تاریخ درج خبر : 1391/06/22
کد خبر : ۲۸۴۳
+ تغییر اندازه نوشته -

وعده وزیر راه: افتتاح فرودگاه گچساران تا ۱۵ روز دیگر

به گزارش واحد مرکزی خبر، وزیر راه و شهرسازی در نشست با استاندارد و مدیرعامل شرکت نفت و گاز گچساران از فراهم شدن مقدمات پرواز در فرودگاه گچساران خبر داد و گفت : در نخستین مرحله مقدمات پرواز هواپیمای فوکر 100 مهیا می شود .

علی نیکزاد افزود : با هماهنگی شرکت نفت و گاز گچساران زیرساخت های این فرودگاه تکمیل و با هماهنگی سازمان فرودگاههای کشور پرواز از طریق این فرودگاه در فاصله دستکم 15 روز آینده آغاز می شود .
وی هدف از سفر خود را افتتاح بیش از 5 هزار مسکن مهر در استان ، بازدید از محورهای ارتباطی پاتاوه – دهدشت ، باغچه سادات – دهدشت ، باشت – چرام و چند طرح دیگر بیان کرد .
وزیر راه و شهرسازی ساعتی پیش به منظور بازدید از طرح های راه و شهرسازی دراین استان وارد شهرستان گچساران شد .

/ منبع: واحد مرکزی خبر

 

فرودگاه گچساران از ۱۰ روز دیگر می تواند پروازها را شروع کند/نیکزاد:فوکرهای نفت در گچساران بنشینند

وزیر راه و مسکن و شهرسازی دستور پروزار هواپیماهای فوکر صد شرکت نفت گچساران را از فرودگاه گچساران صادر کرد.


علی نیکزاد که در گچساران به سر می برد گفت: دکتر تاجگردون در طول پرواز مواردی را به بنده فرمودند و توضیحاتی درباره بحث فرودگاه دادند که من هم همه را پیگیری می کنم. و سازمان هواپیمائی کشوری و فرودگاه ها کمک می کنند در بحث نشستن و برخاستن هواپیما در فرودگاه این شهرستان.

نیکزاد افزود: عوامل پروازی و هدایت هواپیما را رسولی نژاد رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل شرکت فرودگاه های کشور، خلبان پهلوانی معاون وزیر و رئیس سازمان هواپیمائی کشور را برعهده دارند که از نگاه آنها مشکلی برای نشست و برخاست هواپیما در فاز فوکر ۱۰۰ نداریم و اگر شرکت نفت بخواهد پروازهای خود را در گچساران برقرار کند ما به خاطر ارتباط با مناطق خاص کشور همچون گچساران و مردم استان این موضوع را در روزهای آینده حل می کنیم.

وزیر مسکن اضافه کرد: ما در جایگاه دولت و با توجه به قوانین سازمان های هواپیمائی کشوری و مساعدت فرودگاه های کشور مشکلی از این بابت نخواهیم داشت و ظرف پانزده روز مجوزهای لازم رابرای نشست و برخاست هواپیما در قد و قواره فوکر ۱۰۰ را خواهیم داد.

وزیر نفت بعد از تماس تلفنی با کاپیتان پهلوانی در جمع خبرنگاران گفت: شما ۱۰ روز یا ۱۵ روز به بعد نفت پرواز را بگذارید ولی شرکت های هواپیمائی دیگر را باید مجوزهای لازم را از خودشان بگیرید.

در این دیدار غلامرضا پاکدل مدیرعامل شرکت بهره براداری نفت و گاز گچساران توضیحاتی درباره روند مطالعات، احداث و تکمیل فرودگاه گچساران داد و درخواست کرد بر اساس قوانین مدیران فرودگاهی کشوری طرح تقرب را بدهند.

 

 

منبع: کبنانیوز؛ بهنام عکاشه

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد