تاریخ درج خبر : 1393/03/07
کد خبر : ۲۸۱۷۲۸
+ تغییر اندازه نوشته -

وضعیت به جا مانده از دولت احمدی نژاد فاجعه بار است/ انتخاب روحانی حاصل ایستادگی مردم بود/ کارشکنی 20 مجموعه اصولگرا برای دولت

سایت استان: فایزه هاشمی روز سه شنبه با سفر به یاسوج در جمع اصلاح طلبان کهگیلویه و بویراحمد حضور یافت و از نزدیک با آنها گفتگو کرد.

DSC_0837

به گزارش سایت استان در ابتدای این دیدار مهندس غلامرضا پناه عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران و دبیر این حزب در استان ضمن خوش آمد به خانم هاشمی، وی را یکی از فرزندان شجاع آقای هاشمی رفسنجانی که دارای صراحت لهجه است معرفی کرد.

پناه به سوابق خانم هاشمی اشاره کرد و گفت: وی نفر دوم تهران در انتخابات مجلس شورای اسلامی، مدیرمسئول روزنامه زن و عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران است که در گذشته نظراتی را به خصوص در حوزه زنان مطرح کرد که در جامعه سرو صدای زیادی را به پا کرد و در آن سالها مطرح کردن این نظرات از جانب یک نماینده مجلس و دختر یک روحانی بحث برانگیز بود.

وی عنوان کرد: خانم هاشمی می تواند به عنوان حلقه واسط نقطه نظرات اصلاح طلبان استان را به گوش آیت الله رفسنجانی و دولت روحانی برساند.

IMG_5302

دبیر کارگزاران استان به انتخابات مجلس اشاره کرد و افزود: در این انتخابات نباید غفلتی صورت پذیرد و اصلاح طلبان باید به صورت فعال در صحنه حضور داشته باشند.

فایزه هاشمی در این دیدار گفت: بعد از انقلاب دوران های متفاوتی و فراز و نشیب هایی زیادی را شاهد بوده ایم اما باعث تاسف است که اگر چند قدم به جلو حرکت کرده ایم ولی در دوره ای دوباره به عقب برگشته ایم و روند رو به رشد یکسانی را نداشته ایم.

وی افزود: در حالی که در چند سال گذشته دنیا به شدت در حال رشد بود و کشورهای همسایه ما که قابل مقایسه با ایران نبودند به سرعت رشد داشته و توسعه یافته اند ولی وقتی وضعیت کشور خود را می بینیم واقعا متاسف می شویم.

وی به نقش مردم اشاره کرد و ادامه داد: دوم خرداد و 24 خرداد حاصل حرکت مردم بود و اگر در جایی ضعف بوده به دلیل حضور ضعیف مردم بوده است.

خانم هاشمی بیان داشت: هر جا وحدت بوده پیروزی نیز در پی آن بدست آمده و هر وقت غرور و انحصارطلبی و منم منم وجود داشته شکست نیز در پی آن آمده است.

وی خواستار توجه گروههای اصلاح طلب به اشتراکات و پذیرش سلایق و نظرات مختلف شد تا این گروه بتوانند به بهترین شکل تاثیر گذار باشند.

فایزه هاشمی ادامه داد: در سال 84 از هم جدا شدیم و نتیجه اش را دیدیم و همان بلا در سال 92 بر سر اصولگرایان آمد.

وی انتخابات مجلس را مهم ارزیابی کرد و افزود: باید در کنار هم باشیم و برنامه ریزی رقیب برای ناامید کردن مردم را بی اثر کنیم.

وی به دولت روحانی اشاره کرد و اظهار داشت: همه اقدامات دولت جدید قابل دفاع نیست و خیلی جا ها می توانست بهتر عمل کند.

هاشمی اظهار داشت: دست روحانی برای انتخاب وزرا باز نبود و نمی توانست هر کسی را معرفی کند و باید در این موضوع ردیس جمهور را درک کرد و به وی حق داد.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی بیان داشت: این دولت در مقابل 20 مجموعه که در مقابل آنها کارشکنی می کند قرار دارد و به عنوان مثال می توان به صدا و سیما و مجلس اشاره کرد که هر روز شاهد سوال از وزرا و کشاندن آنها به مجلس هستیم.

IMG_5307

وی به صدا و سیما و رسانه های اصولگرا نیز اشاره کرد و بیان داشت: این کارشکنی ها و سیاه نمایی ها به حدی بود که صدای فیروزآبادی را هم درآورد و از آنها خواست رویه خود را متوقف کنند.
هاشمی کارشکنی های صورت گرفته در بخش فرهنگی و اجتماعی را سیاستی هدفمند از سوی جناح رقیب دانست و افزود: با این کارشکنی ها به دنبال ایجاد فاصله بین روشنفکران و نخبگان جامعه با دولت روحانی و تزریق ناامیدی هستند هر چند این مسایل برای این گروه الیت جامعه روشن است.

وی عملکرد دولت در زمینه سیاست خارجی را مثبت ارزیابی و ادامه داد: در مسیر اقتصاد هم دولت نسبتا موفق بوده هر چند وضعیت به جا مانده از دولت سابق بسیار فاجعه بار است.

هاشمی حمایت از دولت را وظیفه اصلاح طلبان دانست و خاطر نشان ساخت: باید ضمن بیان انتقادات و مشکلات نقش حمایتی خود را از دولت را داشته و انتظار معجزه در یکی دو سال را از دولت نداشته باشیم.

وی با نقل قول سخن آیت الله هاشمی رفسنجانی، افزود: آقای هاشمی معتقدند که مردم باید حرف خود را بزنند و انتقادات خود را مطرح کنند و دولت باید بداند که مردم هوشیار هستند.

وی حضور مردم در صحنه و حمایت از دولت را مهم دانست و اذعان داشت: حضور مردم و ایستادگی آنها جلوی برخی فشارها و کارشکنی ها را می گیرد.

وی به نقش زنان در جامعه اشاره داشت و بیان کرد: زنان باید در جامعه فعال باشند و باید مسئولیت و سمت هایی را به عهده بگیرند و آقایان نیز باید توانایی های زنان را جدی بگیرند.

وی گریز به یارانه ها زد و بیان داشت: دولت روحانی جا پای جای دولت احمدی نژاد گذاشت و همان اشتباه را تکرار کرد.

فایزه هاشمی تزریق پول به جامعه را تورم زا عنوان کرد و افزود: روحانی باید یارانه ها را قطع کند و فقط به افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی یارانه بدهد.

وی حمایت از تولید را مهم دانست و گفت: اصل هدفمندی یارانه ها نیز حمایت از تولید بود و این که قیمتها واقعی شده و تولید تقویت شود و اگر یارانه ها در زمینه سلامت و تولید هزینه شود بسیار مثمر ثمر تر خواهد بود و رضایت مردم را به دنبال دارد.

در ابتدای این دیدار برخی اصلاح طلبان استان نقطه نظرات و دغدغه های خود را  پیرامون مسایل مهم استانی و کشوری با خانم هاشمی در میان گذاشتند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد