تاریخ درج خبر : 1393/03/14
کد خبر : ۲۸۷۵۹۰
+ تغییر اندازه نوشته -

بیانیه تشکل وحدت اسلامی به مناسبت ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی

سایت استان: تشکل وحدت اسلامی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، با صدور بیانیه ای سالروز ارتحال امام خمینی را گرامی داشتند.

به گزارش سایت استان، متن بیانیه در پی می آید:

چهاردهم خرداد ماه امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی ما را تنها گذاشت. ارتحال ایشان جهان اسلام را در ماتم بزرگترین و آگاه ترین مرجع زمان به سوگ نشاند. امام روح الله همان مرد شجاعی است که با حمایت مردم این سرزمین پرچم نهضت اسلامی را به اهتزاز درآورد و با صدای رسا به همه جهانیان اعلام کرد که اسلام می تواند در دنیای مدرن امروز در جامعه مدیریت و حکومت کند و مردم را به تمام اهداف معنوی و مادی شان رهنمون کند.

آری امروز نیز وظیفه ماست که این صدای رسا را به گوش جهانیان برسانیم ولی قبل از آن باید بدانیم که دست به دست هم بدهیم و از اختلاف و شکاف پرهیز کنیم و نگذاریم عده ای میان مردم اختلاف و تفرقه ایجاد کنند. باید به گونه ای رفتار کنیم که که مردم به یقین برسند که اسلام و شهدا از آن همه است و امام خمینی متعلق به هیچ جناح و حزبی نیست. ما دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج هم باید بیش از هر کسی به دنبال وفاق و همدلی علی الخصوص در زمینه های مسائل فرهنگی باشیم. و به لطف ایجاد جو باز نسبی، ولی معقول در فضای جدید فرهنگی دانشگاه قدر همدیگر را بدانیم و عقیده را با عقده یکی نگیریم تهمت نزنیم و برای رسیدن به اهداف سیاسی خویش آشکارا خاک در چشم مروت نریزیم و حصار به دور عقل نکشیم.

وقتی هرشب دو نشریه در خوابگاه های دانشجویی دانشگاه توزیع می شود که سیاست های خلاف سیاست های فرهنگی دولت را ترویج می دهد این می شود آزادی بیان. وقتی معاون رئیس دولت سابق و یکی از تندروترین نمایندگان مجلس در دانشگاه ما سیاست های دولت جدید را نقد می کنند این می شود جو باز فرهنگی، این می شود زنده باد مخالف من. البته ما معتقدیم هنوز در ابتدای مسیر هستیم و جو فرهنگی دانشگاه ما می تواند بیش از اینها اصلاح و بارور شود. و مسلما ثمره این مهم چیزی جز پیشرفت این دانشگاه نخواهد بود.

به هر صورت ما باید از این آزادی های نوپای فرهنگی پاسداری کنیم. ما اعتقاد داریم نباید بیش از حد در زندگی مردم دخالت کنیم ولو به خاطر دلسوزی باید بگذاریم مردم خودشان راه بهشت را انتخاب کنند. نمی توان آنها را با زور و شلاق به بهشت برد. معتقدیم اینها که به زور می خواهند مردم را به بهشت ببرند نه دین را می دانند چیست، نه می دانند آخرت چیست اما همیشه غصه آخرت را می خورند!! آری نباید با نسبت دادن مردم به نا آگاهی لزوم دیکتاتوری بر آنها را اثبات کنیم. بیاید به مردممان اعتماد کنیم.

رئیس جمهور: برخی، خود دانشگاه،‌ استاد و دانشجو را مسأله می‌دانند و از همین‌جاست که ستارگان آسمان و دانشجوی ستاره‌دار به وجود می‌آید. برخی، دانشگاه و دانشجو را تهدید می‌دانند و نه فرصت؛ اما این دولت دانشگاه‌ها را یک فرصت می‌داند پس معتقد است که دانشگاه باید منتقد باشد، اظهارنظر، کمک کند و راه‌حل ارائه دهد.

تشکل وحدت اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد