تاریخ درج خبر : 1393/03/24
کد خبر : ۲۹۰۶۵۷
+ تغییر اندازه نوشته -

مشاور وزیر کشور: سیاست دولت اعتدال حمایت از جامعه شاهد و ایثارگر است/ تصاویر

سایت استان: مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران گفت: در دولت تدبیر و امید اقدامات عملی خوبی برای حمایت از جامعه شاهد و ایثارگری اندیشیده شده و رئیس‌جمهور به شخصه وقت زیادی برای این قشر می‌گذارد.

غلامرضا یاوند عباسی در شورای اداری استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: دولت تدبیر و امید و به ویژه شخص رییس جمهور موجی تازه از توجه جدی به جامعه ایثارگری در کشور ایجاد کرده است.

وی با اشاره به ملاقات ها و دیدارهای مستمر و به صورت هفتگی و یا دوهفته یکبار رییس جمهور و وزیر کشور از خانواده های دو تا سه شهید به بالا و جانبازان بالای 70 درصد، اظهارکرد: دیدار و رفع مشکلات ایثارگران هم اکنون به یک رویه مثبت بین مسوولان تبدیل شده است.

مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران خاطرنشان کرد: این نگاه ویژه و رویکرد مثبت به تمامی استان های کشور تعمیم داده شده و بررسی ها و گزارش های مشاوران استانداران و حتی خود خانوادها از ابراز رضایت و انجام مرتب این اقدام ارزشمند حکایت دارد.

یاوند عباسی تصریح کرد: در استانهای مختلف و توسط استانداران به قدری برای جامعه ایثارگری در این دوره کار می‌شود که تصور شده این مسئولان ارشد استانی مسئولیت بنیاد شهید و امور ایثارگران را هم بر عهده دارند.

وی ادامه داد: سازمان رزمندگان برای کمک به رزمندگانی که در جبهه‌ مشمول جانبازی نشده‌اند راه اندازی می شود.

مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران عنوان کرد: از سند راهبردی خدمت‌رسانی به رزمندگان به عنوان یکی دیگر از اقدامات این دولت برای خدمت به جامعه ایثارگری یاد کرد و افزود: یکی از دغدغه‌های دولت خدمت به رزمندگانی بود که در جبهه‌ها حضور داشتند و همه مشکلات و دردها و رنج‌ها را تحمل کردند اما تیر و ترکشی به آن‌ها اصابت نکرده بود که دولت معتقد است این رزمندگان باید تحت حمایت قرار گیرند.

یاوند عباسی بیان کرد: بخشی از این افراد اکنون بیکار هستند و ممر درآمدی ندارند که دولت در فکر رفع مشکل این دسته از رزمندگان است.

وی ضمن انتقاد از اقدامات مناسب‌سازی اماکن برای جانبازان در اماکن عمومی اظهارکرد: اعتقاد ما بر این است که ساختمان‌های اداری ما معلول هستند چرا که وقتی در اماکن ما معلولان و جانبازان نتوانند به خوبی تردد کنند این اماکن خودشان نقص دارند و معلول هستند و در دولت این عزم وجود دارد که سالانه 20 درصد از ساختمان‌ها و اماکن دولتی مناسب‌سازی شوند.

مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران از موضوع درمان جانبازان و ایثارگران به عنوان یک درد بی‌درمان یاد و اضافه کرد: ما هم به نوبه خود در دولت پیگیر این موضوع هستیم و در هفته آینده طرحی دو فوریتی در مجلس مطرح می‌شود که این طرح یک استفساریه دارد و موضوع آن به این قرار است که دستگاه‌ها وظیفه رسیدگی به وضعیت درمان کارکنان ایثارگر خود را بدون هزینه دارند و خدمات خاص همچون ویلچر و داروهای خاص نیز توسط بنیاد شهید ارائه خدمت می‌شود.

گزارش تصویری از این مراسم:

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد