تاریخ درج خبر : 1393/03/19
کد خبر : ۲۸۹۳۲۰
+ تغییر اندازه نوشته -

اتابک: وارد مسایل سیاسی نخواهیم شد

سایت استان: مدیرکل بهزیستی گفت: در سالهای گذشته دخالت مسایل سیاسی در ارائه خدمات این سازمان دخیل بود اما دیگر شاهد سیاسی کاری نخواهیم بود.

فضل الله اتابک افزود: در رابطه با تأثیرگذاری و دخالت مسایل سیاسی در ارائه خدمات بهزیستی استان ادامه داد: رویکرد ما هم اکنون تعامل با نمایندگان برای رسیدن به اهداف بهزیستی است اما آن‌طور که در گذشته این سازمان در استان میدان تاخت و تاز بود دیگر نیست و وارد مباحث سیاسی و انتخابات نخواهد شد.

IMG_0576

مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: قوانین حمایت از معلولین در کهگیلویه و بویراحمد مورد غفلت قرار گرفته است.

فضل الله اتابک افزود: قوانینی همچون مناسب سازی اماکن، سهیمه سه درصدی استخدامی معلولین، ارائه تسهیلات برای اشتغال معلولین و … معطل مانده است.

وی به قانون مناسب سازی اماکن شهری برای حضور معلولین اشاره کرد و اظهار داشت: هم اکنون بسیاری از پارکها، بانکها، ادارات، عابر بانکها و … برای معلولین مناسب سازی نشده اند.

اتابک در مثالی به ساختمان بحران استانداری این استان اشاره کرد و بیان داشت: این ساختمان نیز مناسب سازی نشده و مدتی پیش برای حضور معلولین در یک جلسه در این ساختمان مشقتهای فراوانی دیدیم.

وی بر مناسب سازی اماکن شهری برای معلولین تاکید کرد و گفت: در این راستا 350 ابنیه دولتی در این استان مورد ارزیابی قرار گرفته است.

اتابک افزود: شهرهای این استان تازه تاسیس هستند و لازم است مبلمان شهری متناسب با وضعیت معلولان طراحی و اجرا شود.

وی به توجه ویژه مسئولین این استان به قانون مناسب سازی برای معلولین اشاره کرد و افزود: در دولت جدید سه جلسه در راستای مناسب سازی اماکن برای حضور معلولین در استان برگزار شده است.

مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد همچنین روند روبه رشد طلاق در این استان را نگران کننده دانست و گفت: در سال گذشته بیش از 600طلاق در استان به ثبت رسید.

اتابک بر پیشگیری و فرهنگسازی برای کاهش این معضل تاکید کرد و اظهار داشت: سازمان بهزیستی در این راستا در شهرستانهای دنا، بهمئی، لنده، باشت و چرام اقدامات موثری انجام داده است.

وی به فعالیت های مرکز اورژانس اجتماعی در استان خبرداد و گفت: این مراکز به صورت شبانه روزی خدمات اجتماعی ارائه می کند.

اتابک از مداخله این اورژانس به منظور کاهش اختلافات بیش از هزار و 360 زوج در سال گذشته خبرداد.

مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد نرخ معلولیت در این استان را بیشتر از میانگین کشوری عنوان کرد و افزود: هم اکنون نرخ معلولیت در این استان 2.8 درصد بوده و این در حالی است که این میزان در کشور، 2.1 درصد است

وی ازدواج های فامیلی را یکی از مهمترین علت معلولیتها در این استان دانست و اظهار داشت: برای کاهش این نرخ مراکز مشاوره ژنتیک در استان راه اندازی شده اند.

وی بیان کرد: با مراجعه فرد به مراکز مشاوره ژنتیک و انجام یکسری آزمایشها می توان از معلولیتها پیشگیری کرد.

اتابک همچنین تصادفات جاده ای را دومین علت بروز معلولیتها در این استان دانست و گفت: این مسئله هزینه های زیادی به خانواده ها و این سازمان تحمیل کرده است.

اتابک افزود: تاکنون 18هزار معلول در این استان شناسایی شده است که از بهزیستی خدمات مختلف دریافت می کنند.

وی بیان کرد: از این تعداد پنج هزار و 237 نفر مستمری می گیرند.

اتابک یادآور شد: بیش از 45 هزار نفر در این استان مستمری بگیر بهزیستی هستند و بیش از 75هزار نفر از خدمات این سازمان بهره می برند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد