تاریخ درج خبر : 1393/03/05
کد خبر : ۲۸۰۸۷۹
+ تغییر اندازه نوشته -

کودکان معصوم؛ بی گناهان گرفتار

سایت استان: محمود حریم کیش

این روزها در گوشه وکنار دنیا انسانهای بیشماری دچار شرایط سخت زندگی ، آوارگی، بی خانمانی وبی سرپرستی می شوند .شاید فریاد وضجه یتیمان در سوریه ،عراق ،افغانستان،دل خیلی از ماها را بدرد آورده باشد.شاید بارها وبارها خداوند را شکر کرده باشیم که در جامعه ای ارام زندگی می کنیم ،شاید برای همه اتفاق افتاده باشد که وقتی تصویر یا فیلم کودکی را  می بینیم  که از ترس یا گرسنگی فریاد میکند ناخوداگاه  فرزند خود را بغل می کنیم یا دیده ایم که کودکمان  با دیدن این صحنه ها خود را به آغوش پدر می اندازد. وآغوش پدر را پناهگاه خود میداند.

تاکنون به این فکر کرده ایم در آن هنگام اگر پدری کنار فرزند نباشد چه میکشد؟ ! آیا تا کنون فکر کرده ایم در جامعه ما ،هستند خانواده های که فرزندانشان مثل کودکان افغانستان وعراق و فلسطین وسوریه و غزه و…هیچ پناهگاهی ندارند؟ ایا تاکنون فکر کرده ایم که بعضی از رفتارهای اجتماعی ما این شرایط اسفبار را می تواند بهتر کند؟ ایا تاکنون فکر کرده ایم که در همین خانه کناری ما کودکی محروم از اغوش پدر نشسته وکودکی دیگر در انتظار اغوش پدر مانده است؟

n00038285-r-b-017

آیا تاکنون فکر کرده ایم بی تفاوتی ما سبب  میشود کودکی هنگام ترس بجای آغوش پدر دیوار سخت خانه را بغل کند.

مردمی که ادعا داریم شیعه علی (ع) هستیم تاکنون به چند یتیم دور وبر خود نگاه کرده ایم ، از همه دل رحمی های که بگزیم برای فردای جامعه خود وفرزندان خود نگران باشیم.

متاسفانه استان ما یکی از پرحادثه ترین مناطق کشور است وهرساله تعداد زیادی از خانواده ها به دلایل مختلف بی سرپرست میشوند.

شاید بخشی از این اتفاقات از تدبیر ما خارج باشد ولی بخشی از آن را عمل ما ، بی تفاوتی ما و کمبود کار فرهنگی دستگاهای مسئول رقم می زند.

هرساله نزاعهای دستجمعی زیادی در استان شکل می گیرد،که منجر به تلفات وخسارات فراوان عمومی اجتماعی وروانی به جامعه میگردد،مقتولان و قاتلان این نزاعها عملا قربانیان فرهنگ بیرحم ما هستند کودکان بی گناه ومعصوم مقتول وقاتل را جامعه خشن وبدون تدبیر ما به این روز انداخته است،همه ما ازجمله اطرافیان قاتل ومقتول در این جرم نابخشودنی محکومیم.

کودکان که تا دیروز در آغوش گرم پدر ناز میکردند به یکباره  یتیمانی بی پناه ودرمانده از همه جا وهمه کس!

تاکی میشود اینچنین نظاره گر رفتار بی رحمانه خود باشیم .

همه میدانیم قتل عمد انسانی  مثل قتل همه انسانیت است ولی انصافا شرایط نزاعهای دستجمعی را با ید در نظر داشت ،احتمالی که هرکدام از شرکت کنندگان قاتل یا مقتول شوند به یک اندازه است،حال از بد روزگار  قاتل ومقتول تنها گیر افتادگان نزاع دستجمعی میشوند وکودکان معصوم انان قربانی فرهنگ بی رحم  ما جنگ طلبان  پرادعا!.

عزیزان وقت ان است خود را جای قاتل ومقتول بگذاریم وفرزندانمان را جای فرزندان معصوم وچشم به راه آنان ،شاید تلنگری باشد ،شاید اخطاری باشد که خطر نزدیک است.آیا مقتولی که میداند شرایط نزاع دستجمعی او را به این روز نشانده است حاضر است فرد دیگری هر چند قاتل او باشد به روز او بنشیند؟ آیا حاضراست کودکان معصوم دیگری به روز فرزندانش  بیفتند؟ یا راضی است حال که خود سر پناه و پناهگاه کودکان خود نیست لااقل شرایط مادی وروانی فرزندانش تامین گردد تا اکنون که از نعمت پدر محروم هستند در کنار دوستان وهمکلاسی های خود حقارت شرایط مادی را نکشند.؟

پنج سال پیش در خانواده نجات وفرهمند اتفاقی افتاد ،مرحوم هوشنگ نجات که خود احیاگر حیات بیمارن قلبی بود در شامگاهی دردناک دچار سکته قلبی شد وبه دیار ابدی شتافت،متاسفانه با شیطنت بدخواهان و کج اندیشان ،خانواده فرهمند که هم دایی مرحوم نجات بودند وهم پدرخانم ایشان وهم مرحوم نجات در خانه انها زندگی میکرد متهم به قتل داماد خود شدند ،وبه دلیل شرایط حاکم بر دوخانواده نتوانستند این مسئله را مدیریت کنند تا اینکه بحث احساسی میان جوانان دو خانواده به درگیری دستجمعی کشیده شد وباکمال تاسف منجر به قتل برادر مرحوم نجات شد.واکنون حکم قصاص قاتل (ابوالقاسم فرهمند) در دست اجراست.

حکمی که اجرای آن عملا سه خانواده یتیم را به خاک سیاه خواهد نشاند، شاید با اعدام فرهمند ولی دم مرحوم نجات احساس ارامش کند وراضی شود ولی فرزندان معصوم نجاتها و فرهمند که بقول معروف چون نخان وگوشت هم هستند هرگز به ارامش نخواهندرسید ،نیاز این یتیمان امروز ارامش وشرایط بهتر زندگی است.

بیایید کمک کنیم برای یک بار هم که شده گذشت ودل رحمی را، مهربانی را، صبوری را امتحان کنیم، ما که از خشونت ونفاق و بی رحمی چیزی دریافت نکرده ایم شاید مهربانی میوه ای خوش باشد.

بیایید از خانواده  نجات بخواهیم  همچون نامشان  عمل  کنند، وبا گذشت از اجرای حکم شرایط زندگی یتیمان را بهتر کنند، ببخشند و جمع یتیمان را زیادتر نکنند،مطمن باشند مرحومین نجات  نگران یتیمی معصومینی دیگرند ،شاید ….

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد