تاریخ درج خبر : 1393/03/21
کد خبر : ۲۸۸۹۳۹
+ تغییر اندازه نوشته -

در تنگ تامرادی چه گذشت؟

سایت استان: علی عابدی.

خیلی جدی
تنگ تامرادی حامل دو گزاره زیباست یکی تردستی خداوندگارش که چنین جلوه گری کرد و دیگری روایت شیرمردانی که از دار دنیا مردانگی داشتند و دلیری و در این تنگه پوزه استبداد را به زمین مالیدند

و اما
یک گزاره نازیبا و زشت به این تنگه اضافه شد که محصول بی تدبیری و بی مسئولیتی است.

از همه کسانی که روز پنجشنبه 15 خرداد ماه سال 1393 در اطراف سنگ ها و درختان و پناهگاههای تنگ تامرادی قضای حاجت کردند ابراز شرمندگی می کنم. کسانی که چپ و راست و شمال جنوب چه ایستاده و چه نشسته قضای حاجت کردند از آنها هم شرمنده ام. اگر پشت سنگی یا چسبیده به درخت بلوطی چهارچشمی مواظب بودید کسی شما را نبیند که دارید قضای حاجت می کنید از شما معذرت می خواهم. از کسانی که بچه هایشان را با سنگ تمیز کردند شرمنده ام. از دخترانی که دونفری کشیک می دادند نامحرم آنها را نبیبند پوزش می خواهم. اگر جای پارک ماشین نداشتید ببخشید. اگر جا گیرتان نیامد نماز بخوانید برادرانه و خواهرانه ببخشید. اگر سطل آشغال نبود آشغالتان را بریزید، ببخشید.

(197)

اگر واحد درمان و پزشکی در آن حوالی نبود ببخشید. اگر هیج امکاناتی در تنگ تامرادی نبود و هر خودرو 1250 تومان پول گرفتند و ندانستید با این پول چه می کنند منم نمی دانم، شما به بزرگی خود ببخشید. اگر به بخش خصوصی نگفتند به ملت چه امکاناتی می دهند عذر می خواهم. اگر گفتند کهگیلویه و بویراحمد مرکز طبیعت ایران است و اومدید اینجا و تحویلتان نگرفتند معذرت می خواهم.

اگر بنده خودروهایتان را شمردم قریب به 500 خودرو بود و هر خودرو سه الی چهار نفر و بیش از 1200 نفر و کسی به شما خوش آمد نگفت، اصلاً ناراحت نباشید حتماً وضع مالی¬تان خوب است که اومدید سفر، مگه می خواهید فرش قرمز زیرپایتان پهن کنند، مردم زیر بار تحریم ها کمرشان شکست اومدید تنگ تامرادی بگویید اومدیم.

اگر اومدید کهگیلویه و بویراحمد و زیرساختها آماده نبود تقصیر ما نیست خدا لعنت کند ایادی غرب و عوامل داخلی اش را که نمی گذارند زیرساختها آماده شود. اگر اطلاع رسانی در زمینه خدمات ضعیف است هر چه می کشیم از دست رسانه های خدانشناس بی.بی.سی وصدای آمریکاست که اطلاع رسانی نمی کنند.

اگر هرسال وعده سالهای دیگر را می دهیم حتما آدمهای امیدواری هستیم شما دندون بذارید روی جگر همه چیز خوب می شود. اگر مسئولان این استان فقط در حد شعار باقی ماندند، شما به امورات خود برسید چه کار دارید به مسئولان بومی ما. اگر از صدا وسیمای محلی اومدند و از شما پرسیدن «خش اومیت» شما زیاد جدی نگیرید این «خش اومیت» کلیشه شده است، از بی برنامه گی می خواهند برنامه بسازند.

اگر اواخر تابستان مسئولان میراث فرهنگی و گردشگری گفتند که چند میلیون گردشگر داشتیم، راست می گویند اگر باور نمی کنید بشمارید. اگر مدیریت یکپارچه بین سازمانی برای گردشگری نیست، شما به دل نگیرید، درجاهای دیگه هم مدیریت ضعیف است. اگر همه ادعاها به عمل نمی انجامد این قصه سر دراز دارد.

اگر کسی نیست فریاد وامصیبتا بزند از دست این همه شعار و وعده و وعید، فریاد هم بزند به جایی نمی رسد یه نفر فریاد زد فریادش به جایی نرسید دق کرد و مرد.

اگر مسئولان استان گفتند که همه چیز برای گردشگری آماده است راست می گویند. در این زمینه چند جلسه تشکیل شد، در اخرین جلسه مواردی مصوب شد و قرار شد که کمیته تخصصی برای پیگیری مصوبات تشکیل شود پس از تشکیل کمیته تخصصی قرار شد یک کارگروه تشکیل شود و کارگروه خودش نیز کارگروه دیگری با حضور چند مدیر تشکیل داد برای آن مصوباتی که در آن جلسه مقرر شد باید زیر نظر یک کمیته کاملا تخصصی انجام شود، که نهایتا قرار است یک جلسه خوب دیگر تشکیل شود و مصوباتی نیز مقرر شود.

در پایان از همه کسانی که از خوزستان، اصفهان، شیراز و راههای دور و نزدیک آمدند از آقایان صبوری،دلگیر،خردمند و … تقدیر و تشکر می کنیم، از همه کسانی که در مراسم تدفین « مرحوم و مغفور آقای مسئولیت» درتنگ تامرادی شرکت داشتند قدردانی می کنیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • حبیب گفت:

  درود بر اقای عابدی بنده حدود دوازده روز در استان زیبا و به حق چهار فصل شما بودم زیبایی خارق العاده ای در طبیعت استان شما نهفته است تنگ تامرادی طبیعت بکر و دست نخورده ای دارد حیف که مسولان یا نمیدانند یا نمی خواهند …دریغ از یک راهنما برای بیان حماسه دلیرمردان ان دیار یا حتی یک بروشور …البته از بنده ورودی 2500 تومان گرفتند درخواست پلاستیک زباله کردم گفتند نداریم .. دوست دار طبیعت زیبای استان شما مجذوب سادگی و بی الایشی و میهمان نوازی مردمان ان دیارو هموطن شما از بندر عباس

 • محمد گفت:

  جناب ,ابدی چرا تیشه به ریشه و زانو خود میزنی بابا همه چی مرتبه این پولهایی را که می گیرند می خواهند چند باب توالت در آینده نه چندان دور بسازند برا مسافرا شما صبر داشته باشید ما تازه به تنگ تامرادی رسیده ایم این تنگه تاکنون در اشغال بوده فقط ما از دور از این تنگه تعریفاتی کرده ایم اطلاع نداشتیم کسی می خواهد اینجا هم بیاید تفریح اصلا چرا مردم اینجا میان نمی دانیم حتما فقط می خواهند پول ورودی به تنگه را بدهند و برگردند

 • پاتاوه گفت:

  محرومیت تاریخی استان باید از بین برود

 • علی گفت:

  سلام از دیدگاههای آقای عابدی سپاسگزارم و از همت مسئولین استان بابت سوء مدیریت در استفاده از پتانسیلهای گردشگری بسیار متاسف ، خداوند به مردم ما آگاهی در زمینه حقوق خود بر مسئولین و به مسئولین ما بینش حقوق مردم وشجاعت برای مطالبه حقوق مردم از مسئولین کشوری عنایت فرما

 • ناشناس گفت:

  مطلب زیباییبود.دستتان مریزاد.به ویژه که این مکان مکان مقدسی است.بیراحمدیادم کنیدبیشترسرتنگ/کی دیه بچه لری بی شا کنه جنگ؟

 • ارسلان گفت:

  استان ما آنقدر غرق در مسائل سیاسی است که ارزشی برای امور عمرانی قائل نیست. شما هم خودت را خسته نکن برادر. تا بوده همین بوده…همیشه جایی که از نعمات خدادادی بهره مند بوده است مردم و مسئولینی بی تفاوت داشته است. نمونه اش را در شهرستان سپیدان خصوصا آبشار مارگون که یک تفرجگاه ثبت شده ملی است ببینید.

 • م گفت:

  چه ربطی به درمان دارد اینهمه مراکز دیدنی در استان است پای هرچشمه و کوهی مگر باید اموردرمانی مستقرشوند؟

 • طاها گفت:

  جانا سخن از زبان ما میگویی!!

 • بیطرف گفت:

  طرف شما استانداره ومیراث فرهنگی با پول یک روز ورودی ده دستشویی میشه ساخت

 • […] منبع خبر: سایت استان کهگیلویه و بویراحمد […]

 • قربون گفت:

  ننگ نامرادی بهتراست بنامیمش
  چون نقطه ننگی است بر پیشانی مسئولان بخصوص وعده های آبکی و کشکی نمایندگان ، به تنگ تامرادی ننگ نامرادان باید گفت فردا که انتخابی دیگر است گسیل عده ای با کت وشلوارهای اتوکشیده بی درد وعده های سرخرمنی فراموشی های مکرر و بعد کلمه انسان از نیسان و فراموشی و حرفهایی از این قماش

 • علی عابدی گفت:

  سپاس گذارم از اظهار نظر دوستان حسن پور، مسعودی، هاجر، میرمصطفی عبدالهی، بهلول ، طاهرپور و دیگر دوستان که مطلب را خوانده اند

 • م.حسن پور گفت:

  درود بر شما جناب عابدی. این روایت شما تنها روایت تنگ تامرادی نیست،بلکه دردنامه همه مناطق این سرزمین چهار فصل میباشد که سالها در چنبره بی مدیریتی دست وپا میزند و صدا وسیمایش فقط به آمار وارقام ورود وخر وج مسافر میپردازد.
  شما هم تلاش کنید این مطالب را برای مدیران حوزه گردشگری ومیراث فرهنگی بفرستید زیرا این عزیزان بدلیل مشغله کاری فرصتی برای مطالعه سایت های خبری ندارند.

 • جلیلی گفت:

  مطلب بسیار خوبی بود احسنت احسنت

 • مسعودی گفت:

  خیلی جالبه
  روز بعدش ما اونجا بودیم هر خودرو2500 تومان گرفتند
  معلوم نی کی به کیه
  شاید از اقای عابدی 1250 تومان گرفتند
  مگه بازرسی و نظارتی در کار نیست
  پناه برخدای بزرگ از دست این مردم

 • جهانگیری گفت:

  چرا مسئولان استان جوابگو نیستند
  جناب آقای عابدی اگه راست می گی مستقیم بگو با کی طرفی
  اسم مسئول را نام ببر تا ما هم بهش اعتراض کنیم

 • بهلول گفت:

  آقای عابدی دستت درد نکند واقعا زیبا و متین و از سر درد بود . خدا قوت

 • نیکبخت گفت:

  از میراث فرهنگی استان میراثی غیر از بی مسئولیتی وجود ندارد

 • رهبر گفت:

  خواب همه زمستانی است
  خواب ما تابستان، زمستان، پاییز و بهار است
  حالا جالبه
  بیشترین بارش برای یاسوج است بیشترین قطع آب هم برای یاسوج

 • جهانگیری گفت:

  الحق و الانصاف که مسئولان این استان و مردمش خوابند

 • طاهرپور گفت:

  تنها چیزی که می توانم بگویم
  تأسف است و تأسف

 • ارجمند گفت:

  نمی دانم مسئولان استان این مطالب را می خوانند
  یا نه
  انقدر مسائل سیاسی مهم است که این اعتراضات به جایی نرسد

  • پاتاوه گذرگاه تاریخ گفت:

   آقای عابدی سلام به پل تاریخی پاتاوه و تخت شاه نشین و گورستان لما و غار بایار و شهر دینار و آبشار بهرام بیگی در بخش تاریخی و مانگار و گذرگاه تارخی پاتاوه هم سری بزن و گزارشی تهیه کن که خیلی خوب بود…

 • نرگهی گفت:

  واقعا برای خودمان ابراز تأسف می کنم
  چرا تا این اندازه بی خیال استان کوچکمان هستیم

 • هاجر گفت:

  این تنگ نهایت علاقه من به طبیعته. حیف و صد حیف. هر کسی که از بیذون استان میلد برای گردش میبردم اونجا. اما بع همه دلایل بالا دیگه اینکارو نمیکنم. حیف از این طبیعت. حیف از این استان

 • میر مصطفی عبدالهی گفت:

  مطلب جالبی هست.

 • عابدی گفت:

  سپاس از نظر شما

 • ناشناس گفت:

  این تنگ اسمش نا مرادی باشد بهتر است البته نامردی خیلی بهتر !

پربازديد