تاریخ درج خبر : 1393/03/04
کد خبر : ۲۷۹۹۹۴
+ تغییر اندازه نوشته -

فراخوانی عمومی از طرف شیطان بزرگ

سایت استان: حمید گنجایش

آزادی های یواشکی زنان؛ فراخوانی عمومی از طرف شیطان بزرگ

« وَدُّوا لَوْ تَکْفُرُونَ کَمَا کَفَرُوا فَتَکُونُونَ سَوَاءً » «آنان آرزو دارند که شما همانند ایشان کافر شوید و مساوی یکدیگر شوید»(نساء/ 89)

آمریکا را با هر زبان و لهجه¬ای که بخوانی تفاوتی نمی¬کند:” شیطان بزرگ” در ذهنت نقش می¬بندد و شرارت¬های خبیثانه¬اش حتی تا به مغز استخوانت هجوم می¬برد. انگار این شیطان همان شیطانی است که پدر و مادرمان(آدم و حوا) را هوایی کرد و آنها را از بهشت پر نعمت به زمین پر مشقت کشاند. اینجا هم دست بردارمان نیست. البته طبیعی است، زیرا قسم خورده است تا جمیع انسانها را گمراه نکند و همه انسانها را جهنمی نکند آرام و قرار پیدا نخواهد کرد و آب خوش از گلویش پایین نخواهد رفت. حق هم دارد ناسلامتی ما “آدما” بزنم به تخته اگه غرور کاذب نگیرمان از او برتریم و اشرف مخلوقات و ما را خدا با دستان خودش پرورش داده است و از روح خود در کالبدمان دمیده است و خلاصه نعمت و محبت را بر ما آدمیان تمام و کمال ارزانی داشته است. ما فرزندان آدم و حوا اگر از سرگذشت پدر و مادرمان درس نگیریم و دوباره فریب این شیطان پلید را بخوریم جای بسی مذمت و سرزنش است و شاید بهتر است بگوییم از بی¬عقلی¬مان است که دوباره بگذاریم کلاه سرمان برود.

همین آمریکا و همراهانش از هر خُدعه و نیرنگی بهره می¬گیرند تا جبهه مسلمانان را ضعیف و سست کنند. این شیطان بزگ از هیچ کوششی دریغ نمی¬کند تا شأن و عزت انسان¬ها را نزول دهد و همه را هم رنگ خودش کند. نام شیطان بزرگ که به حق برازنده و متناسب با چهره شیطانی سیاستمداران آمریکا بخصوص اوباماست، در روزهای گذشته طی یک فراخوان عمومی که خودشان را مثل سابق دلسوز و وکیل مدافع حقوق زنان ایرانی خطاب کرده¬اند با گستاخی هر چه تمام از زنان و خانم¬های ایرانی خواسته¬اند برای اینکه به آزادی¬ها و حقوق چندین ساله خود در ایران دست¬یابند برای اولین گام در محل کار و یا منزل شخصی خود برای چند دقیقه روسری و چادر را از سر خود بردارند و با گرفتن تصاویری از خود آنها را در فضا¬های مجازی و شبکه¬های اجتماعی و یا در فیس¬بوک¬های شخصی انتشار دهند و در معرض دید همگان قرار دهند و از این طریق نشان دهند آنها خیلی دوست دارند آزاد باشند و بی¬چادر و حجاب زندگی کنند اما به اجبار و تهدید حکومت ایران مجبورند چادری و یا روسری بر سر داشته باشند و پوشیده در جامعه حاضر شوند. گرچه از طرح چنین سخنان مفتضحانه و گستاخانه آمریکا و هم¬¬پیمانانش بعد از شکل¬گیری انقلاب اسلامی ایران کم نداریم و این مترسک¬های شیطان¬صفت همیشه چنین حرف¬های نابخردانه¬ای را در دشمنی با ملت ایران مطرح کرده¬اند اما ارائه چنین فراخوان¬های گستاخانه¬ای توسط آمریکا بار دیگر باید تلنگری باشد به خود ما و خود وجود ما را مورد تأمل و اندیشه وادارد و وجود فکری و رفتاری ما را بیش از پیش متوجه سازد که تا چه اندازه خدای نخواسته با رفتار و اعمال¬مان به عملی شدن اهداف شوم دشمن یاری رسانده¬ایم و این نکات تأمل برانگیز را در ذهن خود مورد بررسی قرار دهیم که:

1) دشمنان قسم خورده ایران و اسلام عزیز به وضوح می¬دانند که ملت¬های مسلمان متأسفانه از چه جبه¬ای بیشتر آسیب¬پذیرترند و تمام توان خود را روی آن تمرکز کرده¬اند. و نکته اصلی این جاست که براستی چرا آمریکا و غربی¬ها ورود هر آذوقه و کالایی را به ایران ممنوع کرده¬اند اما نه تنها برای بستن شبکه¬ها، سایت¬ها وکانال¬های مبتذل و مستهجن اقدامی نکرده¬ است بلکه روز به روز بر تعدد و تنوع آنها می¬افزایند و به تبلیغ آنها می¬پردازند؟

2) این فراخوان عمومی توسط اوباما و هم¬پیمانانش که تحت عنوان” آزادی¬های یواشکی زنان ایرانی” و یا ” کشف حجاب سایبری” نام برده می¬شود تا چه اندازه می¬تواند زنان، مردان و بخصوص مسئولان و دلسوزان کشور را بیدار و هوشیار نماید که متوجه باشند که آمریکا و رفقای غربی¬اش از هر دری وارد شده¬اند تا به آینده انقلاب اسلامی ضربه بزنند از جنگ نظامی، تا ترور شخصیتهای فکری و علمی کشور، تحریم¬های اقتصادی و غیره… اما ناکامی و شکست همۀ این راه¬ها چاره¬ای برای آنها باقی نگذاشته است جز اینکه همان راه ” جنگ فرهنگی” یا ” تهاجم فرهنگی” را پیش بگیرند؟! ؟

3) آیا به عواقب نصب دیش¬های ماهواره و استقبال از برناهه¬ها و تماشای شبکه¬ها و کانال¬های حیاستیز، مبتذل و غیراخلاقی در جمع خانواده¬های خود اندیشیده¬ایم؟ شبکه¬های ماهواره¬ای که فقط حس لذت¬جویی کاذب، آسیب¬زدن به روابط فردی و اجتماعی خانواده¬ها، ترویج بداخلاقی¬های اجتماعی وغیر اسلامی و از همه مهمترافزایش مُدگرایی و دنیای اشرافی¬گرایی و تجمل¬گرایی با مارک آمریکایی را هدف اصلی خود قرار داده¬اند و روح ایمان و معنویت را در جامعه¬مان از بین می¬برد؟؟!

4) مادران و خواهران ملت بزرگ ایران تا به حال چقدر تلاش نموده¬اند که خود را به سلاح حجاب و چادر فاطمه¬زهرا(س) مسلح کنند؟!. آیا خواهران و برادران ما تعهد و آگاهی لازم همراه با ایمان و معرفت حقیقی را دارند تا درعرصه” جنگ نرم ” که به مصداق ” با پنبه سر بریدن” است بتوانند سرافرازانه و با افتخار، فاطمی¬گونه و علی وار پیروز این میدان شوند؟!

زمان زمان بسیار حساسی است و حساس¬تر از همه زمانها و مکانها و بر فرد فرد برادران و خواهران ایرانی واجب و تکلیف است تا با وامداری از آیه شریفه قرآن کریم که به صراحت می¬فرماید:« فَمَنِ اعْتَدَى عَلَیْکُمْ فَاعْتَدُواْ عَلَیْهِ بِمِثْلِ مَا اعْتَدَى عَلَیْکُمْ وَاتَّقُواْ اللّهَ وَاعْلَمُواْ أَنَّ اللّهَ مَعَ الْمُتَّقِین؛ هر طور که به شما حمله شد باید مانند خودشان به آنها حمله کنید») بقره/194(. با رعایت اصل مسلم سعادت¬آفرین سبک زندگی اسلامی که همان رعایت حجاب است و مرد و زن نمی¬شناسد در این میدان سخت و حساس با الگوگیری از حضرت فاطمه زهرا(س) و مولایمان حضرت علی(ع) اجازه ندهیم فضای فکری و اجتماعی کشورمان در تسخیر چکمه¬های سربازان نامرئی جنگ نرم دشمن درآید و دین و ایمان و از همه مهمتر حیا و معرفت و معنویت از کفمان برود و خدای ناکرده بی¬حجابی و پوشیدن لباس¬ها و مُدهای این چنان و آن¬چنانی غربی برای ما مایۀ فخر و مباهات شود و جایگزین اعتقادات اسلامی و متعالی زندگی¬ساز اسلامی¬مان شود و با هوای سمی غربگرایی روزگارمان را سپری کنیم. بر همۀ ما فرض است اندیشه کنیم در چه هوایی داریم تنفس می کنیم، آیا این هوا هوای ناب زندگی¬ساز اسلام است یا اینکه گرد¬ریزه¬های غرب گرایی در حال ورود و مسموم نمودن هوای محیط زندگی¬مان است…؟! بیندیشیم با چه هوایی داریم نفس می¬کشیم…؟!

* نویسنده و پژوهشگر صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • حمید گنجایش گفت:

  سپاس از دوست عزیز و ارجمندم . خوشحالم از دیدگاه ارزشمند و با ارزشتون. موفق باشید و خدا پشت پناهتان باشد. یا حق

 • نسل بعد از انقلاب گفت:

  با دوستان مروت بادشمنان مدارا
  گناه کبیره ما این بود که انقالب کردیم وانقلابی بودیم
  شاید نسل بعد از انقلاب کم وبیش واقف باشند که چرا رهبر این انقلاب آمریکا را شیطان بزرگ وبه تبعه آن دشمن ایران وایرانی مرقوم ومنظور فرمودند
  آیا این ما بودیم که دشمن تراشی میکردیم ؟ وآیا دیده ی حق بین وبصیرتی بینا
  میتواند به خود بقبولاند که کشور ومردمی که تازه انقلاب کردند و تازه میخواهند جشن انقلابشان را برپاکنند به دنبال دشمنی یا دشمن تراشی سایر بلاد دیگرند؟
  با کمی تامل و تدبیر , خیر این آمریکا بود که تنها متضرع و خسارت دیده ی این انقلاب بود وطبیعیست که جهت خنک شدن جگر آتش گرفته اش و شاید پیوند دست قطع شده اش از منابع و مخازن این مملکت علاج را بر عناد ودشمنی دانست
  هان ای دل عبرت بین از دیده عبر کن هان ایوان مداین را آیینه عبرت دان
  پس کمی بصیرتر پی میبریم که بعد از این گناه کبیره که همانا انقلاب ملتی زجر کشیده وستمدیده از یوغ استبداد واستعمار وحکومتهای دست نشانده شان ( شاهنشاهی) تا کنون چه عنادها وچه تحریمها چه ترورها وچه نسبتهای ناروایی از قبیل تروریسم و….. به این ملت انقلابی نسبت داده اند
  آیا مللهای دیگر هم که انقلاب کرده اند هم مثل ایران گناهکار بوده اند ویا گناهشان استقلال طلبی وآزادگی بوده ؟ با کمی نگرش وتعمق در میابیم
  فقط ملتی سزاوار چنین برچسبها نیست که غلام حلقه بگوششان باشه
  در غیره این صورت مثل آخر عمر صدام/ قذافی و…. باید محو شوند و برای همیشه تاریخ مصرفشان تمام بشه .
  با سپاس از جناب گنجایش و تشکر از حوصله عموم

پربازديد