تاریخ درج خبر : 1393/03/04
کد خبر : ۲۸۰۰۱۶
+ تغییر اندازه نوشته -

تاجگردون به نفع باهنر کنار کشید

سایت استان: با رای‌گیری در جلسه فراکسیون رهروان ولایت، نامزدهای این فراکسیون برای تصدی مناصب هیئت رئیسه مجلس مشخص شدند.

نادر قاضی پور نماینده مردم تبریز و عضو هیئت رییسه فراکسیون رهروان ولایت در گفت و گو با فخبرنگاران، با اشاره به جلسه این فراکسیون برای تعیین نامزدهای پست ریاست و عضویت در هیئت رییسه گفت: در این جلسه پس از رای گیری، علی لاریجانی با اکثریت آرا به عنوان نامزد فراکسیون رهروان برای انتخابات فردا معین شد.

وی افزود: همچنین برای نامزدی نایب رییسی مجلس پس از شمارش آرا، محمد حسن ابوترابی فرد، محمد رضا باهنر و تاج‌گردون به عنوان نامزدهای فراکسیون به منظور نایب رییسی مجلس شورای اسلامی انتخاب شدند.

صفر نعیمی رز نیز در گفتگو با فارس تعداد آرای نامزهای فراکسیون رهروان ولایت برای تصدی مناصب هیئت رئیسه مجلس را به شرح زیر اعلام کرد:

علی لاریجانی برای ریاست مجلس: ۱۵۰ رای

محمدحسن ابوترابی فرد برای نائب رئیسی اول ۹۸ رای

محمدرضا باهنر و غلامرضا تاج گردون برای نائب رئیسی دوم ۶۸ رای

* کارپردازی:

محمد آشوری ۸۶ رای

سید شریف حسینی ۷۶ رای

محمدقسیم عثمانی و بهروز نعمتی ۵۸ رای

* دبیری:

محمدحسین فرهنگی ۹۱ رای

حسین سبحانی نیا ۸۲ رای

جواد جهانگیزاده و جواد هروی ۷۷ رای

محمد صادقی ۷۲ رای

بر این اساس در رأی‌گیری به‌عمل آمده حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی‌فرد، مهندس محمدرضا باهنر و دکتر غلامرضا تاجگردون برای سمت نایب‌رئیسی کاندیدا شدند که پس از شمارش آرا حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد به‌عنوان نایب‌رئیس اول و آقایان باهنر و تاجگردون با آرای مساوی به صورت مشترک دوم شدند.

پس از پایان رأی‌گیری دکتر تاجگردون در نامه‌ای ضمن تشکر از هیات رئیسه و اعضای فراکسیون نوشت: ضمن سپاس از اینکه اعضای فراکسیون بنده را شرمنده خود کردند و از آنجا که رأی من با مهندس باهنر مساوی شد، به حکم ادب و پیشکسوتی ایشان بدینوسیله انصراف خود را از کاندیداتوری نایب‌رئیسی مجلس اعلام می‌کنم و از دوستانی که به اینجانب محبت داشتند درخواست می‌کنم حمایت خود را از مهندس باهنر دریغ نکنند.

بدین ترتیب حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد و مهندس باهنر کاندیدای فراکسیون اکثریت مجلس برای سمت نایب‌رئیسی در اجلاسیه سوم مجلس نهم هستند. لازم به ذکر است که انتخابات هیات رئیسه مجلس یکشنبه ۴ خرداد در صحن علنی مجلس انجام می‌شود.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد