تاریخ درج خبر : 1393/03/15
کد خبر : ۲۸۷۵۳۷
+ تغییر اندازه نوشته -

فرهنگ سازی لازم جهت استفاده از بتن های آماده صورت گیرد

سایت استان: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه بازدید از کارخانه تولید بتن آماده یاسوران یاسوج گفت: می بایست فرهنگ استفاده از بتن ها آماده در کهگیلویه و بویراحمد نهادینه شود.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد، داریوش دیودیده با بیان اینکه امروزه بحث مقاوم سازی و رعایت استاندارد در ساخت و سازها به عنوان عاملی مهم تلقی می شود افزود: استفاده از بتن آماده به علت فرآیند استاندارد سازی در فرآیند آماده شدن استحکام ساختمان را تضمین می کند.

دیودیده اظهار کرد: استفاده از بتن غیر استاندارد که با روش هاس سنتی و بدون نظارت های لازم تهیه می شوند تهدیدی جدی برای مقاومت سازه ها محسوب خواهد شد.

وی واحد تولیدی بتن آماده یاسوران یاسوج را اولین و باسابقه ترین واحد تولیدی استان در این زمینه دانست که در رعایت مباحث استانداردسازی، استفاده از نیروی فنی و بازرسی در حین کار پیشرفت مناسب و قابل قبولی داشته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اشتغالزایی 53 نفری این واحد تولیدی برای نیروهای بومی استان افزود: بتن آماده، تیرچه و بلوک سقفی در این واحد تولید می گردد.

دیودیده گفت: بخش عمده ای از تولیدات تیرچه و بلوک سقفی این واحد در استانهای فارس، اصفهان، خوزستان، بوشهر و بندرعباس و بتن آماده آن در سطح شهرستان بویراحمد مورد استفاده قرار می گیرد.

وی اظهار داشت: فرهنگ سازی و رهنمون کردن مردم به استفاده از بتن های آماده با توجه به نقشی که در مقاوم سازی دارد و اینکه مردم جهت سلامت خود حاضر به انجام هزینه های بیشتری هستند امکان پذیر خواهد بود.

دیودیده با بیان اینکه از طریق برگزاری همایش، سمینار و آموزش های لازم استفاده از بتن آماده نهادینه شود افزود: از این طریق جلوی استفاده از بتن های غیره استاندارد و افرداد غیره مجاز در این زمینه گرفته خواهد شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد