تاریخ درج خبر : 1391/06/22
کد خبر : ۲۸۶۳
+ تغییر اندازه نوشته -

درخواست انفصال دائم توهین کننده به دانشجویان لر

جناب آجیلی که فامیلی بسیار جالبی نیز دارید! در جریان تجزیه طلبی و خودمختاری برخی از عناصر خیره سر در استان خوزستان از گذشته دور خبری دارید؟

نهایت تأسف برانگیز توهین بی سابقه رئیس بی خرد دانشگاه منابع طبیعی خوزستان به قوم دلیر لر در حالی واصل گردید که جفاهای متعددی از سوی برخی جریانات معلوم الحال در روزنامه ها و پیامکهای تلفن همراه به این قشر اصیل و بزرگوار کشورمان در حال شکل گیری است و در کمال ناباوری هیچ گونه واکنشی از سوی اولیای امور در این زمینه به عمل نیامده است.

جناب آجیلی که فامیلی بسیار جالبی نیز دارید! در جریان تجزیه طلبی و خودمختاری برخی از عناصر خیره سر در استان خوزستان از گذشته دور خبری دارید؟

زمانی که شیخ خزعل اندیشه جدا کردن خوزستان از مام میهن را در سر می پروراند؟ آیا می دانی که درهمان زمان یکی از ارکان اصلی سرکوب شورش عناصر خودسر برای جدا کردن خوزستان عزیز از ایران بزرگ همین لرهای به اصطلاح شما بی فرهنگ بوده اند؟ آیا نمی دانی جمع کثیری از هموطنان عزیز لر زبان در استان خوزستان زندگی می کنند؟

آیا حماسه آفرینی دلیران لر از کهگیلویه و بویراحمد ، بختیاری ، لرستان و ایلام را در جنگ تحمیلی فراموش کرده ای؟ آیا به خون غلتیدن جوانان برومند لر در برابر گلوله های رژیم ملعون صدام را در زمانی که برخی از عناصر خود فروخته و وطن فروش در مقابل تانکهای متجاوز آنان قربانی می کردند و زنانشان در استقبال از آنان کل می زدند و به پایکوبی می پرداختند را از یاد برده ای؟!

اگر جانفشانی های این عزیزان نبود حال شما گردن کلفت نمی کردی که با این کوته فکری در رأس یک مرکز علمی قرار بگیری و از مواهب آن بهره ها ببری!

جای بسی تأسف است که انسانی همچون شما در جایگاه ریاست یک نهاد علمی قرار گیرد و بدانید که بالاترین آفت واگذاری مقامهای بزرگ به دستان کوچک و سپردن کارهای کوچک به دستان بزرگ است و شخصی چون شما مصداق بارز واگذاری مقامهای بزرگ به دستان کوچک هستی ، اما بدان و آگاه باش که مرور زمان نشان خواهد داد که چنین مقامهایی بر گردن افراد نالایق سنگینی کرده و موجب رسوایی او خواهد شد که چنین نیز شد!!! چرا که به قول شاعر :

بی کمالی های انسان از سخن پیدا شود پسته بی مغز چون لب وا کند رسوا شود

به نظر می رسد کوچکترین جواب برای این چنین شخصی عزل از مقام و انفصال دائم از خدمات دولتی است تا درس عبرتی برای سایرین شود که خونبهای جوانان برومند این مرز و بوم به ویژه دلاوران لر از آریوبرزن تا جنگ تحمیلی را نادیده نگرفته و در نتیجه هر گونه گردن کلفتی نابخردانه را از ذهن خود بزردایند.

سید حامد اکبری . دانشجوی دکترای حقوق و مدرس دانشگاه
منبع» عصردنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • راضیه گفت:

  لرها همیشه به خودتون ببالید و نگذارید کسی بهتون بی احترامی کنه.هر لری باید بره تحقیق کنه تا بفهمه چه اصالت و پیشینه بزرگی داشته و خودش رو حقیر ندونه و همیشه در بحث ها وجدل ها سر قومیت ها با کامل ترین اطلاعات دهن یاوه گویان رو ببنده نه با دعوا و تشر زدن ها.میدونید که سالهاست تلاش میشه فرهنگ ایرانی اصالت ایرانی به سخره گرفته بشه تا دیگه اثری از اون باقی نمونه.بیاید از زبان و فرهنگ و رسوم خودمان پاسبانی کنیم

 • خاک پای مهدی عج گفت:

  یا رب

  قوم لر یکی از قوم های اصیل ایرانیه باور کنید این توهینا و این حرف ها فقط مختص قوم لر نیستند قبلش ترک بودهمینجوری بری عقب به همه توهین شده ما باید سعی کنیم این توهینا به هیچ قومی و هیچ نژاد و دینی نشه امید وارم که روش فکر کنیم و به نظر من هیچ قومی از دیگری بهتر نیست و فقط این حرفا برای تفرقه بین ایرانی جماعته به قران قسم منظورم شخص خاصی نبود .خداوند نگهدار همه ی ما باشه.

 • کامران گفت:

  بابا لر توی یه تقسیم بندی کلی شامل دو دسته میشه لر بزرگ و لر کوچک. بزرگترین ایل لر بختیاری هستش که هم از نظر جمعیت و هم از نظر وسعت جغرافیایی از بقیه بزرگتره. لر بزرگ به ترتیب بزرگی شامل 1- بختیاری 2- بویراحمدی میشه. البته چندتا گروه دیگه هم هستن که کوچکترن و رتبه های 3 و 4و الی آخر رو به خودشون اختصاص میدن که الان دقیق یادم نیست و برای جلوگیری از اشتباه بهتر می دونم ننویسمشون که خدای ناکرده اطلاعات غلط نداده باشم. لر کوچک هم اکثرا شامل لرای مناطق نیمه شمالی کشور مثل لرستان و ایلام و همدان و بقیه میشه که خودمم دقیق اطلاع ندارم. نکته آخر اینکه چون بختیاری بزرگترین ایل لر هستش بعضا لر بزرگ رو به اسم بختیاری هم می شناسن وگرنه لر بزرگ شامل بختیاری و بویراحمدی و چندتا ایل و طایفه لر دیگه میشه مثل لرای نورآباد و استان فارس. پس دیگه نمیخواد چونه بزنید که لر بزرگ بختیاریه یا بویراحمدی چون هردوشون جزو لر بزرگ هستن. ممنون که وقتتون رو به خوندن جملات این حقیر اختصاص دادین.

  • کامران گفت:

   لرای ممسنی هم که جزو لر بزرگ هستن. اون بقیه ایل و طوایفی رو که اسمشون رو الان یادم نمیاد ازشون عذرخواهی می کنم دلیل نیاوردن اسمشون فراموشی خودمه پس عزیزان دال بر بی احترامی در نظر نگیرن و ننوشتنش رو بزارن پای فراموشکاری این حقیر. مرسی

   • کامران گفت:

    و در آخرم بگم منظور از این تقسیم بندی لر بزرگ و کوچیک مقام و شان و منزلت لر بزرگ و ناچیز و بی ارزش بودن لر کوچک نیست بلکه بر اساس وسعت جغرافیایی و جمعیت و اینجور چیزا بوده و صرفا یه تقسیم بندی معمولی هستش.

 • علی گفت:

  ما بویراحمدی هستیم وهیچ سنخیتی با بختیاری نداریم

  • دوست گفت:

   این حرف رو نزن خیلی ها دوست دارند بین جمعیت 10 تا 12 میلیونی لر تفرقه بندازند این تفرقه باعث برهم خوردن رابطه لرها و عاقبت نفرت از یکدیگر

 • بابک گفت:

  ضمن احترام ب همه اقوام باید به اطلاع برادران لر و بهمئی و بویر احمدی برسانم طبق تمامی اسناد تاریخی بختیاریها لر بزرگ نامیده میشده اند هر چند این القاب مهم نیست بلکه فرهنگ هر قوم نشان دهنده خوبی و بدی آن قوم است – بختیاری بنام است و نامدار بسیار –
  زنده باد تمام اقوام ایرانی

 • بختیار گفت:

  اقایون کهگیلویه وبویراحمدی خب خدارو شکر لر بزرگ هم شدین دیگه اقای بزرگواری این منصب را بهتون داده البته با کمک آقای احمدی نژاد دیگه چی میخواین خواهشا نزنین تو سر هم دیگه درجه گرفتین زشته بخدا .و نکته آخر هرچی مینویسین از روی تاریخ بنویسین وچون تاریخ خودش گواه بر هر مدعاست یا علی تیامین بووووم

  • مهدی حسین پور گفت:

   با سلام واقعاً جای تاسف داره که یک لر بخواد با هم نژاد خودش اینجوری حرف بزنه جناب بختیار….اگه یادت رفته یا اصالتتو فراموش کردی بزار یادت بیارم که بویراحمدیا همیشه یارو یاور بختیاریا بودن از جمله بستن گردنه ی الله اکبر بخاطر ابوالقاسم خان بختیار/ابول خان/و کمک رسانی به شیر زن بختیاری سردار مریم وقتی که خود بختیاریا مسبب کشته شدنه علی مردون خان شدند و …….
   ز یاد من نمیرود بخت بیا به یاریو/کجاست ان نجابتو شکوه بختیاریم…….
   واقعاًناامیدمون کردین گوویل خومون

 • یاسوجی گفت:

  اقای به قولی دکتراجیلی شما میدونید بیشترین شهدای جنگ روکی دادن بیشترین منابع زیرزمینی کجاقرارداره وکی هاهستندکه همیشه ادعای سهم خواهی از نظام وانقلاب رادارند

 • باستانی گفت:

  ایا توهین به قومی اصیل و بزرگ را شرافت و بزرگی و زحمت کشی میدانید؟ ایا اشتباه را با سکوت جواب میدن؟ادمایی با طرز فکر شما در بین قوم لر وجود داره که محرومترین افراد جامعه لرا هستن! ایا نفت گاز گچساران خوبه؟ابهای چهارمحال و لرستان وایلام خوبه؟نفت مسجد سلیمان خوبه ولی مردمش بی فرهنگن؟ ایا میدانید با اینهمه منابع سرشار هزاران جوان لر بیکار در به در تو بوشهر اصفهان شیراز و…. دنبال کارگری ساده هستن؟ به ما چی دادن که شماها قیافه ی روشنفکری و اشتباه پرستی می گیرین و به دکتر مملکت پاسخ منفی میدین؟ بارک الله حامد جان!! اتفاقا عذرخواهی ایشان یعنی اقرار به گناه. پس ایشان باید غیر از مجازاتهایی که دکتر اکبری نام بردن باید حبس هم بشه!

 • كا جونباز گفت:

  از جمله سرداران سپاه لر جهت دفع فتنه شیخ خزئل عبارتند از :
  شکرالله خان بویراحمدی
  سرتیپ خان بویراحمدی
  کی مکی طاس احمدی ( عزیزی )
  کی لهراسب باطولی
  کی علی اولاد میرزاعلی
  ملا قلندر شیخ
  کی نصر بهادر

 • ابر سیاه گفت:

  شما که خودتان را دانشجوی دکترای حقوق می دانید ، باید حداقل این را بدانید که اگر هم احیانأ آقای دکتر آجیلی اشبتاهی مرتکت شده است مملکت قانون دارد ، حساب و کتاب دارد. قانون باید تکلیف را مشخص سازد. آقای دکتر حقوق مایه تأسف است که این روزها همه حتی برخی از تحصیلکرده ها مثل خود شما می خواهید مسائل و بحث ها را با هو و گاله ( هیاهو و جنجال ) حل نمایید. کمی درست بیندیشید . هرکس در هر جامعه ای ، حتی در عقب مانده ترین جوامع حقوقی دارد. انتظار بود که شما به عنوان یک حقوق دان که در این جامعه مسئولیت سنگینی دارید منطقی فکر می نمودید و لااقل کمترین حقی حتی برای یک نفر که بر فرض مجرم هم باشد قائل می شدید. قبول کنید که با جار و جنجال هیچ مشکلی حل نمی شود.

 • ناشناس گفت:

  اینقدر مسئله را بزرگ نفرمایید. دکتر آجیلی یک انسان شریف و زحمت کش است که خدمات ارزشمندی انجام داده است. حالا اگر اشتباهأ یک حرفی زده، نباید اینقدر مته به خشخاش گذاشت. هرکسی ممکن است اشتباه کند. بیایید برای یک اشتباه ، اشتباه دیگری را که همانا تخطئه کردن یک انسان است مرتکب نشوید. تازه چرا در چنین شرایط حساسی هی مسئله قومیت ها بزرگ می نمایید. لر ، کرد ، عرب و غیره و غیره همه یکی هستند و همه ایرانی هستند و قابل احترام . بیایید همه در کنار هم و با هم برای ترقی و پیشرفت ایران بزرگ تلاش داشته باشیم. و بر ذره ذره خاک پاکش بوسه زنیم.

پربازديد