تاریخ درج خبر : 1393/03/08
کد خبر : ۲۸۲۹۶۴
+ تغییر اندازه نوشته -

تحقیق و تفحص مجلس از پرونده 3000 بورسیه شده در دولت احمدی نژاد

سایت استان: سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: از وزارت علوم خواسته شده تا لیست دانشجویان بورسیه گرفته را طی دو هفته به مجلس و کمیسیون آموزش ارائه دهد.
قاسم جعفری در گفت‌وگو با ایسنا، درباره بررسی پرونده 3000 دانشجویی که اخیرا وزارت علوم اعلام کرده بدون داشتن شرایط لازم (در دولت سابق) بورسیه گرفته‌اند، گفت: حدود دو هفته پیش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با حضور وزیر علوم و مدیرکل بورس وزارت علوم جلسه‌ای برگزار کرده و این مسئولان توضیحات لازم را ارائه کردند.

images

این عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: این تعداد دانشجویانی که بورسیه شده‌اند در دولت کارهای قانونی آنها انجام شده و برای بسیاری نیز پذیرش و پرونده آنها آماده است. اینکه گفته می‌شود شرایط لازم را نداشته‌اند حرف بزرگی است و باید بتوانند آن را ثابت کنند.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس جلسه‌ای که برگزار شد کمیسیون تصمیم گرفت تا جزئیات این افراد در لیستی کامل طی مدت دو هفته به کمیسیون آموزش مجلس ارائه شود تا بررسی‌های لازم صورت گیرد. همچنین مقرر شد کمیته‌ای این موضوع را پیگیری کند.

جعفری تصریح کرد: کمیته‌ای که در کمیسیون آموزش پیگیر این مساله است قطعا از مسئولان وقت نیز می‌خواهد که با ارائه ادله در صورت وجود تخلف حضور یافته و توضیحات لازم را ارائه کنند و هر کدام از ذی‌نفعان (دانشجویانی که بورسیه گرفته‌اند) اگر در جایی احساس می‌کنند حق‌شان از بین می‌رود می‌توانند درخواست و شکایت خود را به کمیسیون جهت بررسی اعلام کنند.

این عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: بر اساس مبنای دینی و قانونی، اصل بر صحت است. اگر مدعی هستند که دانشجویان قانون‌شکنی کرده‌اند باید این موضوع ثابت شود و طبیعتا در این راستا مجلس بیشتر از سایر دستگاه‌های مربوطه پیگیر است تا اگر خلافی وجود دارد مشخص شود.

منبع:ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • دانشجوی دکتری گفت:

  اینجانب دانشجوی دکتری هستم- 17 نفر از این رانت خوران هم کلاسی بنده می باشند- در حد یک لیسانس هم سواد ندارند چه رسد به دکتری- وای به حال آینده دانشگاههایی که این افراد عضو هیات علمیشون بشن

 • کارشناس ارشد گفت:

  سلام
  حدود 200 نفر از آقایان که بورس دکترای بدون آزمون گرفته اند سهمیه استان در دوره جناب هدایت ….نماینده بودند که که این دانشجویان اکٍثرآ با معدل زیر 15 بورس و ……. بودند. و بنده چنده نفر از آقایان رانیز می شناسم که در دانشگاه ای معتر تهران دارن تحصیلات دکترای خود رامی گذرانند..
  سوال 1-: جناب آقای هدایت ….آیا کسی که پارتی وآشنا نداشت باید برود بمیرد؟!
  سوال 2- : آیا دانشجویانی که به دکترای بدون آزمون وارد دانشگاه شدند دارای شرایط خاص ( معدل بالای 17 و18 بودندیا زیر 15) ؟!
  سوال 3-: آِیا دانشجویانی که از قشر بد بخت جامعه و فرزندان زحمت کش کشاورز و کارگر و بیکار جامعه که هیچ گونه حمایتی ندارند آیا حق ورود به اینگونه تحصیلات را ندارند؟!…آیا حتمآ باید فرزند مسئول دولتی وسرمایه دار وسفارش شده فلان مقام و فامیل واقوام باشد؟!
  سوال 3-: آیا کسی که مخالف تفکر و نظر امثال جنابعالی را دارند باید وارد مرحله دکترا نشوند؟!
  ما قشر بدبخت جامعه که بدون حمایت هستیم و با زحمت و پشتکار و(تهله خواری) توانستیم درس بخوانیم در روز قیامت در پیش خداوند رحمان وقهار وعادل از افرادی که حق وحقوقمان را پایمال کردنند شکایت خواهیم کرد. به امید آن روز

 • اسلام رسايي نسب گفت:

  برادران و خواهران دلواپس و نگرانی که به نمایندگی از خدا هر برخورد و رفتاری در برابر خلق خدا را حق قانونی که نه، حق شرعی خود می دانند در برابر این تحصیلکردگان متعهدی! که کوچکترین تعهد اخلاقی و حرفه ای هم ندارند و فردا همه گونه بلایی بر سر تعهد و تخصص نصفه نیمه این ممکلت خواهند آورد، احساس نگرانی و دلواپسی دلشوره ندارند؟ من که از این همه بی اخلاقی و بی قانونی دل پیچه و تهوع دارم!

  گرچه خود بهتر می دانند که عمده افراد رانتخوار دانشگاهی و سیاسی و اقتصادی و … در سالهای گذشته از نزدیکان و دوستان خوب آنها و بعضا خود آنها بوده اند.

پربازديد