تاریخ درج خبر : 1393/03/12
کد خبر : ۲۸۵۰۴۰
+ تغییر اندازه نوشته -

مظلوم نمایی یک مدیر بازنشسته/ پاسخی به سخنان شفیعی

سایت استان: محمود آرام

پس از انتخابات ریاست جمهوری و انتخاب حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور، به صورت طبیعی انتظار مردم بر تغییر مدیران و گردش قدرت بر اساس این انتخاب بود.

در استان کهگیلویه و بویراحمد نیز با تغییر استاندار و انتخاب موسی خادمی، این حق را می بایست برای استاندار قایل بود که مدیران دستگاههای اجرایی با نظر وی انتخاب و معرفی شوند و این یک امر بدیهی است.

استاندار نیزدر روز معارفه خود گفته بود: بنده به هیچ وجه نه نگاه قومی دارم و نه نگاه گروهی بلکه تنها با یک نگاه که برآمده از شایسته‌سالاری و مشی اعتدال دولت تدبیر و امید است، عمل خواهم کرد و به عنوان استاندار این استان نگاه های حزبی و قومی را در کارکرد خود دخالت نخواهم داد.

17563_301

چند ماه پیش و درست قبل از عید نوروز حکم سرپرستی برای مدیرکل کتابخانه های عمومی استان صادر شد و استاندار از پذیرفتن این حکم اجتناب کرد و دستور داد که مدیر مربوطه را به جلسات اداری راه ندهند و بوجه ای نیز به آنها تخصیص داده نشود.

اما مدیرکل این نهاد روز گذشته طی مصاحبه ای، استاندار را به برخورد های سیاسی و قومی و قبیله ای متهم کرد. چند نکته پیرامون انتصاب مدیرکل و این مصاحبه وجود دارد:

1- به طور طبیعی حق استاندار است که در رابطه با مدیران دستگاههای اجرایی نظر داده و در این راه خود تیم و مجموعه مدیرتی را با مشورت و همکاری انتخاب کند.

2- حکم سرپرستی جناب آقای شفیعی با امضای معاونت اداری مالی نهاد کتابخانه های عمومی کشور صادر شده که خلاف است و طبق قانون باید رئیس نهاد این حکم را امضا و ابلاغ می کرد.

3- در حکم ابلاغ شده نهاد متبوع، حتی زحمت رونوشت دادن به استانداری را به خود نداده بودند و به نظر می رسد این مسئله یک توهین آشکار و مستقیم به مسئولان استان بوده و هست.

4- مدیرکل محترم در مصاحبه خود گفته که استاندار به دلیل اینکه مدیردولت احمدی نژاد است وی را قبول نداشته و با حکم سرپرستی اش مخالفت کرده است. که به نظر می رسد این گونه جو سازی و شانتاژ بازی رسانه ای برای فرار به جلو و مظلوم نمایی است و جناب آقای شفیعی این نکته را نگفته که اولین حکم مدیریت خود را در دولت اصلاحات گرفته و استفاده وی از حربه برخورد سیاسی به نوعی فرار به جلو  و برای مظلوم نمایی بیشتر است. ضمن اینکه صداقت گفتار وی در این خصوص هم جای سوال دارد چرا که در همین مدت کوتاه سرپرستی بر این مجموعه، برخوردهای سیاسی عیان و آشکاری با مخالفان خود داشته و برخی را نیز به شهرستانها تبعید کرد.

5- آقای شفیعی در یکی از جلسات اداری مجموعه خود گفته که بیش از 30 سال سابقه خدمتی دارد. بر طبق قانون اکنون باید بازنشسته باشد و اگر این مدیر محترم اندکی صداقت در گفتار داشت و به فکر توسعه این مجموعه است باید جا را برای جوانتر های این مجموعه باز کند نه آنکه برای مدیریت خود چانه زنی و مظلوم نمایی کند.

6- آقای شفیعی از انتصاب های فامیلی و قومی و قبیله ای گفته است! فرض می گیریم که این گفته شما درست باشد اما  می دانید که عاری از صداقت و دلسوزی است. اینجا شهر کوچکی است و اکثر مردم همدیگر را می شناسند. این اتهام درست متوجه خودتان است که انتصاب های فامیلی و قومی شما در کتابخانه، حتی داد نماینده وقت که از قضا همفکرتان بود را هم در آورد و در یک نمونه می توان به صدور حکم معاونت برای یکی از نزدیکان خود در همان ابتدای مدیریتتان اشاره کرد.

7- استاندار محترم هیچگاه راسا اقدام به مصاحبه در خصوص نپذیرفتن حکم شما انجام نداد بلکه این موضوع در نشست رسانه ای با استاندار و در پاسخ به سوال یک خبرنگار در این خصوص،  مطرح شد و اگر این سوال پرسیده نمی شد شاید هیچ وقت هم عمومی نمی شد.

یک پیشنهاد:

لیست تمامی افرادی که در دوران مدیریت شما استخدام شده اند را به صورت عمومی منتشر کنید.

خوش بود گر محک تجربه آید به میان / تا سیه روی شود آن کس که در او غش باشد

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • جمعی از کتابدان گفت:

  جناب آرام قدری آرام باشید.متاسفانه شعار گرایتان بر عملگرایتان غلبه دارد.کارنامه جناب شفیعی پاک تر از آنست که توسط امسال شما لکه دار شود

 • بئاتریس گفت:

  احسنت بر جناب آرام. ان الحسنات یذهبن السیئات.با نوشتن این مقاله بسیاری از خطاهای خودتان را جبران کردید.امیدوارم همیشه همین اندازه انصاف به خرج بدهید.که هیچ مقوله ای والاتر از انصاف نیست.

 • فرهنگي. گفت:

  به صداقت هر دو طیف موافق و مخالف تردید جدی وارد است.
  دغدغه های هر دو گرو ه غیره واقعی و غیره کارشناسی است . این بازی های سیاسی و قومی و باندی و سردسیری و گرمسیری و سفلی و علیا تمام سدنی نیست حتی متاسفانه تیوریزه هم شده است .
  منافع و مصالح استان ما قربانی این منفعت طلبی ها و سهم خواهی ها و نگاه های شبه سیاسی شده است .
  وای اگر از پس امروز بود فردایی.

 • عبیدالله زاکانپور گفت:

  ضمن تقدیر از سایت ک.ب و جناب آقای آرام
  استاد شفیعی کمی به وجدانتان رجوع کنید آقا مگر کتابخانه ارث پدری شماست؟ بسه دیگه. برا خودت استخدام کردی تبعید کردی دشمنی کردی دوستی کردی دیگه بسه برو استراحت کن آقااااااااااا. شما مدیران دوره احمدی نژاد چه رویی دارید به خدا یکی دیگه ش هم مدیر یکی از نهادهای فرهنگیه که ادعا میکنه زیر مجموعه دولت نیست و نهادش ربطی به استانداری نداره 5 سال و خورده ای چسبیده به میز و ول نمیکنه. شرمتون بیاد. وقتی اینهمه منتقد دارید و مردم شما رو نمیخوان بفرمایید این آخر عمری به امورات خانواده برسید

 • كتابدار گفت:

  باید قبول کرد واکنش استاندار مبنی بر به رسمیت نشناختن سرپرستی آقای شفیعی اصلا منطقی و در حد اظهارات یک استاندار نبود.از مقام استاندار انتظار بیشتری می رود.

 • امیر گفت:

  با سلام خدمت سردبیر محترم.وای بر حرص آدمی.ببینن این آقای قانونمدار خود اقرار میکند که30سال زحمت کشیده وخود میداند که سن بازنشتگی بعد از 30سل هست,بگو اگه هدفت خدمت به جامعه هست پول که الحمدالله داری یه شرکتی یه گارگاهی تآسیس کن تا چند تا جون زیر سایه الهی درکنار حضرتعالی نون بخورند.خدایا این میزها چه جاذبه ای دارند؟.واما آقای استاندار.فکر نکنم تمامی مدیران ونیروهای در راس کار شما توانمند پستی باشند که به آنها محول کردید.نمونه هایش کم نیستند ولی دوست ندارم با کرامت انسانی این انسانها نا بخردانه عمل کنم؛بنا بر این میشود شک کرد که مقداری جناح وفامیلگری در کار شما هم رخنه داشته؛آرزویی دارم دست نیافتنی ولی باز نا امید نمیشوم وابرازش میکنم؛کاش روزی فرا رسد که همه ما آدمها بجز به خدا فکر نکنیم وفقط برای رضای او قدم برداریم وکار کنیم .اگر آن روز فرا رسید بعد مزه زنده بودن همراه با زندگی را خواهیم چشید نه زنده بودن وزندگی نگردن را./

 • کتابدار گفت:

  احسنت بر تو محمودآرام.
  کسی که خود بانی و طلایه دار قومی گری است چگونه داد سخن میراند؟
  آقای شفیعی جلوی قاضی و معلق بازی

 • میر مصطفی عبدالهی گفت:

  اگر مدیری درجات کاری خود را با سلسه مراتب انجام داده باشد یعنی کارشناس، معاون و بعد مدیر شده باشد به نحوی که دستگاه و مجموعه خود را بخوبی بشناسد و بتواند تحولی ارزشمند انجام دهد ستودنیست.مدیران عزیز باید بدانند که اگر این جایگاهها ماندنی بود به ایشان نمی رسید ولی متاسفانه این تفکر در جامعه ما وجود دارد که هر شخصی که مدیر شد میخواهد تا آخرش عمرش مدیر باشد . هرچند مدیریت دانش و استفاده از تجارب ارزشمند هست ولی در کشوری مانند ژاپن نه در کشور ما که دبیر معارف رئیس مجموعه مهندسی می شود و… این قصه سر دراز دارد.

 • […] منبع خبر: سایت استان کهگیلویه و بویراحمد […]

پربازديد