تاریخ درج خبر : 1393/03/19
کد خبر : ۲۸۹۳۰۴
+ تغییر اندازه نوشته -

نشست هم اندیشی رسانه های استان برگزار شد/ تصاویر

سایت استان: نشست هم اندیشی رسانه های استان کهگیلویه و بویراحمد به دعوت مجمع رسانه های اصلاح طلب استان و با حضور طیفی از رسانه های مرکز استان برگزار شد.

این نشست با هدف هم اندیشی و به وجود آمدن وحدت رویه میان رسانه ها و حمایت آنان از هم با هر دیدگاه و نگرش سیاسی تشکیل شد.

رسانه ضرورت است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، فکر،قلم، کاغذ و عملکرد انسان ها را ابزار کار خبرنگاران دانست و گفت: حضور رسانه، ضرورت است و همه دولتمردان به این موضوع واقف هستند.

فتاح محمدی برای این سخن خود چند دلیل برشمرد، وی اظهار داشت: رسانه ها نقاط ضعف مدیران و دولت را منعکس می کنند.

IMG_0556

وی بیان نقاط ضعف دولت از سوی رسانه ها را مهمترین عملکرد آنان و عملی متعهدانه و دلسوزانه ذکر کرد و گفت: مدیریت استانی اگر این مهم را درک کند قطعا آستانه تحمل خود را بالا می برد.

وی پرداختن به نقاط قوت مدیریت برای تنویر افکار عمومی، بیان مطالبات و خواست های مردم و نیازمندی های جامعه و شناسایی اولویت های جامعه در راستای برنامه ریزی و خدمت رسانی به مردم را از دیگر عملکردهای رسانه ها در جامعه دانست.

محمدی با بیان این توصیه که رسانه ها اول نقدها را بگویند و بعد عملکرد مثبت مدیران را، اظهار داشت: نقد یک ضرورت و مهمترین ابزار خدمتگزاری رسانه ها به مردم است.

کل اعتبارات فرهنگی استان ۶۶۰ میلیون تومان در سال ۹۳

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی با بیان اینکه کل اعتبارات فرهنگی استان در سال ۹۳، فقط ۶۶۰ میلیون تومان است، اظهار داشت:این اعتبار به هیچ وجه با نیازهای فرهنگی جامعه سنخیت دارد.

محمدی با بیان اینکه رسانه ها در استان نوجوان هستند و به دلیل عدم وجود صنایع و بنگاه های اقتصادی جامعه نیاز به مساعدت دولت دارند، اظهار داشت: باور داریم اگر یک ریال در راستای کمک به اصحاب رسانه صرف کنیم به دولت کمک کرده ایم.

IMG_0543

این مسئول استانی اصحاب رسانه را بیانگر خواست و اراده ملت دانست و گفت: امیدواریم به وظایف خود در قبال رسانه ها عمل کنیم و در این راستا آمادگی داریم تا حصول نتیجه مطلوب در جهت تحقق مطالبات خبرنگاران هر دو هفته یک بار جلسه برگزار کنیم.

رسانه ها در کنار هم باشند

پویا وکیلی در این نشست گفت: از مدیران انتظار می رود تحمل نقد سازنده را داشته باشند وآستانه تحمل خود را بالا ببرند.

رئیس مجمع رسانه های اصلاح طلب با بیان اینکه رسانه های استان همیشه در کنار هم بوده اند، اظهار داشت: به وجود آمدن مشکل برای یک رسانه به معنای ایجاد مشکل برای همه رسانه هاست.

IMG_0533

وی اظهار داشت: رسانه ها اگربخاطر گروهها و اشخاص یکدیگر را تخریب کنند اعتماد جامعه از آنها سلب خواهد شد وبه مرگ زود هنگام دچار خواهند شد.

وی حمایت رسانه ها از همدیگر ضمن گرایش های مختلف را راهکاری در راستای وحدت آنان دانست و اظهار داشت: رسانه ها از حقوق مادی خود به دلیل عدم وعده های بی اساس مسئولین نا امید شده اند و از مسئولان توقع حمایت معنوی را دارند.مدیرمسئول پایگاه خبری خبرنما انتظار سایت های خبری از دستگاه قضا را چنین عنوان کرد: از دستگاه قضا انتظار می رود همانند گذشته با رسانه ها همکاری لازم را دشته باشند و اگر سایت خبری به هر علتی به دادگاه احضار می شود تا زمان صدور مجوز از وزارت فرهنگ ارشاد ،دستگاه قضا برای رسیدگی به هئت منصفه مطبوعات ارجاع دهند.

آشنایی با حدود و رسالت ها راه حفظ اخلاق رسانه ای

مدیرمسئول هفته نامه طریق الوسطی با بیان اینکه گرایش های مختلف لازمه کار رسانه ای است، آشنایی با حدود، شرح وظایف و رسالت را در راستای حفظ اخلاق رسانه ای و وحدت رویه مؤثر دانست .

علی محمد دانشی اظهار داشت: راه رشد و تعالی یک رسانه به تلاش آن برای بالا کشیدن خود بستگی دارد و با تخریب دیگر رسانه ها عایدی نخواهد داست.

IMG_0539

وی خودداری از تخریب و رعایت آرمان ها، حد و مرزها را در راستای حفظ اخلاق رسانه ای ضروری دانست و گفت: در استان ظرفیت های غیردولتی برای کمک به رسانه ها نادر است و اشتراک ادارات تنها راه کمک به رسانه هاست.

حاشیه های این نشست:

• نظری نقد را ابزار کار رسانه ها عامل اصلاح امور دانست و گفت: رسانه ها مداح دولت نیستند و نمی توانند نواقص و کاستی ها را لاپوشانی کنند.

کامنت هایی که به قیامت می رسند

• دانشی رسانه ها را در مقابل انتشار کامنت هایی که حرمت اشخاص را از بین می برد مسئول دانست و گفت: کامنت هایی که مملو از فحاشی و تخریب هستند به قیامت می رسندو ناشران آن ها باید در قیامت پاسخگو باشند.

رسانه ها را به خاطر خطا نباید به فلک بست

• علیبازی با بیان اینکه رسانه ها نیز پرتی و خطا دارند، گفت: رسانه ها را نباید به خاطر چند بار خطار در سال تضعیف و توقیف کرد و اصطلاحا به فلک بست.

• ضرابی با بیان اینکه برخی رسانه ها یک خط خبر می زنند و واویلا تحلیل ، اظهار داشت: رسانه ها به نحوی کار کنند که یک هفته نامه را بدون غلط های املایی و نگارشی، بتوان پنج دقیقه تحلیل کرد.

• وام 26/5 درصدی و درخواست فیش حقوقی: خبرنگاران از معرفی از سوی استانداری برای دریافت وام با سود 26/5 درصد و درخواست ارایه فیش حقوقی به معاون سیاسی گلایه کردند.

گزارش: فاطمه محمدیان

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد