تاریخ درج خبر : 1393/03/04
کد خبر : ۲۷۹۹۵۸
+ تغییر اندازه نوشته -

کوتاهی بانکها در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی پذیرفتنی نیست

سایت استانمعاون برنامه ریزی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیان برخی مسایل از سوی بانک های عامل کهگیلویه و بویراحمد شامل متوازن نبودن منابع و مصارف در زمینه کوتاهی در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به متقاضیان پذیرفتنی نیست.

IMG_8512

اعتبارات اشتغالزایی و بنگاه های کوچک اقتصادی زودبازده و کارآفرین ابلاغی سال ۹۳ این استان ۸۲۳ میلیارد ریال است.

علی حسن نوروزی عصر شنبه در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری کهگیلویه و بویراحمد افزود: از این میزان اعتبار ۲۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال از سوی بانک رفاه کارگران استان به پنج طرح اشتغالزایی مصوب این کارگروه پرداخت می شود.

وی بیان کرد: یا پیگیری مسوولان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بانک های عامل کهگیلویه و بویراحمد موضوع نرخ مصوب شورای پول و اعتبار در زمینه سود اعتبارات اشتغالزایی و نرخ تسهیلات صندوق توسعه ملی مشخص شود.

نوروزی اظهار کرد: در این صورت در زمینه جذب اعتبارات اشتغالزایی مصوب سال ۹۳ کهگیلویه و بویراحمد شتاب بخشی می شود.

وی عنوان کرد: با توجه به بالا بودن نرخ بیکاری در کهگیلویه و بویراحمد از بانک های عامل این استان انتظار می رود همکاری بیشتری با متقاضیان در زمینه اعطای تسهیلات اشتغالزایی استان داشته باشند.

وی افزود: بانک های عامل کهگیلویه و بویراحمد برای پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به متقاضیان تغییر نگرش داشته باشند و تا حد امکان رویکردهای خود را در این زمینه اصلاح کنند زیرا کم کاری گره گشای رفع معضل بیکاری استان نخواهد بود.

نوروزی گفت: پس از ابلاغ تسهیلات اشتغالزایی امسال کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد آن عده از بانک های عامل استان که به هر دلیل دارای کمبود منابع مالی بوده و توانایی پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان زیر پوشش این دو نهاد حمایتی را ندارند پیگیری های لازم را با بانک مرکزی خود انجام دهند تا هیچ رقمی برای پرداخت برایشان مشخص نشود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • محمدحسین باهوشیان از بهمئی گفت:

    باسلام وخسته نباشی خدمت آقای نوروزی عزیز
    واقعا از اینکه به فکر جوانان واقشار بیکار استان هستید بی نهایت سپاس گزاریم وازشماخواهشمندیم که در انجام عملی نمودن بیانات خود کوتاهی نفرمائید زیرا که گوش شنوای مسئولین بانکها دوطرفه است یکی (ورود)ودیگری(خروج) متشکریم

پربازديد