تاریخ درج خبر : 1392/03/21
کد خبر : ۲۸۴۴۶
+ تغییر اندازه نوشته -

رقیب ملک حسینی در انتخابات مجلس خبرگان را بیشتر بشناسیم

سایت استان: انتخابات میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری در استان کهگیلویه و بویراحمد همزمان با انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر برگزار خواهد شد.

به نظر می رسد بسیاری از مردم استان، آقای سیدشرف الدین ملک حسینی را تنها نامزد انتخابات مجلس خبرگان رهبری می دانند. این در حالی است که رقبایی در این بین دارد. هر چند رقبای وی برای تصدی صندلی مهم مجلس خبرگان رهبری از شانس اندکی برای پیروزی برخوردار اند ولی شانس خود را در این محک می زنند.

در راستای پوشش اخبار این انتخابات و اطلاع رسانی به مردم استان، ستاد آیت الله محمدحسن  گلپایگانی (زالی) با ارسال زندگینامه این کاندیدای محترم برای سایت استان، در این مهم ما را یاری کردند.

بخشی از زندگینامه وی در زیر می آید.

حضرت آیت الله محمد حسن زالی، معروف به فاضل گلپایگانی در سن 16 سالگی وارد حوزه علمیه قم شده و اکنون حدود نیم قرن است که در این حوزه مقدس به تحصیل و تدریس، اشتغال دارند. ادبیات عرب و آشنائی با فقه و اصول را در مدرسه علمیه حضرت آیت الله العظمی گلپایگانی طی کرده و هم‏زمان در دروس مدرسه شهید حقانی، زیر نظر آیت الله شهید بهشتی و مدیریت آیت الله شهید قدوسی حضور داشته‏اند.

scan0065

ایشان پس از اتمام دروس سطح و فراگیری دروس عقاید، تفسیر و اخلاق از محضر بزرگان حوزه‏های علمیه، در درس خارج فقه حضرت آیت الله العظمی گلپایگانی حاضر شده و به مدت پانزده سال، جرعه‏نوش محضر آن فقیه بزرگ گردیدند. ایشان دو دوره خارج اصول را در محضر حضرت آیت الله حاج شیخ مرتضی حائری و آیت الله العظمی وحید خراسانی گذرانده‏اند. ایشان هم‏زمان با تحصیل دروس معمول حوزه‏های علمیه به‏منظور فراگیری فلسفه و عرفان در محضر حضرات آیات حسن زاده آملی، جوادی آملی و انصاری شیرازی حضور یافته و کتب گرانبهای شرح قیصری، منظومه، اشارات، شفاء و اسفار ملاصدرا را در کارنامه تحصیلی خود دارند.
حضرت آیت الله فاضل گلپایگانی، هم‏زمان با تحصیل در دروس تخصصی حوزه‏های علمیه، کوله‏بار اندوخته‏های خود را در اختیار علاقمندان و طلاب جوان حوزه‏ها قرار داده و از دروس مقدماتی ادبیات عرب تا سطوح عالی مکاسب و کفایه را بارها تدریس کرده‏اند. این استاد برجسته حوزه‏های علمیه، اکنون قریب به بیست سال است که خود در جایگاه فقیهان تربیت‏کننده شاگردان امام صادق علیه السلام، کرسی تدریس خارج فقه و اصول را در اختیار داشته و توأمان به تدریس تفسیر قرآن، نهج‏البلاغه و فلسفه و عرفان اشتغال دارند.
چهره نام‏آشنای حوزه‏های علمیه اما در عرصه‏های دانشگاهی نیز به مثابه نگینی درخشان، حضوری آشنا داشته است. بازگشائی دانشگاه‏ها پس از انقلاب فرهنگی ملت ایران، همزمان است با حضور ایشان در دانشکده‏های مختلف دانشگاه تهران، دانشگاه علوم پزشکی تهران، و دانشگاه تربیت مدرس تهران. تکیه بر دانش پربار حاصل از مکتب امام صادق”علیه السلام” و حکمت متعالیه صدرا ایشان را در پاسخگوئی به سؤالات دانشجویان و اساتید دانشگاه‏ها توان‏مند ساخته و استقبال از این وزنه علمی، ایشان را در جایگاه استاد راهنمای رساله‏های ارشد و دکتری دانشگاه قرار داد. راهنمائی پایان‏نامه‏های دانشجوئی، تجربه گران‏سنگی بود تا نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‏ها از ایشان برای ارزیابی اساتید معارف دانشگاه‏ها دعوت نموده و سال‏ها در جایگاه گزینش اساتید دانشگاه از ایشان بهره‏مند گردد.

