تاریخ درج خبر : 1393/03/12
کد خبر : ۲۸۵۰۹۴
+ تغییر اندازه نوشته -

فروش مرغ زنده در یاسوج ممنوع شد

سایت استان: در جلسه شورای سلامت شهرستان بویراحمد که صبح امروز با حضور فرماندار بویراحمد و ادارات مرتبط در محل فرمانداری بویر احمد برگزار شد به دلیل مضرات مصرف مرغ زنده ، فروش آن در یاسوج ممنوع اعلام شد.

فرماندار بویراحمد در این جلسه ضمن گلایه از دستگاههای خدمت رسان در مورد اجرایی نشدن مصوبات شورای سلامت در سالهای گذشته گفت: همه ی مصوبات مطرح در این شورا باید قابلیت اجرایی داشته باشدتا به مرحله ی ظهوربرسند.

1

رییس شورای سلامت شهرستان تشکیل کمیته های مختلف شورای سلامت را در دستور کار قرار داده و تاکید کرد کمیته ی جمع آوری مغازه ها و دستفروشان مرغ و احشام زنده با محوریت دامپزشکی شهرستان بویراحمد و همکاری کمیته امور صنفی شهرستان ،شهرداری ،مرکز بهداشت و نیروی انتظامی تشکیل شود.

همچنین مقرر شد این کمیته یک روز در هر هفته بصورت منطقه ای در شهرستا ن بویراحمد اقدام به پاکسازی و جمع آوری فروشندگان مرغ زنده نماید.

در این جلسه مصوبات اجرا نشده ی سالهای گذشته شورای سلامت شهرستان به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

جابجایی صنف مصالح فروشان ،تحویل بسته های بهداشتی شامل کیسه زباله بازیافتی بهمراه دستکش یکبار مصرف به بازدید کنندگان و گردشگران شهرستان در مراکز تفریحی و گردشگری ،اسکان عشایر در حومه شهر ، پیگیری درخصوص آلودگی یا عدم آلودگی چاههای فاضلاب بیمارستان امام سجاد توسط کارشناسان ،آگاهی رسانی از طریق صدا و سیما و دامپزشکی شهرستان در مورد مضرات مصرف مرغ زنده و جمع آوری آن ، ازجمله مصوباتی بودند که از سالهای قبل اجرایی نشده بودند که با تاکید فرماندار بویراحمد ضمانت اجرایی آنها به دستگاههای مرتبط واگذار گردید .

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد