تاریخ درج خبر : 1393/03/12
کد خبر : ۲۸۵۵۱۶
+ تغییر اندازه نوشته -

پیشنهادی به فرماندار گچساران

سایت استان: سیدمحمدهادی فخراحمد

آهای.. کیستی تو! بیا برو پارکینگ/شیشه ماشینت دودی است

سالهاست میان ماموران راهنمایی و رانندگی و پلیس راهها با رانندگانی که شیشه ماشینشان دودی است کشمکشی وجود دارد.

از یک سو رانندگان به دلایل مختلف مانند: گرما، نور شدید تابستان، حفظ حریم شخصی خود و خانواده و از سوی دیگر پلیس به دلیل ایجاد خطر برای مردم ، و کسانی که ممکن است بوسیله این خودروها تحت عنوان مسافر جابجا شوند و احتمال انجام انواع جرم و بزه و حتی جنایت با رانندگان باصطلاح خاطی برخورد میکند.

در این میان هستند رانندگانی که با زدن برچسب شیشه دودی با درصد بالا و حتی کشیدن پرده در عقب و جلوی خود شرایط را هم برای خود و هم برای عابران پیاده و سایر رانندگان مخاطره آمیز کرده اند و گاهی دیده می شود به عنوان مسافربر شخصی هم در شهر پرسه می زنند، که بدون شک باید با چنین افرادی برخورد شود.

از این رهگذر رانندگانی که با شیشه دودی درصد پایین فقط برای جلوگیری از ورود گرما و اشعه های زیان بار خورشید در شهر تردد میکنند نیز گاه گاهی توسط ماموران پلیس مورد بازخواست و در مواردی حتی خودروی آنها توقیف میشود.

نکته جالب اینکه خودروی توقیفی بعد از پرداخت جریمه و ترخیص از پارکینگ با همان شیشه دودی مجدد به خیابان های شهر باز میگردد تا شاید دفعه ای دیگر نیز اینچنین شود یا نشود.

در اکثر استانهای گرمسیر مانند خوزستان و بوشهر هر ساله در ماههای اردیبهشت و خرداد و گاهی اواخر فروردین مصوبه ای توسط شورای تامین استان ارائه و درصد مجاز شیشه دودی در آن اعلام میشود(نگارنده مطلب در سالهای قبل این مصوبه را در استان بوشهر به چشم دیده است).

از آنجا که مرکز استان ما دارای هوایی دل انگیز و مطبوع می باشد که نیاز به شیشه دودی ندارد، بی شک در مرکز استان چاره ای برای این مهم اندیشیده نمی شود چراکه شاید برخی مسدولان استانی اصلا ندانند دمای +۴۵ یعنی چه!

از این روانتظار می رود فرماندار محترم به عنوان رییس شورای ترافیک و همچنین رییس شورای تامین شهرستان با در نظر گرفتن شرایط محیطی و اجتماعی شهرستان و انجام کار کارشناسانه نسبت به اتخاذ تدابیر لازم برای بهره مندی مردم شهرستان گچساران از حق چگونگی استفاده از شیشه دودی اقدام کنند تا دست کم در این مورد که در شهرستان گچساران قابل حل است حقی از مردمان این دیار زر خیز ضایع نشود کما اینکه این وضعیت در شهرستانهای دیگر نیز که در قسمت گرمسیر استان قرار دارند قابل طرح می باشد.

ذکر این نکته نیز لازم است که از سوی پلیس بارها اعلام شده است که خودروی شیشه دودی که درون خودرو پیدا باشد مانعی برای تردد در شهر ندارد اما در برخی موارد بصورت آگاهانه یا غیر عمدی توسط برخی ماموران پلیس نقض می شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد