تاریخ درج خبر : 1393/03/24
کد خبر : ۲۹۰۶۲۷
+ تغییر اندازه نوشته -

دفتر خبرگزاری تسنیم در استان افتتاح شد/ تصاویر

سایت استان: آئین افتتاحیه دفتر استانی خبرگزاری بین‌المللی تسنیم در استان کهگیلویه و بویراحمد دقایقی پیش با حضور امام جمعه یاسوج، مدیران ارشد خبرگزاری بین‌المللی تسنیم، معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، مدیران اجرایی استان و جمعی از اصحاب رسانه‌، نخبگان و فرهیختگان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

** آیت الله ملک حسینی: رسانه‌ها اهداف حکومت مهدوی را تبیین کنند

آیت‌الله سید شرف‌الدین ملک‌حسینی نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه این مراسم در دیدار با مدیران ارشد خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: اهمیت خبر و خبرنگاری در طول تاریخ بر هیچ کسی پوشیده نیست و با کمی مطاله به این نتیجه می رسیم که هیچ خبرنگاری بدون هدف نمی نویسد.
وی بیان کرد: شناسایی فتنه ها، صلح و جنگ ها و همچنین رشد و توسعه در جامعه با کار خطیر خبرنگار میسر است.
ملک حسینی ابراز کرد: در حوزه مهدویت در بحث شخص، شخصیت، حکومت و اهداف حضرت مهدی موعود(عج) تحریف اتفاق افتاده است.
وی با اشاره به اینکه خدا نصرت می کند هر کسی را که در مسیر خودش حرکت کند، افزود: در نوک قلم ها خدا نظارت دارد.

** کریمی: تسنیم در مسیر بصیرت‌افزایی جامعه و افکار عمومی حرکت می‌کند

محمد کریمی معاون خبر خبرگزاری تسنیم در آئین افتتاح دفتر خبرگزاری تسنیم در استان کهگیلویه و بویراحمد، با تبریک میلاد حضرت قائم (عج) اظهار کرد: خبرگزاری تسنیم بیش از 19 ماه است که فعالیت دارد، در این مدت به لطف خداوند و مجاهدت‌های شبانه‌روزی نیروهای جوان و متخصص ارزشی توانسته‌ایم در ردیف خبرگزاری‌های نخست کشور قرار بگیریم.

IMG_0714
وی با بیان اینکه تسنیم در مسیر بصیرت‌افزایی و آگاهی هرچه بیشتر جامعه و افکار عمومی حرکت می‌کند، افزود: روزانه بیش از یک هزار خبر روی خروجی تسنیم قرار می‌گیرد، تاکنون 26 دفتر استانی راه‌اندازی شده و راه‌اندازی مابقی دفاتر استانی نیز در دستور کار است.
معاون خبر خبرگزاری تسنیم با اشاره به اینکه تسنیم به‌عنوان نخستین رسانه در شیفت بامدادی نیز فعالیت خود را رسماً آغاز کرده است و در طول شبانه‌روز به رصد و دیده‌بانی صحنه‌های مختلف داخلی و خارجی می‌پردازد، خاطرنشان کرد: روزانه نزدیک به یک‌هزار خبر به 3 زبان عربی، انگلیسی و فارسی روی خط خروجی خبرگزاری بین‌المللی تسنیم منتشر می‌شود که افکار عمومی جهان و جهان اسلام با این 3 زبان زنده بین‌المللی بیشتر ارتباط دارد، البته راه‌اندازی دیگر زبان‌های زنده دنیا را نیز در دستور کار خود قرار داده‌ایم و با عنایات خداوند متعال و همت جوانان متخصص و کارشناسان خبره رسانه‌ای تا پایان سال تعدادی زبان دیگر روی خروجی قرار می‌‌گیرد.
وی با اشاره به اینکه تاکنون خبرگزاری تسنیم 700 خبر صوتی و تصویری منتشر کرده است، عنوان کرد: انتشار خبرهای صوتی و تصویری همچنان در دستور کار این خبرگزاری بوده و این فعالیت تا پایان سال گسترش پیدا می‌کند.

کریمی تصریح کرد: پژوهش‌ها و رصد مداوم این خبرگزاری از میدان تحرکات فرهنگی و اقتصادی دشمن نشان می‌دهد نظام سلطه ناتوان از رویارویی نظامی با ایران مقتدر هسته‌ای، جنگ را به میدان فرهنگ و اقتصاد تغییر داده است و روزانه میلیون‌ها خبر و گزارش علیه الگوی کارآمدی به‌نام انقلاب اسلامی ایران در رسانه‌های خود منتشر می‌کند
وی با تاکید بر اینکه مهم‌ترین ویژگی منشور اخلاقی تسنیم پرورش سربازان تمام‌قد رسانه‌ای برای اجرای فرامین امام خامنه‌ای و رعایت انصاف است، گفت: خبرگزاری بین‌المللی تسنیم می‌کوشد نیروی متخصص و مجربی را برای این میدان آموزش داده و به جبهه رسانه‌ای انقلاب اسلامی بیفزاید.
معاون خبر خبرگزاری تسنیم با تاکید بر اصل اعتدال در خبرگزاری تسنیم خاطرنشان کرد: تسنیم باید در قالب رعایت اخلاق کریمه اسلام عمل کند، به این معنی که اصراری بر سرعت انتشار خبر بدون صداقت و شفافیت موضوعی نداشته و باید انصاف و عدالت را در انتشار خبر رعایت کند.
وی در خاتمه با اشاره به رویکرد “مردم‌محور بودن” در خبرگزاری تسنیم، تصریح کرد: ما تلاش می‌کنیم که در اولویت نخست دغدغه‌های مردم را در تمام حوزه ها پاسخگو باشیم، در همین راستا یکی از مهمترین وظایف دفاتر استانی تسنیم، پیگیری دغدغه‌ها و مطالبات مردم در سراسر کشور است.

** حجت‌الاسلام حسینی: تسنیم در مقابله با افکار تکفیری‌ها در جهان اسلام پیش‌قدم باشد

حجت‌الاسلام سیداصغر حسینی امام جمعه یاسوج نیز در این مراسم، با تبریک میلاد حضرت قائم(عج)، اظهار کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران با زحمات انسان‌های فداکار و مجاهد و ایثارگر به وجود آمد‌، این نظام از همان ابتدا با دشمنی دشمنان مواجه شد چراکه نظام جمهوری‌اسلامی خواستگاه‌هایی دارد که هیچ یک از کشورها ندارند.

IMG_0702
وی افزود: رمز پیروزی انقلاب اسلامی ایران بر سه چیز بود، آن سه مورد رهبری عالم، اتحاد و هماهنگی این مردم و مشخص بودن هدف بوده است.
امام جمعه یاسوج با اشاره به اینکه دشمن جنگ سخت را رها کرده و به جنگ نرم روی آورده است، خاطرنشان کرد: اگر در جنگ سرد عده‌ای شهید می‌شدند در جنگ نرم دل‌ها و افکار مردم به‌ویژه جوانان که دارای احساسات بوده از بین می‌رود؛ از همین رو همه ما از جمله روحانیون، دانشگاهیان و رسانه‌ها باید در مقابل جنگ نرم دشمنان مقاومت کنیم.

وی عنوان کرد: رسانه‌ها باید با اخلاص برای پیشرفت جامعه اسلامی و هدایت جوانان حرکت کنند و خداوند هم به طور یقین کمک می‌کند.
حجت‌الاسلام حسینی با تبریک افتتاح دفتر استانی خبرگزاری تسنیم در کهکیلویه و بویراحمد، گفت: تسنیم با توجه به در اختیار داشتن نیرو‌های ارزشی در عرصه رسانه‌ای در مقابله با افکار تکفیری‌ها در جهان اسلام پیش‌قدم باشد.
امام جمعه یاسوج خاطرنشان کرد: راه‌اندازی دفتر تسنیم در کهگیلویه و بویراحمد فرصتی است برای توسعه این استان و امیدواریم انشاءالله این خبرگزاری فعالیت تاثیرگذاری داشته باشد.

** محمدی: حرکت سخیف گروهک تروریستی داعش در عراق بدون پاسخ نمی‌ماند

فتاح محمدی معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این مراسم، با بیان اینکه سیاست‌ها‌ و فرامین رهبر معظم انقلاب در راستای پیشبرد استقلال و اهداف انقلاب اسلامی بسیار راه‌گشا است، اظهار کرد: امروز استکبار جهانی به تعبیر رهبر معظم انقلاب با تغییر تاکتیک، ذهن و افکار انسان‌ها را مورد هدف قرار داده که برای مقابله با این جنگ مدیریت جهادی می‌طلبد.

IMG_0731
وی افزود: امروز اسلام به طور عام و شیعه به طور خاص دوران سختی را می‌گذراند و اصحاب رسانه ‌وظیفه دارند که از مبانی اسلامی دفاع کنند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه دشمن به دنبال ضربه زدن به اسلام است، خاطرنشان کرد: رسانه‌ها وظیفه دارند که در راستای تقویت مبانی فکری انسانی فعالیت کنند، باید توجه داشته باشیم که تا زمانی که افکار ما مبتنی بر اصل توحید است مقاومت‌ها ادامه دارد؛ از سوئی دیگر استراتژی دین اسلام مبتنی بر صلح بین‌المللی است.

وی با بیان اینکه امیدواریم دفتر خبرگزاری تسنیم در کهگیلویه و بویراحمد سبب رشد و پیشرفت هر چه بیشتر استان‌ها شود، تصریح کرد: امروز توسعه و حمایت از خبرگزاری‌ها می‌تواند در صدور و تدوین مکتب اسلام و در دفاع از مبانی و ارزش‌های اسلامی تاثیرگذار باشد، بنابراین گسترش رسانه‌ها بسیار ضروری بوده و رسانه‌ها باید به اقتدار هر چه بیشتر نظام جمهوری اسلامی ایران کمک کنند.
محمدی در خاتمه به حرکت‌های تروریستی گروهک داعش در عراق اشاره و بیان کرد: حرکت سخیف گروهک تروریستی داعش در عراق هرگز بدون پاسخ نخواهد ماند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • .... گفت:

    آقای کریمی امیدوارم سیاست بصیرت افزایی تان از اون نوع بصیرت افزایی هایی که این چند سال آقایان در خطابه ها و رسانه ها می کردند به اهداف خاص برای گروهی خاص نباشد.انشالله

پربازديد