تاریخ درج خبر : 1391/06/22
کد خبر : ۲۸۲۰
+ تغییر اندازه نوشته -

نمایندگان استان: استیضاح وزیر علوم در صورت عزل نکردن رییس دانشگاه رامین

*زارعی:تنها درخواست ما از وزیر علوم اینست که این فرد را از رییس دانشگاه منابع طبیعی عزل کند و در غیر این صورت برای برخورد با این موضوع از ابزار های قانونی استفاده خواهیم کرد.
*بزرگواری:یکی از رسالتهای قوم لر اینست که 100 درصد آنان به ولایت اهل بیت (ع) اعتقاد دارند .
*تاجگردون: رییس دانشگاه رامین ناقص العقل و مشکل شخصیتی دارد.

رییس مجمع نمایندگان استان کهگیلویه و بویراحمد در پی توهین رییس دانشگاه منابع طبیعی خوزستان به قوم لر گفت:این فرد به دلایل نامعلوم به فرهنگ بخشی از جامعه ایران اسلامی که ریشه در تاریخ این ملت دارد ،توهین کرد.

«غلام محمد زارعی» افرود:تنها درخواست ما از وزیر علوم اینست که این فرد را از رییس دانشگاه منابع طبیعی عزل کند و در غیر این صورت برای برخورد با این موضوع از ابزار های قانونی استفاده خواهیم کرد.

وی اظهار کرد:قوم لر همیشه و در همه صحنه ها از جمله ولایتمداری، هشت سال دفاع مقدس ، پایداری ، شجاعت ، صداقت و دفاع از ارزشها انقلاب همواره خود را نشان داده و حضور گسترده دارد و پر فروغ ترین صحنه های انقلاب مربوط به این قوم است.

نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این یک حرکت نابجا، نادرست ، غیر منطقی و غیر عقلی بود که باید فرد یکه این کار را انجام داده از مردم عذر خواهی کند.

همچنین حجت الاسلام سید «علی محمد بزرگواری» ،نماینده مردم شهرستانهای کهگیلویه ، بهمئی و چرام در مجلس شورای اسلامی نیز به خبرنگار ایسنا گفت:این جسارت و توهین که یک استاد نما و فرد بی فرهنگی انجام داده باعث شده که وحت و اتحاد بین لر زبابان بوجود بیاید.

وی افزود:امروز بیش از 50 نفر از نماینده مجلس شورای اسلامی لر زبان و زاگرس نشین نامه ای را برعلیه این فرد استاد نما تنظیم کردند که باید از دانشگاه اخراج شود و به وزیر علوم و تحقیقات نامه نوشتند و امضاء کردند در صورتی که با رییس دانشگاه منابع طبیعی خوزستان برخورد نشود وزیر را استیضاح خواهیم کرد.

بزرگواری: یکی از رسالتهای این قوم اینست که 100 درصد آنان به ولایت اهل بیت (ع) اعتقاد دارند

بزرگواری اظهار کرد:قوم لر با اصالت ترین قوم ایران اسلامی است و یکی از رسالتهای این قوم اینست که 100 درصد آنان به ولایت اهل بیت (ع) اعتقاد دارند .تاجگردون: رییس دانشگاه رامین ناقص العقل و مشکل شخصیتی دارد

نماینده مردم شهرستانهای کهگیلویه ، بهمئی و چرام در مجلس شورای اسلامی بیان کرد:شاید کاری که این فرد انجام داده کار دشمنان و بیگانگان باشد و برای اختلاف افکنی بین اقوام ایران دست به این کار زده باشد . در شرایطی که همه اقوام ، گروهها و مناطق نیاز به وحدت و همدلی داریم ،دشمن در تلاش برای اختلاف افکنی قومی است.

تاجگردون: رییس دانشگاه رامین ناقص العقل و مشکل شخصیتی دارد

همچنین «غلامرضا تاجگردون »، نماینده مردم شهرستانهای گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی نیز به خبرنگار ایسنا گفت:توهین به اقوام مختلف را تحت هر شرایطی رد می کنم .

وی اظهار کرد: در مجلس خواستار عزل رئیس دانشگاه منابع طبیعی خوزستان به دلیل توهین به قوم لر شدم و گفتم در غیر این صورت وزیر علوم استیضاح می شود.

تاجگردون بیان کرد: به وزیر علوم تذکر دادیم که با رییس دانشگاه منابع طبیعی خوزستان برخورد لازم صورت گیرد و در صورتی که وزیر علوم برخورد نکند نامه ای که به امضاء بیش از 50 نماینده مجلس شورای اسلامی رسیده را روز شنبه تقدیم رییس جمهور خواهیم کرد.

نماینده مردم شهرستانهای گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی ابراز کرد:این فرد ناقص العقل است که این مسایل را مطرح کرده است و به نظر من مشکل شخصیتی وشخصی دارد .

به گزارش خبرگزاری ایسنا؛ سرپرست دانشگاه منابع طبیعی خوزستان با ارسال نامه ای رسمی به رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خواهان عدم پذیرش دانشجویان استانهای؛” لرستان”،” ایلام” و “کهگیلویه و بویراحمد” یا “چهارمحال بختیاری” (ساکنان بیشتر این سه استان لر هستند)در دانشگاه منابع طبیعی رامین خوزستان به دلیل ایجاد مشکلات فرهنگی و قومی توسط این دانشجویان شده است.

منبع: ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • مرتضی گفت:

    طرز صحبت کردن هر فردی نشان دهنده ی شخصیت خانوادگی اوست

پربازديد