تاریخ درج خبر : 1393/03/09
کد خبر : ۲۸۳۶۱۷
+ تغییر اندازه نوشته -

پشت پرده تخریب زارعی چه کسانی هستند؟

سایت استان: زهرا کاظمیانی نسب

دو سال از 4 سال نمایندگی مجلس در دوره نهم می گذرد و می توان به جرأت گفت که در حوزه بویراحمد و دنا از همان روز پیروزی زارعی در انتخابات، فضاسازی و تخریب علیه ایشان کلید خورده است. هرچند زارعی در زمانی نماینده مردم شده که کشور در بدترین شرایط حتی پس از پیروزی انقلاب قرار گرفته . او دو سال خود را ؛ در سال انتهای احمدی نژاد و سال ابتدایی روحانی گذرانده است.

همه مفسران سیاسی و اقتصادی بخوبی می دانند که این دو سال به لحاظ اعمال و تأثیر تحریم ها، جزء سخت ترین سال های انقلاب بوده است. پروژه ها در کشور تعطیل شده، آزمون های استخدامی متوقف شده، کمبود اعتبار کشور را رنج می دهد و به طور کلی ایران یک تنه در جنگ اقتصادی تحمیلی با کشورهای دنیا است. از اینرو کارکردن در چنین شرایطی بسیار سخت و دشوار است و این در حالی است هیچکدام از نمایندگان بویراحمد تاکنون با چنین شرایطی مواجه نشده اند. مضاف بر آن، زارعی دور اول خود را در مجلس تجربه می کند.

اما دلیل و پشت پرده تخریب ها چیست؟؟

امروز 2 گروه با نیتی مشترک در حال تضعیف نماینده کنونی بویراحمد هستند. حال ممکن است برخی مدعی شوند که اینها در حال نقد کردن هستند. اما باید دانست نقد و تخریب و تضعیف ، کلا از مبانی متفاوت هستند. کسی که نقد می کند دلسوز است و هدفش اصلاح امورات است و اصلا نقد را به جهت بهتر شدن انجام می دهد. اما کسی که تخریب یا تضعیف می کند، هدفش این است که اجازه ندهد کاری صورت بگیرد. این گروه فرد را تضعیف می کند و درگیر حاشیه می کند تا نتواند به وظایف خود عمل کند.

می توان مدعی شد آنچه امروز در قبال نماینده بویراحمد به راه افتاده از جنس تضعیف است.

دسته اول رقبای انتخاباتی ایشان هستند:

رقابت متعلق به زمان انتخابات است. اما اساسا برخی از رقبای شکست خوره انتخاباتی از ابتدای شروع نمایندگی زارعی، به جای حمایت یا نقد اصولی، در پی تخریب ایشان برآمده و از هر ابزاری برای چنین هدفی بهره جسته اند.

تفرقه در میان لیدرهای زارعی و بعضا تطمیع آنها که با اصول انسانی و اخلاقی در تضاد است، بخشی از نقشه این افراد است. رواج شایعات بی اساس و انتشار مقالات بی نام و نشان و … بخشی از برنامه راهبردی این افراد برای به حاشیه بردن نماینده بویراحمد و دنا است.

دسته دوم بزرگ کنندگان همکاران زارعی:

اما دسته دیگر کسانی هستند که با بزرگنمایی سایر نمایندگان استان، سعی در تضعیف نماینده بویراحمد دارند. می توان ادعا کرد که جنس عمل این افراد بسیار خطرناک تر از گروه اول است.

در حالی که اگر منصفانه به قضاوت بنشینیم، هم در حوزه پیگیری کارهای کلان و هم پیگیری مطالبات مردم و دیدارهای مردمی ،زارعی یک سر و گردن از همکاران مجلسی خود در استان بالاتر است. اما برخی از افراد به شکل حساب شده ای دیگر نمایندگان استان را به قدری به اوج می برند تا هرچه بیشتر بتوانند نماینده بویراحمد را ضعیف و کم توان جلوه دهند و یأس و ناامیدی را از عملکرد ایشان به مردم منتقل کنند. متأسفانه این افراد به نام دفاع از حقوق مردم بویراحمد این کار را انجام می دهند. این در حالی است که آنها با این کار فضای مناسبی برای عرض اندام سایر نمایندگان فراهم کرده و عملا با به حاشیه بردن نماینده بویراحمد، منافع مردم بویراحمد را نشانه می روند.

به هر روی اکنون زمان رقابت های انتخاباتی نیست و اگر نیت ما کمک به مردم بویراحمد است، هم باید نماینده را یاری داد تا قدرت چانه زنی وی را بالا برده و بتوانیم آسانتر به مشکلات منطقه فائق آییم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • امیر گفت:

  سلام خدمت نویسنده محترمه.کار بعمل براید نه به شعار:نیاز نه به تخریب دیگران هست نه به تمجید شما.عمل کرد خود ایشان رمز موقیت ویا ناکامی وی برای رسیدن به دور قبل است؛مردم بویراحمد خوشبختانه هم نمک شناسندوهم متعصب وغیرتی که اگر ایشان در حقشان لطف کرده باشد گزینه اول را به جا می آورند واگر بدقولی گزینه دوم را.بنا براین نه شما نگران باشید با تعصب نه رقیبان خوشحال باشند بی تعقل./

 • مرسی گفت:

  زارع عمر سیاسی اش در حال اتمام است، به فکر جایگزین باشید چون کار از کار گذشته توجیه هم جایگاهی ندارد.

  • ناشناس گفت:

   زارعی در بویراحمد ودنا سنگ تمام گذاشته است فرصتی دوباره پیشرفتهای بیشتر .اما مرگ را میپذیریم و …. و ……… وفارغ از جواناند بودن وبیکاری انها را نه. جناب زارعی مجوزهای زیادی گرفتند که با اجرایی شدنشان بیکاری ریشه کن خواهد شد. میدان را به ……..و ………. نمیدهیم

 • یک شهروند گفت:

  آنقدر بد و ناشیانه از آقای نماینده خود دفاع می کنید که لازم نیست دیگران ایشان را “نقد” کنند!
  مگر در زمان برگزاری انتخابات شرایط مملکت همین نبود؟ که آقای زارع آنهمه وعده و قول به مردم دادند؟ ما هرگز نشنیدیم ایشان در آن روزهای انتخابات بگوید که ” مردم! وضع مملکت بد است و ما کاری از دستمان بر نخواهد آمد!” مردم “رای” را در چه “شرایطی” و با چه “توقعاتی” به ایشان دادند؟!
  بنده به ایشان رای ندادم و تفاوت چندانی میان منش و روش ایشان و نماینده پیش از ایشان نمی بینم. ریخت و تیپ ها اندکی فرق دارد. اگر بنا به گفته شما وضع مملکت چنان بد بوده که نگذاشته اقای زارع کاری انجام دهد باز هم دو ایراد بر ایشان وارد است؛
  1- ترس در مبارزه بر سر حقوق مردم .
  2- دروغ گویی و فریب مردم در زمان انتخابات.

پربازديد