تاریخ درج خبر : 1393/03/05
کد خبر : ۲۸۰۵۵۰
+ تغییر اندازه نوشته -

دیودیده: 26 درصد از واحدهای صنعتی استان راکد هستند

سایت استان: مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: 26 درصد از واحدهای صنعتی این استان راکد هستند.

داریوش دیودیده یکشنبه شب در نشست بررسی مشکلات واحدهای صنعتی یاسوج افزود: این میزان در کشور 40درصد است که بر این اساس شرایط این استان بهتر از متوسط کشوری است.

IMG_3522

وی بیان کرد: بنا داریم طبق یک برنامه چهار ساله، واحد های راکد استان را سالانه 10درصد کاهش دهیم تا فعالیت مجدد خود را آغاز کنند.

دیودیده با بیان اینکه 700واحد دارای پروانه و 400طرح در دست اجرا در استان وجود دارد، اظهار داشت: این میزان یک درصد از صنعت کشور را شامل می شود.

وی سیمان مارگون، پتروشیمی گچساران و آجر دهدشت را از مهمترین طرح های در دست احداث استنان عنوان کرد و بیان داشت: این طرح ها از پنج تا 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: 17 طرح مهم صنعتی در استان با سرمایه گذاری سه هزار و 500میلیون ریال در دست اجراست که دو هزار و 800 فرصت شغلی ایجاد می کند.

وی تصریح کرد: اگر این طرحها به نتتیجه برسند شاهد رشد بسیار خوبی در بخش اقتصادی استان خواهیم بود.

دیودیده همچنین علت راکد بودن برخی از واحدهای تولیدی این استان را تغییر خط تولید محصول، مشکلات مدیریتی، کمبود نقدینگی و شرایط کشوری عنوان کرد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد افزود: در حال حاضر کلیه واحدهای غیر فعال و راکد صنعتی و معدنی استان بررسی و مشکلات آنها شناسایی شده و اقدامات لازم در جهت تعیین و تکلیف این واحدها برای تامین منابع مالی و خروج از وضعیت رکود در حال انجام است.

وی با اشاره به ظرفیتهای این استان برای رشد صنعت، گفت: توسعه اقتصادی این استان مستلزم مشارکت مردم در فعالیت های اقتصادی است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • دنا گفت:

    خداوکیلی خود آقای دیودبده هم میدونه که بالای شصت درصد واحدهای تولیدی استان راکدند. کافیه یه چرخ تو شهرکهای صنعتی بزنی و وضعیت واحدها را ببینی . بعدش از زمان حضور ایشون چند کارخونه جدید شروع شده همون کارخونهایی هم که نام برده حاصل زحمات گذشتگان است که هنوز هم به بهره برداری نرسیده اند

پربازديد