تاریخ درج خبر : 1392/03/22
کد خبر : ۲۸۹۲۳
+ تغییر اندازه نوشته -

ایجاد شهری با نشاط، توجه به فرهنگ و ساختهای شهری مهمترین اولویت توسعه شهر

همایش انتخاباتی مرتضی فروغ فرد(فروغی )کاندیدای چهارمین دوره شورای اسلامی شهر یاسوج در تالار بلوط این شهر با حضور پرشور وبانشاط مردم برگزار شد.

دراین اجتماع باشکوه که قشرهای مختلف مردم از همه طوایف حضور داشتند برنامه های شاد ومتنوع هنری در راستای شور حماسی انتخاباتی اجرا شد.
مرتضی فروغ فرد کاندیدای چهارمین دوره شورای اسلامی شهریاسوج درنطق انتخاباتی خود دراین اجتماع بزرگ گفت شورای های اسلامی شهر وروستا که از اصول مصرح قانون اساسی است نقش بسیارمهم وتاثیرگذاری درپیشرفت وتوسعه دارد. وی شورای شهر را یک پارلمان محلی که محل تلاقی اندیشه ها وخردجمعی است ذکر کرد وگفت درفضای شورای شهرکه تحت عنوان خرد جمعی است همه اعضاء جمع می شوندتا به شناسایی کمبودهاومعضلات شهری درابعاد اقتصادی ،اجتماعی ،آموزشی وبهداشتی بپردازند.

001231
وی با بیان اینکه اولین هدف و وظیفه شورای شهر شناخت مشکلات واولویت بندی وارائه تدبیر برای حل آنها از شیوه های ممکن است اظهار داشت دراین عرصه عظیم خدمتگذاری باید مردم افرادی که اهل نظم ، درایت ،تعامل وشناخت هستند انتخاب کنند .
فروغ فرد یاسوج را مرکزیت سیاسی استان وپایتخت طبیعت ایران زمین ذکر کرد وگفت علی رغم مواهب طبیعی وخدادادی وظرفیتها وپتانسیلهای عظیم در ابعاد گوناگون ولی آنگونه که شایسته است از این نعمتهای بی بدیل الهی در جهت توسعه این دیار خوب استفاده نشده است.
کاندیدای چهارمین دوره شورای شهریاسوج تصمیم گیریهای احساسی وفاقد کارکارشناسی را که به علت عدم همفکری با نخبگان وصاحب نظران وبا نظرات شخصی گرفته واعمال می شود را از علل عقب ماندگی شهر یاسوج دانست.
فروغ فرد که در نطق انتخاباتی خود سخن می گفت افزود شورای شهر برای موفقیت خود به همه تخصصها از قبیل مهندس ،معمار،روانشناس ،حقوقدان،پزشک و….نیاز دارد تا با استفاده از خرد جمعی برای شناسایی وحل مشکلات چاره جویی کنند.
وی با اشاره به عمر 14ساله شوراها در سه دور گذشته نیز گفت علی رغم خدمات خوبی که انجام گرفته اما مردم بایددرباره عملکرد اعضای شورای شهر قضاوت کنند.

نظر شهروندان در تصمیم گیری های شهری باید لحاظ شود

فروغ فردبا بیان اینکه شورای شهری موفق است که نظر شهروندان را در تصمیم گیریها لحاظ کند وبرای بهبود خدمات رفاهی به آنان تلاش مضاعفی داشته باشد خاطرنشان کرد باید با استفاده از امکانات فرهنگی وگسترش فضای سبز وایجاد پارکهای محله ای روح نشاط وشادابی رابرای شهروندان به ارمغان بیاوریم.
وی ترافیک را از مهمترین معضلات شهر 108هزار نفری یاسوج ذکر کرد وگفت باید با برنامه ای مدون وکارشناسی شده برای این مشکل چاره جویی کرد ضمن اینکه افتتاح پل سوم بشار و تفکیک صنوف تاثیر بسیار زیادی نیز در حل کوتاه مدت این مشکل دارد.
مدیریت شهری باید در مقابل شهروندان پاسخگو باشد
فروغ فرد افزود باید توانمندترین وشجاع ترین فرد را برای شهردار انتخاب کنیم حتی اگر غیر بومی باشد تا هم اهل تدبیر وشناخت به مسائل شهری باشد وهم در مقابل شهروندان پاسخگو باشد.
وی شفاف بودن با مردم ،پاکدستی ،شفافیت مالی ،عدم پنهان کاری وبه دور از تعصبات قومی وقبیله ای کار کردن با رعایت عدالت را رمز موفقیت شورای شهرومدیریت شهری عنوان کرد وگفت اینجانب با تجارب ارزشمند مدیریتی وآموزشی که دارم در صورت لطف خداوند سبحان وحمایت وپشتیبانی مردم غیور این دیار از تمام پتانسیل خویش برای خدمت صادقانه وبی منت به مردم بهره خواهم جست وهرگز نگاه قومیتی ،ایلی وطایفه ای نخواهم داشت .
کاندیدای چهارمین دوره شورای شهریاسوج با اشاره به برخی از برنامه های خود،اظهارداشت: شهردار باید بدون توجه به سلایق و وابستگی قومی وقبیله ای انتخاب شود.

00111
مرتضی فروغ فرد با بیان برخی کاستیها درگسترش فضای سبز در مرکزاستان،گفت: ایجادپارک محله ای استاندارد وگسترش فضای سبزدرنقاط مختلف شهر از ضروریات است.
فروغ فرد توجه به ساماندهی اصناف مختلف وتمرکز زدایی آنان برای رفع مشکل ترافیک ازسوی مدیریت شهری امری غیرقابل انکار است.
این کاندیدای شورای شهریاسوج انتخاب شهردار محله برای مدیریت بهتر محله های مختلف را لازم دانست و افزود: شهریاسوج پیشانی استان کهگیلویه و بویراحمد می باشدکه توجه بیش از پیش را میطلبد.
وی ساماندهی جمعه بازار وعدالت در بحث عوارض را با توجه به خدمات دهی به شهروندان یاداور شد وگفت تلاش خواهیم کرد در چهار چوب وظایف واختیارات شوراها راه ترقی و پیشرفت را با قاطعیت بپیماییم واهل جسارت باشیم و اشکالات وموانع کارها را با مردم در میان بگذاریم .
وی گفت روح شادابی ونشاط برای شهروندان وتوجه ویژه به حوزه فرهنگی و زیرساختهای شهری مهمترین مولفه توسعه شهراست که باید مورد توجه جدی قرار بگیرد.فروغ فرد افزودتمامی شهرواندان حق دارند که از امکانات شهری به اندازه کافی و به طور مساوی استفاده کنند .

گزیده ای ازبرنامه های مرتضی فروغ فرد کاندید چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهریاسوج

*انتخاب شهردار توانمند، بدون توجه به سلایق سیاسی و وابستگی قومی و قبیله ای.
*ایجاد پارک محله ای وگسترش فضای سبزدرشهرک ها ونقاط مختلف شهر.
*توجه ویژه به ورزش جوانان.
*ساماندهی اصناف مختلف وتمرکززدایی آنان برای رفع مشکل ترافیک.
*ایجادپارکینگ عمومی.
*نظارت بر زیرساخت ها و ایجاد هماهنگی بین شرکتهای خدمت رسان.
* شفاف سازی مالی و ارائه گزارش شش ماهه به شهروندان.
*پرداخت الکترونیکی عوارض.
*ایجاد و راه اندازی تلفن گویا جهت نظرخواهی از شهروندان
*اجرای طرح تکریم ارباب رجوع به معنای واقعی.
*ایجاد اتاق فکر با حضور جمعی از نخبگان (جامعه شناسان،روانشناسان،جغرافیدانان،حقوق دانان،مهندسان ،پزشکان،برنامه ریزان،تاریخدانان،دانشجویان وعلمای دینی)
*برگزاری جلسات ماهانه، بصورت متوالی با رانندگان تاکسی درون شهری وبرون شهری و اتوبوسرانی ،جهت تبادل افکار و مرتفع نمودن آنان.
،انتخاب شهردار محله (شهریار) با همفکری ساکنین هر محله برای مدیریت بهترمحله های مختلف شهر و خدمت رسانی به محله های مختلف براساس میزان عوارضی که هرمحله پرداخت می نماید.
*طراحی واجرای پروژه های مختلف با رعایت اصل آینده نگری وافقی دوردست.
بخشی ازویژگیهای شاخص مرتضی فروغ فرد
1-دانش و اطلاعات وی به روز است و اندیشه های نو و ایده های جدیدیدارد.
۲- برنامه مدونی برای هدایت مدیریت شهری دارد.
3- مردم محور و فقرستیز است، برای رفع تبعیض و بی عدالتی در مدیریت شهری برنامه عملی دارد.
4- اهل عمل است و از شعارگرایی پرهیز می کند، شهامت و شجاعت لازم جهت اجرای طرح ها و برنامه های خود را دارد.
5-خداجو و خدامحوراستواهل باندبازی نیست ونگاه قومی وقبیله ای در خدمت به شهر وندان ندارد.
6- آشنا به حقوق شهروندی است وبرنامه مدونی برای نشاط وشادابی شهروندان دارد.
7-دارای فن بیان وروابط عمومی بالاست وبا ارتباطات موثر می تواند از حقوق مردم دفاع کند.
8- مهارت ایجاد وحدت ، همدلی و وفاق شهروندان را دارد.
9- عدم وابستگی به کانونهای قدرت وثروت ومخالف جدی فساد است.
10-توانمند،بااخلاص ومتدین، دارای روحیه نشاط وامید وقوّت و روحیه‌ی انقلابی
11- خدوم،امتحانداده،باکفایت،برنامه‌دار،خوشنام وجوانگرا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد