تاریخ درج خبر : 1393/03/11
کد خبر : ۲۸۴۴۳۳
+ تغییر اندازه نوشته -

شریف اسلامی دیپلم افتخار بهترین کارگردانی مستند را کسب کرد

فیلمساز هم استانی با کسب دیپلم افتخار بهترین کارگردانی فیلم مستند، در هجدهمین جشنواره تولیدات مراکز استانهای صدا و سیمای کشور درخشید.

” شریف اسلامی” نماینده خبرگزاری مهر در کهگیلویه و بویراحمد دیپلم افتخار بهترین کارگردانی فیلم مستند کوتاه را برای فیلم مستند “آخر شاهنامه” کسب کرد.

IMG09565710

فیلم مستند “آخر شاهنامه” از تولیدات فاخر صدا و سیمای کهگیلویه و بویراحمد است که با موضوعی آیینی و دینی تولید شده و به زوال آیین کهن شاهنامه خوانی در عشایر کهگیلویه و بویراحمد و همچنین هویت گریزی جامعه می پردازد.

در این فیلم زندگی “ملا علی سینا اقبال فر” و چند تن دیگر از شاهنامه خوانان کهنسال کهگیلویه و بویراحمد به تصویر کشیده شده است.

این فیلم مستند داستانی، تندیس برترین فیلم مستند چهل و هشتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان را از آن خود کرده و جایزه تقدیر ویژه بهترین فیلم مستند دینی و آیینی را از ششمین جشنواره فیلم مستند ایران، “سینما حقیقت” کسب کرد.

“آخر شاهنامه” همچنین جایزه بهترین کارگردانی فیلم مستند را از اولین جشنواره فیلم بام ایران کسب کرد و در بخش مسابقه بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران نیز حضور داشت.

عوامل این فیلم عبارت اند از: تهیه کننده، تحقیق، پژوهش و کارگردانی: شریف اسلامی، ناظر کیفی: همایون امامی، تصویربردار: سید محمد موسوی، تدوین و صداگذاری: عباس موسوی اعظم، صدابردار و مشاور کارگردان: وحید یگانه، مدیرتولید: صدیقه امیدی.

IMG09591511

در جشنواره تولیدات مراکز استانی صدا و سیما که از ششم تا هشتم خردادماه در تبریز برگزار شد، آثار تولیدی چهار سال اخیر مراکز استانی در بخشهای سیما، صدا، خبر، پژوهش و موسیقی مورد داوری قرار گرفت.

سایت استان این افتخارآفرینی را به آقای اسلامی تبریک گفته و برای وی آرزوی توفیق دارد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • رضا گفت:

  درود بر شما
  قسمتی از مستند زیبای آخر شاهنامه را از شبکه استانی دیدم .هم به دلم نشست و هم افسوس خوردم که زبان امروزی ما فارسی نیست.به لر های با غیرت و عزیز که هنوز هم بوی شاهنامه می دهند و پاسداران زبان فارسی هستند درود می فرستم.ای کاش می توانستم این فیلم ارزشمند را داشته باشم. به شما و سازندگان این مستند خسته نباشید و شادباش می گویم.
  دوستدار شما.رضا از مرودشت فارس

 • خشت زر گفت:

  کسب این موفقیت ارزنده را به برادر اسلامی تبریک میگم و امیدوارم شاهد تولید فیلم های جدید وی باشیم..

 • محسن عسکری گفت:

  شریف جان
  این موفقیت که حاصل هنر،هوش و قریحه شخصی خودته و مدیون هیچ شخص حقیقی و حقوقی نیست رو به تو و همه هنرمندای استان تبریک میگم.

پربازديد