scan0066
تاریخ حیات علمی استاد اما همراه با فعالیت‏های سیاسی و اجتماعی در راستای برپائی نظام اسلامی به رهبری امام خمینی قدس سره است. همراهی با حضرت امام و تیم همراه در مدرسه رفاه تهران نقطه عطفی در تاریخ فعالیت‏های سیاسی و اجتماعی حضرت آیت الله است. این حضور پرشور و آگاهانه، اعتماد حضرت امام و تفویض نمایندگی ایشان به حضرت آیت الله فاضل گلپایگانی در استان چهار محال و بختیاری را به دنبال دارد. تجربه موفق استاد در مواجهه با اقوام و طوایف مختلف کشور، مأموریت سامان‏دهی به غائله لرستان را نیز متوجه ایشان نموده، برگ زرین دیگری در سوابق انقلابی حضرت آیت الله رقم می‏زند.
استاد فاضل گلپایگانی در سال‏های پس از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در سنگرهای مختلف جهاد علمی، تبلیغی، رزمی و سیاسی حضوری فراگیر، آگاهانه و داوطلبانه داشته و خدمت به مردم شریف و مسلمان کشور را برای خود هم‏چون مرواریدی گرانبها ارج می‏نهد.
اکنون این تجربه پنجاه ساله، پیش روی مردان سرزمین چهار فصلی است که به استواری دنا بر صلابت ایمان و آگاهی، تکیه زده و حضور حماسی خویش را با انتخاب بهترین‏ها رقم می‏زنند.
دوام عزت و سربلندی غیور مردان و شیر زنان استان کهگیلویه و بویر احمد از یاسوج و گچساران تا بهمئی و دهدشت و دنا و جای جای این خطه زر خیز ایران، آرزوی ما است.

ستاد انتخاباتی حضرت آیت الله فاضل گلپایگانی (زالی)

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ali گفت:

  ادرس ستاد تبلیغاتشونو میخاستم

 • بویر گفت:

  ملک حسینی همانندپدربزرگوارشون واسه همه قابل احترام هست وایشان هیچ کوتاهی برای استان نخواهندکرد،به شخصه دوستدارشخصیتشون هستم هرچندنظرهمه قابله احترامه

 • علی گفت:

  کاش یکی دیگه پیدا میشد بیاد جای ایشان .آقای ملک حسینی آدم خوبی ولی تکراری شده از زمان ایشان استان هیچ رشدی هم نداشت.نام استان ما هنوز برای خیلی از ایرانیان ناشناسه برای شناساندن ما مردان بزرگتر لازمه.
  البته نظر شخصیه منه

 • آریا گفت:

  این خاک هنوز شیر مردهای از جنس خود از ریشه و گوشت و پوست خود داره
  سید شرف الدین مردی بزرگ انسانی لایق برای این خاک و دیاره
  جناب آقای گلپایگانی دوست عزیز خواسته ما از شما همراهی برادر دلسوز و عزیزمان حضرت آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی می باشه نه بیشتر از این

 • ناشناس گفت:

  فاضل عالیههههههههههههه

 • ناشناس گفت:

  ما خودمان بزرگ مردی چون سید شرف الدین داریم…..

 • حسینی گفت:

  با احترام
  کلمه کاندید اشتباه و درست آن کلمه کاندیدا است.

پربازديد