دانشگاه شد ..ایشون دکتر ترویج هستند ولی همه دانشجویان معتقد بودن که ایشون یک فرد عامی و بیسودا است …که جدیدا خودشونو نشون دادن با این توهین بزرگ…لازم به ذکر است که همه بدانند دانشجویان لک و لر به خصوص بچه های شهرستان کوهدشت بیشترین فعالیت سیاسی و صنفی را در این دانشگاه داشتند..ایشون بدون اطلاع از آیین نامه انظباتی برا چندین نفر حکم کمیته انظباتی زدند بدون اینکه دانشجو در جلسه کمیته حضور داشته باشد..از وقتی ایشون پست سرپرستی را به عهده گرفتند…بزرگترین مشکلات برا دانشگاه و دانشجویان پیش آمد…دزدی های کلانی در زمان معاونت آموزشی ایشون انجام شد که این اکیپ معاونت ها با هم هم دست بودنند..یک نمونه از آن در زمان ریاست آقای نصیری اتفاق افتاد که چند کامیون برنج از انبار توسط مدیر کل دانشجویی دزدیده شد که لو رفت…اگر این ها با هم همدست نبودن چرا همان فرد دوباره در پست خود باقی ماند…شما که ادعای مسلمانیتان می شود چه می دانید چه اتفاقی در این دانشگاه که ۴۰ کیلومتر از شهر اهواز دور است می افتد…چه توهین ها که این فرد عامی بی سواد به دانشجویان دختر و پسر نمی کرد…به طوری که به یکی از منفورترین چهره های دانشگاه تبدیل شده بود..کجایید که بدانید مملکت ما را همین آدم های به ظاهر آدم به پس رفت کشانده اند…من به جرات این حرفو می زنم که این شمایید که فرهنگ وتمدن دانشگاه رو آوردید پایین..چه می دانید فرهنگ چیست که این طور توهیین می کنید…لازم است بدانید فرهنگ ما رو رفتار و منش ما تشکیل می دهد…از گذشته نا حال..شما که کلا یک فرد زور گو و بی منطق هستید….من خودم خواهش می کنم از نمایندگان لرستان و به خصوص نماینده کوهدشت آقای ملکشاهی که یک فرد حقوق دان هستند پیگیر این قضیه باشند…و به بچه های کوهدشت که ایشان براشون حکم زده کمک کنند….این فرد نه تنها باید از ریاست اخراج بشود بلکه باید کلا از محیط فرهنگی دانشگاه اخراج شود تا فرهنگ دانشگاه اصلاح شود….
  با احترام

 • طاهر گفت:

  متاسفانه وقتی اتحادی همچون آذری های عزیز در بین استانهای لر نشین نیست هر تازه به دوران رسیده ای به خود اجازه توهین می دهد.
  عذر خواهی کافی نیست ایشان بهتر است نیامده برود چون لیاقت این پست را ندارد . بنده خدا هنوز مهر سرپرستیش خشک نشده بود.لیاقت این پست رو نداره .
  عذر خواهی کافی نیست
  کافی نیست …………

 • طاهر گفت:

  متاسفانه وقتی اتحادی همچون آذری های عزیز در بین استانهای لر نشین نیست هر تازه به دوران رسیده ای به خود اجازه توهین می دهد.
  عذر خواتهی کافی نیستن ایشان بهتر است نیامده برود چون لیاقت این پست را ندارد . خودش در ماه اول حضور ثابت کرد.

 • zaglor گفت:

  http://www.zaglor.ir/

  http://www.zaglor.ir/post-335.aspx
  اهانت وسپس عذرخواهی رئیس یک دانشگاه از مردم سه استان لرنشین! + سند

پربازديد