تاریخ درج خبر : 1393/03/25
کد خبر : ۲۹۱۰۴۱
+ تغییر اندازه نوشته -

یاری پور: بیشترین پروژه‌های راکد در بویراحمد است

سایت استان: فرماندار بویراحمد گفت: بیشترین پروژه‌های راکد در بویراحمد است.

هوشنگ یاری‌پور امشب در شورای اداری شهرستان بویراحمد با بیان اینکه جلسه با محوریت کمیته برنامه‌ریزی برگزار شده و انتظار می‌رود توجه و عنایت ویژه‌ای استاندار به این شهرستان داشته باشد، گفت: بیشترین پروژه‌های راکد در این شهرستان است.

فرماندار بویراحمد با بیان اینکه توسعه راه‌ها می‌تواند هر منطقه، شهر و استانی را در برخی کمبودها کمک کند، گفت: توسعه راه‌ها باید از برنامه‌های متولیان اجرایی در این حوزه باشد و بر اساس اولویت نیز به جلو پیش برویم.

5

یاری‌پور با تاکید بر اینکه توسعه راه‌های روستایی بویراحمد از متوسط استانی نیز پایین‌تر بوده و تنها مرکز استانی که ورودی‌های آن کاملا بزرگراه نشده است، گفت: انتظار می‌رود بویراحمد در حوزه‌های مختلف به عنوان پیشانی استان ویژه دیده شود.

این مسئول در ادامه با تاکید بر اینکه بویراحمد در بخش‌ها و حوزه‌های مختلف مشکلات عدیده‌ای دارد و باید به صورت ویژه به دلیل مرکز استان بودن به آن توجه ویژه شود، گفت: یاسوج مرکز استان بیشترین نرخ رشد جمعیت را دارد که به دلیل مهاجرت پذیری با مشکلات زیادی در بحث خدمات‌دهی مواجه هستیم.

مسئول ارشد شهرستان بویراحمد با تاکید بر اینکه یاسوج، مادوان، چیتاب و لوداب مشکلات عدیده‌ای در بحث آب دارند، گفت: شبکه آبرسانی یاسوج فرسوده است و مخزن آب آن جوابگوی جمعیت کنونی نیست که باید فکری اساسی برای این موضوع شود.

یاری‌پور با بیان اینکه چیتاب مخزن آب ندارد و دارای مشکلات زیادی است، گفت: بدون شک آب از ضروریات حیات بشر بوده که باید به صورت ویژه به آن توجه شود.

این مسئول با بیان اینکه اعتبارات تملک دارایی شهرستان 25 میلیارد و 467 میلیون تومان است، گفت: این مبلغ در 16 فصل 42 برنامه و 334 پروژه تعریف شده و به ادارات نیز ابلاغ شده تا در سال جاری به حوزه‌های مختلف رسیدگی کنند.

وی ادامه داد: شهرستان بویراحمد بزرگترین و مشکل‌دارترین شهرستان استان بوده که با توجه به توزیع اعتبارات تملک دارایی انتظار می‌رود در اعتبارات ماده 180 استانی و ماده 180 که از آن نمایندگان شهرستان‌ها است حوزه بویراحمد است برخی از مسائل اولویت‌دار نیز برطرف شود.

یاری‌پور با اشاره به اعتبارات دو درصد درآمدهای حاصل از فروش نفت و گاز که به استان‌های نفت‌خیز تعلق می‌گیرد، گفت: بر اساس مصوبه مجلس این دو درصد 1.3 آن به شهرهای نفت‌خیز و 2.3 آن به مناطق محروم اختصاص یافت.

فرماندار بویراحمد که در جمع مدیران استانی و شهرستانی سخن می‌گفت ضمن قدردانی از حمایت‌های بی‌شائبه نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا، بیان کرد: سهم بویراحمد از 2.3 نفت مناطق محروم را هشت میلیارد و 600 میلیون تومان عنوان کرد و گفت: نماینده محترم تمام تلاش خود را در جهت رفع محرومیت از بویراحمد به کار گرفته و امید می‌رود با حمایت مدیران این امر در آینده‌ای نزدیک محقق شود.

وی با تاکید بر اینکه بر اساس اهداف و سیاست‌های دولت با حمایت دولتمردان،تدابیر استاندار کهگیلویه و بویراحمد و حمایت نماینده محترم مردم در مجلس مشکلات شهرستان بویراحمد بر اساس اولویت یکی پس از دیگری مرتفع می‌شود، گفت: فعال شدن جاده یاسوج به بابا میدان و شیراز و فعال شدن بیمارستان 200 تختخوابی یاسوج را از برنامه‌های خوب در این دولت است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد