تاریخ درج خبر : 1393/03/12
کد خبر : ۲۸۵۰۷۸
+ تغییر اندازه نوشته -

استخدام های مسئله دار گذشته اعتماد مردم را سلب کرده است

سایت استان: مدیرکل منابع انسانی و تحول اداری استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت:تلاش می کنیم که شماره مستخدمی افرادی که در آزمون سال ۱۳۹۰ از قراردادی به پیمانی تبدیل وضعیت شده اند اما در محل پست سازمانی خود خدمت نمی کنند لغو و استخدام آنها کان لم یکن تلقی شود.

 ” “وحید محمدی تبار” در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه به دلیل استخدام های بی رویه در دولت قبل، اختیار استخدام از استانداری ها سلب و به معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریس جمهور واگذار شده است، افزود: در دولت قبل سه مجوز استخدام و تبدیل وضعیت مجموعا به تعداد قریب به ۱۴۰۰ نفر در کهگیلویه و بویراحمد عملیاتی نشده و برگشت خورده است.

m.tabar

وی رتبه کهگیلویه و بویراحمد را در مقایسه با استان های همجوار در استخدام های سال های گذشته در سطح بسیاری پائین تری عنوان و اظهار کرد: بانک اطلاعاتی استخدام و اشتغال استان در مرحله نهایی شدن است که در آن پست های خالی دستگاههای اجرایی، نیروهای مازاد، نیروهای قراردادی، تبدیل وضعیت شده و … دقیقا مشخص شده است.

محمدی تبار تصریح کرد: با تکمیل این بانک و در دست داشتن اطلاعات کامل و با استفاده از پتانسیل هایی همچون محرومیت و شرایط خاص استان، نمایندگان، استاندار وآمارهای موجود در زمینه بیکاری تلاش خواهیم کرد تا یک مجوز استخدام کلی برای استان دریافت کنیم که البته اخذ چنین مجوزی در شرایط فعلی بسیار سخت و کم احتمال خواهد بود. اما ما تلاش خود را می کنیم.

وی با بیان اینکه در آزمونهای استخدامی گذشته مشکلات و آسیب هایی وجود داشته است، خاطر نشان کرد: آزمون های استخدامی باید منطبق بر بخشنامه ابلاغی مقام معظم رهبری و قانون مدیریت خدمات کشوری و سایر قوانین استخدامی کشور باشد در غیر اینصورت هیچ آزمون استخدامی پذیرفته شده نیست.

مدیرکل منابع انسانی و تحول اداری استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان داشت: برخی از مدیران فرآیند آزمون های استخدامی را به گونه ای طراحی می کردند که نتیجه از قبل مشخص باشد یا آزمون فرمایشی و نمایشی برگزار می کردند که این خلاف قانون است.

محمدی تبار، آزمونهای استخدامی مساله دار را دارای تبعات و آثار فراوان در جامعه دانست و افزود: اولین آسیب اینگونه استخدام ها سلب اعتماد مردم نسبت به نظام و دستگاههای اجرایی است در واقع در آزمون های نمایشی استخدامی نه تنها در حق افراد بلکه در حق نظام مقدس جمهوری اسلامی اجحاف می شود.

وی گفت: مدیرانی که می خواهند شخص خاصی را استخدام کنند، مردانه این کار را انجام دهند و با آزمون های غیر قانونی و پر از تخلف برای نظام هزینه و سایر اشخاص دردسر ایجاد نکنند چرا که در تخلفات آشکار حداقل، هزینه های مادی و معنوی به مردم، جامعه و نظام تحمیل نخواهد شد و بی اعتمادی تنها نسبت به یک شخص خاص خواهد بود نه کل دولت.

وی یکی از مشکلات اساسی در آزمون های استخدامی را تعریف بومی، عنوان کرد و افزود: براساس بررسی های دفتر منابع انسانی و تحول اداری استانداری بسیاری از مشکلات موجود در آزمون های استخدامی مربوط به تعریف غلط واژه بومی است.

محمدی تبار اظهار داشت: طبق قانون بومی کسی است که محل تولد یا دو مقطع از مقاطع تحصیلی وی با محل استخدام یکسان باشد و بر این اساس یک بومی استانی و یک بومی شهرستانی تعریف می شود که مطابق با مشاغل مختلف، کاربردهای مختص به خود را دارند و اولویت اول با بومی شهرستان و بعد استان است.

وی از تخلف در یکی از آزمون های استخدامی خبر داد و بیان داشت: در این آزمون «امتیاز بومی بودن» برای فرد بومی در نظر گرفته نشده است و نمره صفر درج گردیده در حالی که در کمال تعجب برای فرد غیر بومی ۲۵ امتیاز منظور شده است.!؟ اگر این موضوع آیین نامه است باید اصلاح شود و اگر سلیقه مدیر است باید برخورد شود.

وی افزود: براساس کدام قانون در آزمونی نفر سوم را با اختلاف صد امتیاز با نفر اول، به عنوان برنده آزمون اعلام کرده اند آنهم به بهانه یک بخشنامه داخلی و با نتایج مبهم؟ بی شک مدیران و معاونان چنین دستگاهی باید در مقابل وجدان خود، عدالت الهی و قوانین کشور پاسخگو باشند.

محمدی تبار ادامه داد : اگر به فرمایشات و بخشنامه ابلاغی مقام معظم رهبری و قوانین توجه می شد خیلی از مشکلات فعلی را نداشتیم. نظام اداری و استخدامی باید مطابق بخشنامه ابلاغی مسئول ارشد نظام و طرح های دولت دکتر روحانی اصلاح شود.

