تاریخ درج خبر : 1392/03/21
کد خبر : ۲۸۶۴۹
+ تغییر اندازه نوشته -

تبعیض و بی عدالتی عامل تشتت و پراکندگی مردم است

سایت استان: نماینده ولی فقیه در استان ظهر سه شنبه در جمع بانوان شهرستان گچساران، تبعیض و بی عدالتی را یکی از عوامل تشتت و پراکندگی مردم دانست و اظهار داشت: اعتدال و عدالت و نفی تبعیض باعث خواهد شد که نفرت های اجتماعی از جامعه زدوده شود.

وی بسیاری از بداخلاقی های امروز در جامعه بشری را حاصل پشت کردن به اعتقادات دینی و اسلام ناب محمدی عنوان کرد و افزود: نوراقدس الهی روشنایی است و در روشنایی همه می بینند و هم درک خواهند کرد.

256

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه وبویراحمد اظهارداشت: در صورتیکه انسان ها بخواهند خداوند نیز برآنها نور و روشنایی خود را افزون خواهد کردو انسانها نیز از برکات نور خداوند بهره مند خواهند شد.

وی همچنین اظهار داشت: نقش بانوان از ظهور اسلام تاکنون نقشی برجسته در ثبات ویا عدم ثبات بخش هایی از تاریخ بوده است.

ملک حسینی با بیان اینکه بانوان هم در خیر وهم در شر تاریخ نقش آفرینی کرده اند، اظهارداشت: آن گروهی که از پرتو نور الهی بهره مند شدند و به ذات اقدس الهی ایمان آوردند در کنار امامان و پیشوایان دینی هویت یک زن مسلمان را جاودانه کردند و گروهی نیز راه تاریکی را پیش رو قرارداده و در جهت عکس سنت پیامبر(ص) و خاندان ایشان حرکت کردند.

اختلافات سیاسی عامل توسعه نیافتگی استان

آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی  بیان داشت: استان کهگیلویه وبویراحمد رویه رو به رشدی دارد اما اینکه هنوز توسعه نیافته حاصل کم تخصصی و کم توجهی برخی مسئولان است.

وی با بیان اینکه هیچ مدیر و مسئولی را نمی توان بی مسئولیت و بی دین نامید، بیان کرد: بخشی از کمتر توسعه یافتگی استان کهگیلویه وبویراحمد به علت مهاجرت متخصصان و بخشی متوجه اختلاف قومی و قبیله ای بوده است.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه وبویراحمد اظهارداشت: استانی که 10 درصد آب کشور ، بیش از 23 درصد نفت کشور و منابع طبیعی عظیمی را در اختیار دارد فقط به دلیل اختلافات سیاسی و قوم قبیله ای محروم مانده است.

ملک حسینی درادامه با بیان اینکه بیش از 15 مدیر توانمند استان کهگیلویه وبویراحمد در سطوح بالای مدیریتی کشور فعالیت دارند، بیان داشت: اگر مردم استان کهگیلویه بخواهند می توانند با استفاده از همین ظرفیت ها نیزاین استان را آباد کنند.

وی تاکید کرد: در استان کهگیلویه وبویراحمد اختلافات جناحی و سیاسی بیشتر از اختلافات قومی مانع پیشرفت بسیاری از طرح های عمرانی شده است.

ملک حسینی با تاکید بر پیوند منابع آب و خاک به عنوان دونعمت الهی که در این استان بسیار گسترده است، افزود: لزوم مشارکت همه گروه ها واقشار را در پیشرفت و توسعه استان خواستار شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد