تاریخ درج خبر : 1393/03/08
کد خبر : ۲۸۲۷۴۵
+ تغییر اندازه نوشته -

مدیرعامل کارخانه قند یاسوج معرفی شد/ تصاویر

سایت استان: مراسم معارفه مدیرعامل جدید کارخانه قند یاسوج برگزار شد.

به گزارش سایت استان در این مراسم، دکتر نوروزی معاون برنامه ریزی استاندار، محنایی معاون پشتیبانی استاندار، مدیران بانک تجارت کشور و استان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، رئیس اتاق بازراگنی یاسوج و جمعی از مردم و کارگران این کارخانه حضور داشتند.

IMG_0119

گزارش یک تحول

مدیرعامل سابق کارخانه قند یاسوج در ابتدای این مراسم گفت: کارخانه قند یاسوج در سال 1386 طی حکم دادگاه، معامله و واگذاری به بخش خصوصی آن ابطال و به دولت ارجاع داده شد و نسبت به راه اندازی آن اقدام شد که حداکثر ظرفیت تصفیه شکر خام دویست تن در شبانه روز بود که این ظرفیت با توجه به قیمت دستمزد جوابگوی هزینه های جاری شرکت نبود و از همان ابتدای راه اندازی تصمیماتی جهت خروج از آن وضعیت گرفته شد.

سید سلیمان افشین مهمترین اقدامات که در این خصوص انجام شد را شامل کاهش هزینه ها، افزایش ظرفیت بخش تصفیه شکرخام، تعدیل نیروی انسانی، راه اندازی بخش چغندری، افزایش ظرفیت بخش چغندری، افزایش کیفیت در محصول تولیدی و نوسازی دستگاههای موجود عنوان کرد.

IMG_0071

افشین اضافه کرد: شروع این عملیات از سال 87 بود که در همان ابتدا ظرفیت تصفیه شکر خام را به 300 تن افزایش یافت و به دلیل کمبود نقدینگی با تهیه طرحهای توجیهی مبلغ 12 میلیارد تومان از سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران اختصاص یافت و هم اکنون این ظرفییت بین 300 تا 500 تن در نوسان است.

وی عمده کارهای انجام شده را در سه بخش اجتماعی مالی و فنی عنوان کرد و افزود: در بخش مالی با تزریق 13 میلیارد تومان که از سازمان گسترش برای افزایش ظرفیت دریافت کردیم که از سال 44 تاکنون چنین پولی به کارخانه تزریق نشده بود.

مدیرسابق کارخانه قند یاسوج ادامه داد: همچنین چهار ونیم میلیارد تومان برای راه اندازی بخش چغندری، پرداخت یک میلیارد و ششصد میلیون تومان جهت تسویه بدهی تامین اجتماعی، پرداخت 400 میلیون تومان جهت بازنشسته کردن 72 نیروی انسانی با استفاده از قانون مشاغل سخت و زیان آور، پرداخت 400 میلیون تومان بابت بدهی مالیاتی، تسویه حساب یک میلیارد و دویست میلیون تومان از بدهی های جزیی و اجرائیه های قضایی و دریافت حکم بدوی دادگاه در خصوص 22 هکتار زمین کارخانه از دیگر فعالیتهای انجام شده در بخش فعالیتهای مالی کارخانه بود.

افشین گریزی به فعالیتهای انجام گرفته در بخش اجتماعی زد و بیان داشت: تربیت نیروی انسانی کارآمد و جوان و تحصیلکرده، جلب رضایت و اعتماد تجار طرف قرارداد برای دریافت شکرخام، پرداخت به موقع حقوق، مزایا و بیمه کارگران و ترویج و راه اندازی بخش چغندری به طور وسیع که هم اکنون در مناطق بیضا، مرودشت، اقلید و باشت انجام می شود.

وی یکی از افتخارات خود را در بخش رفاه کارگران عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: در طول دوران مدیریت بر کارخانه هیچ گونه تجمع کارگری جهت مسایل حقوقی و رفاهی وجود نداشت و شاید برای اولین بار بود که این کارخانه حتی یک مورد پرونده شکایت در اداره تعاون و کار ورفاه اجتماعی ندارد.

IMG_0069

افشین اقدامات انجام گرفته بخش فنی را در حد یک کتاب عنوان کرد و افزود: شرح این بخش از حوصله جمع خارج است و به همین مقدار کفایت می کنم که با نوسازی و بازسازی دستگاهها ظرفیت تصفیه و تبدیل شکر به حدود پانصد تن در شبانه روز میسر شد و همیشه مازاد شکر وجود داشته است.

وی سرمایه اصلی کارخانه قند یاسوج را نیروی انسانی، تجار طرف قرارداد و دستگاهها عنوان کرد و بیان داشت: عزت و افتخار این مجموعه و مدیریت این است که بعد از پایان دوره مدیریتی با سرلبندی و افتخار آن چه را تحویل گرفته بود به مدیر بعدی واگذار می کند و کارخانه ای که همیشه غیرفعال بود را با سطح وسیعی از اقدامات مفید و رو به رشد و دریافت گواهینامه های معتبر و لوح های تقدیر فقراوان تحویل می دهد.

مدیرسابق کارخانه قند ادامه داد: در دوران مدیریت براین واحد صنعتی، یک وجب از زمینهای این کارخانه از دست نرفت و هیچ کدام از ملک یا املاک این کارخانه فروخته نشد.
سلیمان افشین در بخش دیگری از سخنان خود به مسایل و دسته بندی های سیاسی اشاره کرد و اذعان داشت: هیئت مدیره شرکت به هیچ وجه مسایل سیاسی را با صنعت قاطی نکرد و اصولا معتقدند که صنعت از سیاست جداست و چنانچه این دو با هم قاطی شوند مطمئنا صنعت بازنده خواهد بود.

افشین ادامه داد: وامدار هیچ کس و متکی به هیچ جریان و گروه سیاسی نبودم و جز به مصالح شرکت و توسعه آن به امر دیگری پرداخته نمی شد.

85 درصدسهام کارخانه قند یاسوج متعلق به بانک تجارت ایران است

 قائم مقام مدیرعامل بانک تجارت ایران از واگذاری و خرید بیش از 85درصد از سهام کارخانه قند یاسوج به عنوان قدیمی ترین واحد صنعتی درکهگیلویه وبویراحمد به این بانک خبر داد.

 سیامک دولتی در آیین تکریم و معارفه مدیران عامل قدیم و جدید کارخانه قند یاسوج افزود: ارزش ریالی این میزان سهام واگذار شده افزون بر 500 میلیارد تومان است.

وی بیان کرد: رویکرد اصلی بانک تجارت ایران در این کارخانه مهم صنعتی و با سابقه افزایش راندمان تولید و راه اندازی خط های تولیدی جدید با استفاده از روش ها و تکنولوزی های روز دنیا است.

دولتی از معرفی اعضای جدید هیات مدیره کارخانه قند یاسوج خبر داد و ابراز داشت: ساماندهی نیروی انسانی و فراوری زیربخش های این کارخانه به ویژه در حوزه کشاورزی و فعال کردن تعاونی ها از سایر رویکرد های مهم مدیریت جدید این کارخانه است.

دراین نشست سید قدرت الله حبیبی به عنوان مدیرعامل جدید کارخانه قند یاسوج معرفی و از خدمات سید سلیمان افشین مدیرعامل سابق این واحد صنعتی تجلیل شد.

گزارش تصویری از این مراسم:

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد