تاریخ درج خبر : 1391/03/09
کد خبر : ۲۸۱
+ تغییر اندازه نوشته -

پیام آیت الله ملک حسینی به یادواره 1800 شهید استان

حضرت آیت الله ملک حسینی نماینده مردم استان کهگیلویه وبویراحمد در مجلس خبرگان رهبری در پیامی به یادواره 1800 شهید برگزاری این یادواره را ارج گذاشته اند .

متن کامل پیام معظم له بدین شرح می باشد؛

اعوذبالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَى نَحْبَهُ وَ مِنْهُم مَّن یَنتَظِرُ وَ مَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا
ایمان و بلاء دو حقیقت انفکاک ناپذیر در تاریخ هدایت انسان بوده اند. انسانها در طوفان حادثه ها و کوره های بلاء رشد می کنند، انسان مؤمن با خدای خویش عهد بلا پذیری دارد و صادقانه بر این می ماند و مصداق (إِنَّ الَّذِینَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا) می شود.

در این میان انسانهائی بزرگ با روحی بلند و همتی عالی به اوج عزّ و کمال انسانی راه می یابند که لایق حضور و مشهد جمال و جلال خداوند تبارک و تعالی میشوند. از درهای مفتوح جهاد عبور می کنند که برای خاصّان از اولیاء گشوده شده و حضور در جنّت خلد پروردگار بر سرخوان انبیاء و ائمه اطهار ، روزیشان میشود و گام درحیاتی نو می گذارند، حیاتی برجسته تر و نورانی تر از حیات پیشین.

اگر در دنیا در پرتو تابش انوار الهی سیر می کردند، در زندگی نو، خود انواری هستند که پیش پای بشر را روشن می کنند و هدایتگری و روشنی بخشی ، روزیِ پیوسته آنان است.

اینان شهدا هستند که جهان را شناختند و به بشریت شناساندند و با انتخاب مرگ، نگاه نو به مرگ را، به انسان آموختند. عمر را فرصتی برای رشد معرفی کردند و نشان دادند در این چند صباح عمر، هیچ چیز جز خداوندگار هستی دل بستنی نیست.

ارزش شهید و شهادت آنگاه برایمان روشن می شود که سختی عالمی را بدون آن شهادت ها و قیام ها و غیرتها و … تصور کنیم، چیزی جز رخوت، سستی، سیاهی و تباهی ، ظلم و ننگ هرزگی و دریوزگی نمی بینیم، چه با شکوه است جهان با شهیدان و عالَم در پرتو فروغشان.

اسلام از آغاز نهال خویش را در خون شهیدان بدر و احد و حُنین کاشت، بالنده شد و صوت و ندای او عالمگیر گردید.

صلوات نامتناهی ذات اقدس ربوبیت بر دو پدر امت محمد مصطفی و علی مرتضی (صلوات الله علیهم) باد که اهل خویش را برای شهادت تربیت کردند تا انوار تابنده آنان در مناره های هستی تلألو داشته باشد. سبط رسول الله، سیّد و سالار و سرور شهیدان امام حسین بن علی بن ابیطالب «علیه السلام» با خون خویش و اصحابش بنیان تمّدن و مکتب جدید بشری را پایه ریزی کرد و فکر و اندیشه بشر را متحول ساخت، روح محبّت و غیرت، همت و مردانگی، عزّ و آزادگی را معنی بخشید و فتح المفتوح عاشورائیش و تقدیم اولاد و اصحاب پاکش به محضر خداوند تبارک و تعالی، نقطه عطف حیات بشری گشت.

انقلاب اسلامی ایران با الهام از قیام عاشورا و به رهبری امام راحل(رض) در متن تاریکی دنیای حاضر و با اهداء جان های پاک شهدائی بزرگ، به ثمر رسید تا معلوم شود هنوز باب وفای به عهد بلاء ، باز است ( و منهم مَن ینتظر).

جنگ تحمیلی و هجوم تمامی دولت های کفر و نفاق به کشور ایران، مهد دلیران و شجاعان تاریخ، فراخوان و دعوت دیگری بود بر خوان بلاها و ابتلاها.

ایران و ایرانی در سایه هدایت های اسلام و تشیع بهتر از هر زمان رسالت تاریخی خویش را ادا نمود و جوانان و نوجوانان پاک منش و مخلص را تقدیم راه پاک رسول مکرم اسلام و سیّد الشهداء(صلوات الله علیهم اجمعین) کرد. رهآورد قافله شهدا جنگ تحمیلی برای انقلاب و ایران حفظ تمامیّت میهن و استقلال و آزادی و بالاتر از همه حراست از هوّیت دینی جامعه بود. با خونشان انقلاب بیمه و چشم طمع دشمنان کنده و حلقوم فریادهای سیاهی و تباهی فشرده شد.

در این میان استان غیور و شهید پرور کهگیلویه و بویراحمد مردانه و استوار در کنار تمامی رزمندگان و گاه پیشاپیش آنان ، انبوهی از حاملان صدق و صفا و عهد با خدا و مردان با اخلاص و معنویت را تقدیم این مسیر کرد.

یادواره ۱۸۰۰ شهید استان، یادآور خاطره های روزهای سخت و شیرین دفاع مقدس است که باید همیشه در قلبها زنده بماند، بزرگداشت شهادت و شهید، بزرگداشت کرامت انسانی و انسان کریم است.

این یاد و یاواره ها باید دائمی و پیوسته باشد تا انقطاع نسلهای نو از گذشته رخ ندهد. بلاشک اگر امروز در برخی عرصه ها سستی و سهل انگاری و یا بی مهری و بی قیدی و بی نزاکتی مشاهده می کنیم ، به جهت آن است که نتوانسته ایم آرمان های مقدس شهداء را سرلوحه حیات فردی و اجتماعی جامعه کنیم.

امید است این یادواره ها و تعظیم شعائر بتواند پیوندی عمیق به نسل جدید و نسل شهادت برقرار کند.
به روح پاک مربی شهیدان مرحوم امام خمینی رضوان الله علیه درود می فرستم وبرای ارواح پاک شهیدان تاریخ و شهیدان انقلاب ودفاع مقدس، تعالی می طلبم.

از خداوند متعال مسئلت دارم که عزم ملت را استوارتر و همت مسئولان نظام را بلند تر از بیش در سایه رهبری های مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای (مدالظله العالی) قرار دهد. تا بتوانیم گامهای بلند در راه رسیدن به اهداف نهائی انقلاب اسلامی برداریم.

یا بقیه الله «ارواحنا لتراب مقدمک الفداء» تو شاهد باش در دوران ظلمانی غیبت از نور تو، انسانهائی شمع انجمن بشریت شدند تا افتخار این را یابند که زمینه را برای ظهور نور و قیام تو فراهم کنند. این اخلاص ها و تلاشها را بپذیر و به کرامت خود مورد مهر و لطفشان قرار ده و ما را به آنان که در راه تو جان دادند ملحق کن و این شهادت که آروزی ماست را، در رکاب خودت قرار ده.

۹ خرداد نود و یک
سید کرامت اله ملک حسینی

.

.

.

منبع: عصردنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد