تاریخ درج خبر : 1393/03/18
کد خبر : ۲۸۸۸۲۷
+ تغییر اندازه نوشته -

ملامت گوی عاشق را چه گوید مردم دانا؟

سایت استان: مجید قهرمانی

ملامت گوی عاشق را چه گوید مردم دانا؟  / که حال غرقه در دریا نداند خفته بر ساحل

بزرگی می گوید : اگر قصد تخریب کسی را داری ، نیازی نیست به ابزار تخریب متوصل شوی بلکه از او بد دفاع کن ، همین کافیست.

استان کهگیلویه وبویراحمد به واسطه شرایط ژئوپولتیکی خاص اش هم روند تبدیل آن به استان ، منحصر به فرد بوده و هم شیوه مدیریت و حتی مسائلی مثل انتخابات در آن دارای خصوصیاتی متمایز از بقیه استانهای کشور است. این روزها در سانه ها خصوصا اینترنت حملاتی متوجه استاندار استان جناب آقای دکتر خادمی شده که نیاز به تعمق و دقت فراوان دارد ، چراکه تصور می کنم هر کدام از ماها حتی شخص نگارنده این متن ، جهان را از زاویه دیدی تفسیر و تعبیر و بازنگری و در نهایت پیشنهاد می کنیم که بر وفق مرادمان باشد و به قول معروف مرگ را برای همسایه می خواهیم. این اراده معطوف به قدرت در طول تاریخ همراه بشر بوده و تا پایان تاریخ هم اینچنین خواهد بود.

عقل سلیم می گوید استاندار برنامه ریزی و گردش کار خود را طوری تنظیم کند که ضمن رشد و تعالی مجموعه زیردستش ، در راستای تحقق ایده ها و اندیشه هایی باشد که ضمن قرار گرفتن در مسیر قانون به وضعیت اجتماعی و مدیریتی خود او کمک کند و به نفعش باشد. این ویژگی مختص همه ماهاست و اگر هر کدام از ماها هم استاندار باشیم ، بدون شک منافع اجتماعی و شخصیتی خویش را فراموش نمی کنیم و تلاش می کنیم راهی را انتخاب کنیم که به هردو کمک کرده و موقعیتمان را مستحکم تر کند. در این راستا ممکن است گاهی اوقات گردش امور بر وفق مراد بعضی ها نباشد که صد البته می تواند طبیعی باشد چرا که راضی کردن همه امری است محال.

دکتر خادمی را از توصیف ها و تفصیل هایی که همکاران و حتی همکلاسیهای دوران دبیرستانش کرده اند می شناسم ، تا آنجا که حتی کسانی که با او هم عقیده نبودند بر این نکته که ایشان دانش آموزی زبده و خاص بوده صحه می گذارند. می رسیم به کسانی که در دوران مدیریت ایشان ، همکارش بوده و او و مدیریتش را از نزدیک تجربه کرده اند که اکثرا بر این باورند که ایشان حقیقتا مدیری توانمند و لایق بوده و قبای استانداری بر تن ایشان نه تنها گشاد نیست بلکه برازنده ایشان است.

دوست دارم قبل از اینکه عملکرد آقای استاندار را به خاطر مدیرانش زیر سوال ببریم به این نکته توجه کنیم که کسانی که منتقد ایشان هستند با چه قصد غرضی به این امر اقدام کرده و نهایت حرفشان به کجا منتهی می شود.

قصد ندارم به ساحت کسانی که منتقد ایشان بوده اند توهین کنم ، ولی شک ندارم که اکثریت قاطع مردم چه طرفداران و چه مخالفان آقایان ، به مقصود و غرض ایشان مبنی بر حمله به استاندار اشراف کامل دارند ، بنابراین نیازی به بازگویی مسائلی که اینروزها نقل مجلس اینترنت شده نمی بینم .

تصور می کنم در این شرایط ، بهترین راهکار برای کمک به مجموعه استانداری ، دست گذاشتن روی نیازها و ضرورتهایی ست که لازم است گفته شوند نه مسائل شخصی و زیاده خواهی بعضی آقایان ، چراکه دوستان اگر شرافت حزبی و تعهد انسانی داشتند مثل آقای رضاتوفیقی در 9 سال پیش و آقای الفونه در سال پیش ، همان روز اول استعفا داده و اجرای امور را دست اهلش میدادند و به رای مردم مبنی بر عوض شدن شرایط و شیوه مدیریتی کشور احترام می گذاشتند.

به هر حال شرایط کنونی ایجاب می کند همه باهم برای بهبود وضعیت اقتصادی و فرهنگی استانمان دست به دست هم دهیم و جانب آقای دکتر خادمی را یاری کنیم.

تصور بنده براین است که مخاطبین سایت استان اعم از کسانی که مطلب می نویسند و کسانی که کامنت می گذارند می توانند مشاوران خوبی برای استاندار باشند ، چرا که مطالب ارائه شده و نظرات مخاطبین سایت استان نشان از فرهیختگی و حسن نیت بسیاری از این عزیزان دارد که در خیلی وقتها می تواند راهگشا باشد.

در اخر لازم می دانم انتخاب به جای خانم قربانی را به سمت مدیر کل کتابخانه های عمومی استان به عنوان اولین زن استان در چنین جایگاهی تبریک عرض نموده و برای ایشان و مجموعه استانداری آرزوی توفیق و سربلندی کنم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • حیدر بابا گفت:

    درود بر استاندار . ولی باید در به کارگیری مدیرانش تجدیدنظر کند حتما حتما حتما

    با نویسنده موافقم که مخاطبین سایت استان می توانند مشاوران خوبی برای استاندار باشند.

پربازديد