تاریخ درج خبر : 1393/03/24
کد خبر : ۲۹۰۷۶۳
+ تغییر اندازه نوشته -

سهم 50 درصدی گچساران در سرمایه‌گذاری بالای یک‌ میلیارد تومان

سایت استان: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: سهم گچساران در سرمایه ‌گذاری بالای یک‌ میلیارد تومان در سطح استان حدود 50 درصد است.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد، داریوش دیودیده در نشست استاندار کهگیلویه و بویراحمد، مدیران ارشد استانی با صنعتگران و معدنکاران گچساران و باشت، اظهار کرد: یکی از مباحث مورد نظر رئیس جمهور و دولت تدبیر و امید بهبود و فعال کردن فضای کسب و کار و به ظرفیت رساندن واحدهای تولیدی در همه حوزه ‌ها است.

دیودیده با بیان اینکه ادغام وزارت خانه های صنایع و معادن و بازرگانی موجب سنگین شدن وظایف سازمان صنعت، معدن و تجارت شده است افزود: درست است که مقوله تنظیم بازار و شرایط سخت حاکم بر کشور وظایف این سازمان را سنگین‌تر کرده، اما تاکنون اجازه نداده‌ایم صنعت در این میان به حاشیه برده شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در حال حاضر افزون بر 700 واحد تولیدی دارای پروانه بهره‌برداری در سطح کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد، گفت: علاوه بر 700 واحد موجود 400 طرح دیگر نیز در دست اقدام بوده که 181 این طرح‌ها با سرمایه‌گذاری بالای ده میلیارد ریال است.

وی با بیان اینکه سهم گچساران در طرح های در دست اجرا، پروانه های بهره برداری و طرح های بالای ده میلیارد ریال بالغ بر 20 درصد است افزود: سهم گچساران در سرمایه‌گذاری بالای یک‌ میلیارد تومان حدود 50 درصد است.

دیودیده خاطر نشان کرد: گچساران از محل صندوق توسعه ملی بالاترین جذب اعتبار و تسهیلات را در سطح استان داشته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه گچساران می‌تواند در بخش‌های صنعتی یکی از قطب‌های بزرگ استان کهگیلویه و بویراحمد باشد، بیان کرد: گچساران قابلیت تبدیل شدن به قطب بزرگ صنعتی کهگیلویه و بویراحمد را دارد.

دیودیده در ادامه بیان کرد: معادل 20 درصد از معادن کهگیلویه و بویراحمد و در مجموع 28 درصد از واحدهای صنعتی و معدنی استان در گچساران می باشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد افزود: بنا بر سیاستهای وزارت صنعت، معدن و تجارت و تاکیدات استاندار دو بحث کلی در حال پیگیری است که یک مورد به نتیجه رسیدن طرح های در دست اجرا و دوم تعیین و تکلیف واحدهای راکد خواهد بود.

وی با مثبت خواندن برگزاری جلسات بررسی پروژه‌های صنعتی در گچساران و باشت افزود: به نظر می‌رسد برگزاری چنین جلساتی تاکنون در شهرستان برگزار نشده و گلایه‌ها و انتظارات صنعتگران ناشی از عدم برگزاری این جلسات بوده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد