تاریخ درج خبر : 1393/03/20
کد خبر : ۲۸۹۳۸۲
+ تغییر اندازه نوشته -

جشن نسیم مهر؛ حمایت از خانواده‌های زندانیان

انجمن حمایت از زندانیان استان کهگیلویه و بویراحمد با همکاری اداره کل زندانها، دادگستری و سایر دستگاههای وابسته به قوه قضائیه و با حمایت ویژه صدا و سیمای استان، جشن نسیم مهر را با هدف حمایت از خانواده های زندانیان برگزار می کند.

به گزارش سایت استان، جشن نسیم مهر شهر یاسوج با هدف حمایت از خانواده های زندانیان در سالن همایش های صدا و سیمای استان برگزار می شود.

احسان آبگون، کارشناس روابط عمومی اداره کل زندانهای استان کهگیلویه و بویراحمد  با اعلام این خبر گفت: این جشن در تاریخ 20 خردادماه راس ساعت 17:30 در سالن همایش های صدا و سیما برگزار خواهد شد.

وی در ادامه افزود: تحقیقات نشان داده است که با زندانی شدن هرفرد – به طور متوسط – 3تا4 نفر از اعضای خانواده وی دچار آسیب می شوند و اینجاست که اهمیت چنین فعالیت هایی برای جامعه مشهود می شود.

این کارشناس علوم اجتماعی در ادامه تصریح کرد: نباید مسائل خانوادگی و حقوقی را با مسائل کیفری اشتباه گرفت. شایسته نیست به خاطر مسائل خانوادگی و حقوقی مانند مهریه افراد را به زندان انداخت.

آبگون با اشاره به سخنان مدیرعامل تعاون زندانیان کشور گفت: متاسفانه در کشور ما برای اشتغال زندانیان بودجه ای وجود ندارد. ما برای خوراک، پوشاک و بهداشت زندانیان بودجه دریافت می‌کنیم اما برای اشتغال آنها هیچگونه دریافتی نداریم. از آنجا که بیکاری، هم عاملی اساسی در ارتکاب جرم و بزهکاری افراد محسوب می شود و هم اینکه فرد زندانی در دوران حبس قادر به کسب درآمد نیست، می بایست در راستای اشتغال زندانیان برنامه ریزی هدفمند و بنیادی صورت گیرد.

کارشناس روابط عمومی زندانهای استان کهگیلویه و بویراحمد با اعلام این که انجمن حمایت برای بیش از 700نفر از مسئولین و خیرین دعوت نامه فرستاده است گفت: با توجه به اینکه انجمن حمایت از زندانیان یک نهاد مردمی و خودگردان است امیدواریم در این جشن بتوانیم به اهداف مالی مدنظرمان در جهت رفع مایحتاج خانواده های زندانیان برسیم.

آبگون گفت: هدف غایی نظام زندانبانی، اصلاح و تربیت و برقراری امنیت و آرامش و جلوگیری از آسیب ها در سطح جامعه است که  این هدف گاهی با مجازات مجرمین و گاهی با حمایت افراد خطاکار محقق می شود.

وی تاکید کرد: اهمیت انتشار این برنامه ها کمتر از نفس عمل نیست. رسانه ها می تواند با پوشش مناسب این گونه فعالیت ها، نقشی اساسی در ارتقاء آرامش و امنیت روانی جامعه داشته باشند. در نهایت ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین محترم خبرگزاری افکار که در پوشش خبری این گونه برنامه ها پیش قدم هستند از تمامی افرادی که به هر نحوی در راستای برگزاری و پوشش خبری این جشن قدمی برداشته تشکر می کنیم و از مردم همیشه در صحنه استان، مسئولین و خیرین محترم برای حضور در این جشن بزرگ دعوت میکنیم تا با قدوم مبارکشان در برگزاری باشکوه این جشن سهیم باشند.

منبع: افکارنیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد