تاریخ درج خبر : 1393/03/13
کد خبر : ۲۸۵۹۰۲
+ تغییر اندازه نوشته -

انتقاد مدیرکل منابع طبیعی از بزرگنمایی آتش سوزی جنگلهای خامی باشت

سایت استان: مدیرکل منابع طبیعی استان با انتقاد از اظهارنظرهای غیرمسئولانه در خصوص آتش سوزی جنگلهای کوه خامی باشت گفت: از رسانه ها انتظار می رود در این خصوص با دقت و حساسیت و از منابع معتبر و رسمی میزان و حجم آتش سوزی را استعلام کنند.

به گزارش سایت استان، محمدرضا جهان آرا در نشست خبری با رسانه های استان گفت: آمارهای گفته شده در مورد مساحت این آتش سوزی غیرواقعی است و در مجموع به 37 هکتار از جنگلهای این منطقه آسیب وارد شد.

1452_635329829004315696_s

وی این منطقه را حفاظت شده اعلام کرد و بیان داشت: طبق قانون حراست و حفاظت از این نقطه بر عهده محیط زیست است و قانونا آنها باید متولی کار باشند اما به محض اطلاع از آتش سوزی و در اولین دقایق، نیروهای منابع طبیعی در محل حضور یافته و نسبت به اطفا حریق اقدام کردند.

وی میزان دقیق هر آتش سوزی را منوط به نقشه برداری دانست و اظهار کرد: برخی نادانسته آمارهای ضد و نقیضی اعلام می کنند که می بایست در این خصوص حساسیت بیشتری به خرج داده شود و نه اینکه با عجله آماری را منتشر کنند.

جهان آرا افزود: به دلیل بارشهای خوبی که در سال گذشته وجود داشت پوشش گیاهی در این منطقه زیاد است و باید موارد ایمنی جهت جلوگیری از آتش سوزی به صورت ویژه رعایت شود.

این مقام مسئول اذعان داشت: اگر مقصر این گونه حوادث مشخص و شناسایی شود دستگاه قضایی به شدیدترین شکل ممکن با او برخورد خواهد کرد و خسارت آن از عامل یا عاملین مطالبه می شود.

وی در خصوص همکاری دستگاههای مختلف گفت: همکاری فرمانداری، بسیج و هلال احمر به نحو مطلوبی بود.

جهان آراء تأکید کرد: مهمترین نیاز ما یک فروند بالگرد است که در هنگام آتش سوزی به کمک ما بیاید و استاندار کهگیلویه و بویراحمد برای این موضوع پیگیری هایی داشته است و امیدواریم در 6 ماه اول سالجاری به استان اختصاص یابد که می تواند کمک زیادی به حفظ منابع طبیعی این استان داشته باشد.

مدیرکل منابع طبیعی استان میزان آتش سوزی های سال گذشته را 114 مورد عنوان کرد و تصریح کرد: به نسبت سال ما قبل آن میزان مساحت این جنگل ها که دچار آتش سوزی شده اند کاهش یافته است.

جهان آرا گریزی به انتخاب کهگیلویه و بویراحمد به عنوان استان پایلوت در زمینه بادام کاری و گیاهان دارویی در کشور زد و بیان داشت: این استان هم اکنون بیش از 12 هزار هکتار سطح زیر کشت گیاهان دارویی دارد که در کشور بی نظیر است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس!! گفت:

    مسئولین محترم خدایی هرچه سریعتر عوضش کنید توانایی مدیدیت منابع طبیعی استان رو نداره.

  • * گفت:

    فقط 37 هکتار، این که چیزی نیست، بیشترش هم مساله ای نداره!!!!!!!!!!!!!

پربازديد