تاریخ درج خبر : 1393/03/09
کد خبر : ۲۸۳۵۹۳
+ تغییر اندازه نوشته -

دود ناشی از آتش زدن زباله ها جان دهدشتی ها را تهدید می کند

سایت استان: رئیس محیط زیست کهگیلویه گفت: دود ناشی از آتش زدن زباله ها توسط شهرداری دهدشت، حاوی مواد سمی است و جان شهروندان دهدشتی را تهدید می کند.

IMG13311700

سید قدرت الله علی پور افزود: دفن زباله ها در مراکز شهری وهمچنین پسمانده های روستایی اولا بر اساس قانون مدیریت پسماند مصوب مجلس محترم شورای اسلامی مدیریت اجرایی زباله و پسماند در شهرها به عهده شهرداری و در روستا و بخش ها به عهده بخشداری و دهیاری هاست وسازمان محیط زیست در این زمینه فقط نقش نظارتی دارد و این تعریف در چهارچوبی است که قانون برای ما مشخص کرد به طوری که روش اجرای زباله و پیش بینی اعتبار و بودجه و این که به چه شیوه ای زباله ها جمع آوری ودفن بهداشتی شود از وظایف اصلی و قانونی شهرداری است .

 وی بیان داشت: متاسفانه مشاهده می کنیم که عمدتا مراکز دفن زباله در شهر دهدشت آتش زده می شود و دود آن بدلیل جهت وزش باد به سمت شهر ومناطق مسکونی سرازیر میگردد.

وی اضافه کرد: ازطرفی این دود متاسفانه حاوی مواد سمی و تهدیدی جدی برای سلامت شهروندان تلقی میگردد و خطرات آن درافراد دارای سابقه بیماری های آسم وآلرژی وکودکان وسالمندان بیشتر قابل لمس میباشد.

مسئول محیط زیست شهرستان کهگیلویه خاطرنشان کرد: اگرشهرداری دهدشت بخواهد براحتی میتواند مراکز دفن زباله خود را کنترل نماید و با ایجاد یک پست نگهبانی وهمچنین دفن بهداشتی زباله مانع آتش زدن آن گردد.

علی پور ادامه داد: دفن زباله ها در کنار جاده اصلی در ورودی شهر چهره بسیار زشتی به این قسمت داده است و بوی بسیار نامطبوع آن مشام رهگذران را آزار می دهد.

علی پور ضمن بیان نحوه صحیح واصولی دفع زباله ،درپایان یاد آور شد: درکشورهای توسعه یافته وصنعتی از زباله بعنوان “طلای کثیف”یاد میکنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • فرشید عزیزی گفت:

    جالب اینجاست که این زباله دان در مرکز و نقطه ثقل جمعیتی شهرستان کهگیلویه بخصوص بین دهدشت و طولیان و دشت پر جمعیت کلاچو میباشد که همچو یک قلیان بزرگ دودش به حلق همگان میرود که علیرغم این اداره بهداشت تنها به قلیانی ها گیر میدهد.

پربازديد