مدیر کل منابع انسانی و تحول اداری استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه من معتقدم باید روند کار اصلاح شود تاکید کرد: حتی برخی آیین نامه ها و بخشنامه ها باید اصلاح شوند و دقیقا با منشور و بخشنامه ابلاغی مقام معظم رهبری و سیاستهای دولت تدبیر و امید منطبق شوند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ناشناس گفت:

  به قول غضنفر برکه که خالی بشه قربک سپه سالاره…!

 • فرزندشهیددست افکن بانک ملت گفت:

  باسلام جناب آقای مهندس محمدی تبار انشاالله خداوند توفیق خدمت به شماعنایت فرمایدتاازحق جوانان این مرزو بوم همچون گذشته دفاع کنی.

 • آشنا گفت:

  داداش جون خلایق هر چه لایق. ازدست خودمون چی برمیاد خوب لابد مهندس لیاقتش رو داشته چرا حسودی کنیم؟

  • آ ف گفت:

   اره شک نکن استاد لیاقتش رو داشته.به امید خدا وبه کوری چشم حسود به جاهای بالاتر از این هم میرسه.

 • ناشناس گفت:

  حالا توچرا حسادت میکنی چرا اینقدر میسوزی علی جون

 • علی گفت:

  خودت چطوری استخدام شدی فکر میکنی مردم تورا نمیشناسن تو تا همین دیروز با زور نیروی انتظامی هم سرکار نمی آمدی کشک نگو

 • وکیله گفت:

  محمدی تبار با قدرت و محکم در دولت آقای خاتمی و با مصوبه شورای عالی اداری و استخدامی کشور و دستور موسوی لاری وزیر کشور استخدام شد.دو بار در دولت محمود احمدی نژاد اخراج و در دولت روحانی نیز مدیر کل شد و احتمالا استاندار هم بشود…

  • ناشناس گفت:

   محمدی تبار حقش بلاتر از این حرفهاست… محمدی تبار درود بر شما

 • ناشناس گفت:

  جناب محمدی تبار
  بزرگترین ایرا ازمون های استخدامی استان ما به خصوص در زمینه صنعت نفت این است که نیروهای گچسارانی در این آزمون ها از امتیاز بومی بودن بهره مند نیستند در حالی که نیروهای بهبهانی در استان خوزستان بومی محسوب می شوند و به راحتی در آزمونها استخدام می شوند و نکته تاسف آمور این که در گچساران نیروهای مشهدی شیرازی شمالی و…. به راحتی در این آزمونها قبول می شوند و مشغول به کار شده اند در حالی که جوان تحصیل کرده و بیکار گچسارانی که در طول سالیان طولانی آلودگی هوا ناشی از تاسیسات نفتی گچساران را نیز تحمل کرده اکنون به دلیل نداشتن سهمیه بومی مانند سایر مناطق خوزستان اکنون بیکار می باشند. اگر نفت ملی می باشد لااقل سهم نیروهای جوان و تحصیل کرده گچسارانی را نیز بدهند. .سولان استانی که در گیر مسایل سیاسی و حذبی و شخصی می باشند از خواب غفلت بیدار شوند و از جوانان استان و شهرستان گچساران در مقابل حق خوری های مقامات بالاتر دفاع کنند.

  • ناشناس گفت:

   در صورت داشتن نمره برابر بومی بودن امتیاز محسوب میشه،لابددر آزمون استخدام نمره حدنصاب نیاوردید. کاملا هم طبیعیه اونها نمره بالاتر داشتن استخدام شدن اینکه دعوانداره شماهم آزمون خوب بده نمره بیار استخدام شو

 • آشنا گفت:

  لطفا ابتدا وضعیت استخدامی خود را در زمان مهندس دوستی کنترل بفرمایید…

  • ناشناس گفت:

   حسادت تورو به جای نمیرسونه؛ فقط تورومیسوزونه..محمدی تبار حقش بالاتر از اینها بود

 • نادر گفت:

  با سلام خدمت اقای محمدی تبار
  لطفا پی گیری شود که استخدام عده ایی در زمان مدیرکلی داداشی در هواشناسی چطور استخدام شده

 • حق گو گفت:

  بنام خدا
  خداوکیلی کلیه ازمون ها استخدامی دوره قبل در دستگاه های اجرایی را رسیدگی وببینید که افرادی بدون مدرک تحصیلی وارد وقبول کردند وبعدا مدرک اوردن در ضمن جناب آقای محمدی تبار عزیز مدارک تحصیلی کلیه استخدامی را (دیپلم وفوق دیپلم و…)را از نظر تاییدیه تحصیلی چک نمایید

 • بروبچ دانشگاه باسوج گفت:

  والا به خدا هیچ استخدامی از استخدام …. مسئله دارتر نیست آقای محمدی تبار

 • جعفری گفت:

  ضمن خسته نباشید خدمت برادر عزیز جناب محمدی تبار . با توجه به شناختی که از شما داریم امیدواریم در این مقام حساس که حتی به جرات زندگی یک نسل در دستان شماست با عدالت محوری و حقانیت کسی که مستحق قانونی استخدام شدن باشد پذیرفته شود در مدیریت قبل مواردی وجود داشت که در اوج نامردی حق پایمال شد.با تمام وجود برای شما دعا میکنیم در این مسیر موفق باشید .

پربازديد