تاریخ درج خبر : 1393/03/25
کد خبر : ۲۹۱۰۹۴
+ تغییر اندازه نوشته -

دغدغه استاندار برای توسعه استان قابل تحسین است

سایت استان: سیدولی موسوی

کهگیلویه وبویراحمد بعد از انقلاب استانداران زیادی را در دولتهای مختلف تجربه کرده است وهر استانداری بنا به شرایط خاص زمان خویش خدماتی را برای توسعه استان انجام داده است در رابطه با عملکرد استانداران مردم فهیم ما بهترین قضاوت را خواهند کرد.

وظیفه اصلی دولت ها پیشبرد اهداف عالی نظام در بخش های مختلف است و دولتی موفق است که نیازهای جامعه را بصورت ملی ومنطقه ای شناسایی و در جهت حل مشکلات و برنامه ریزی های توسعه ای مناطق مختلف ودرنهایت توسعه کشور حرکت ،تا وابستگی و دلبستگی مردم را به نظام عمیق و ناگسستنی نماید، بدیهی است دولتی که شناخت کافی از مردم مناطق مختلف کشور به معنای واقعی نداشته،از درد ورنج در ابعاد مختلف نداشته ودرصددرفع آنها برنیاید نمی توانددرقلوب مردم جا باز کند ومردم را هم همواره درکنارش داشته باشد.

در دولت تدبیر وامید که با شعار اعتدال مورد اقبال عمومی مردم مواجه شد دکتر خادمی سکاندار مدیریت عالی استان را عهده دار شد .انسانی با سجایای زیبای اخلاقی که دغدغه ای جز توسعه استان ندارد وسخنان عالمانه وارزشمند ایشان در جلسات مختلف حاکی از این است که باید با وحدت وهمدلی همه نخبگان وصاحب نظران استان را یک گام به جلو ببریم در همان نخستین روزهای حضورش راه پیشرفت وتوسعه این استان را استفاده از نظرات همه نخبگان وصاحب نظران وفعالان فرهنگی ،اجتماعی وسیاسی می دانست وتشکیل اتاق فکر وجلسات متعدد با قشرهای مختلف تایید این مدعاست. دیدگاهها ونظرات وی چشم انداز روشنی را برای توسعه این استان غنی از منابع ولی عقب مانده از قافله توسعه ترسیم می کند .

دکتر خادمی معتقد است ما فرصت بحثهای حاشیه ای دراستان را نداریم و دامن زدن به مسائلی که هیچ سودی به حال مردم وتوسعه استان ندارد کاری ناپسند است مهمترین نیاز جامعه ما در این برهه از زمان وحدت وآرامش برای حرکت در مسیر توسعه وآبادانی است وامروز همه با هرسلیقه وگرایش سیاسی وظیفه داریم دولت را حمایت کنیم و از هرگونه سخنی که عامل تفرقه واختلاف است پرهیز کنیم. اگر هم نقدی بر عملکردها داریم در فضایی صمیمی ومنطقی مطرح کنیم تا زمینه ساز پیشرفت امور باشد.

کهگیلویه و بویراحمد جز با وحدت وهمدلی مردم ومسئولان پیشرفت نمی کند و اگر بخواهیم از توسعه عقب نمانیم باید توسعه گرا باشیم و از خیلی مسائل جزئی پرهیز کنیم و منافع مردم را بر هیچ چیزی ترجیح ندهیم.

خوشبختانه از زمان تصدی دکتر خادمی به سمت استاندار کهگیلویه وبویراحمد دیدگاه خوبی نسبت به ایشان در افکار عمومی به وجود آمد. تلاش وپشتکار ایشان برای توسعه استان وخستگی ناپذیری ایشان قابل تحسین است وانشاءالله این روند ادامه پیدا کند.

نظارت واشراف کامل برظرفیتها ،پتانسیلها ومشکلات استان ،توجه به مسائل وارزشهای الهی وانسانی ،خوش اخلاقی در برخورد با مردم و برنامه محور بودن از خصوصیات بارز دکتر خادمی است که حضور ایشان در راس مدیریت استان نقطه عطفی در تاریخ این استان است که باعث توسعه ،پیشرفت وآبادانی این دیار می شود.

لازم است نکاتی را به دکتر خادمی استاندار توسعه گرا ، دلسوز و متعهد استان یاداور شوم که دغدغه افکار عمومی است باشد که مورد توجه ایشان قرار بگیرد.

1- به مسائل فرهنگی در استان اهتمام بیشتری داشته باشد و با انتخاب مدیرانی با تجربه ،خوش فکروآشنا به فرهنگ به توسعه وتعالی فرهنگی این دیار بیشتر پرداخته شود تا درسال اقتصاد وفرهنگ مدیران این حوزه نیز بتوانند کارنامه قابل قبولی ارائه دهند.

2- جناب آقای دکتر خادمی همچنان که شخص حضرتعالی به ملاقات با مردم توجه خاص دارید از مدیران نیز بخواهید اینگونه عمل کنند ودرب اتاق آنها به روی مردم باز باشند. مدیران باید از جنس مردم باشند وبرای مردم باشند چرا که بواسطه همین مردم مدیران به این جایگاه رسیده اند، پس احترام وتکریم مردم وپاسخگویی به مردم وتواضع وفروتنی در برخوردها از وظایف یک مدیر در جامعه اسلامی است. در جلسات شورای اداری به مدیران توصیه نمایید حتی المقدور جلسات اداری خویش را در بعد از ظهرها برگزار نمایند ودر وقت اداری دنبال حل مشکلات مردم برنامه ریزی برای کار وتلاش وتوسعه استان باشند.

3- به شکل سرزده از دستگاهای اداری واجرایی استان بازدید داشته باشید وبا مردم رودر رو صحبت کنید تا پیوند میان مردم ومسئولان روز بروز مستحکم تر شود.

4- حضرتعالی در همه جلسات ونشستها علمی ،زیبا وبا دید کارشناسی وتخصصی سخن می گویید وهمه جا اختصار کلام را به خوبی رعایت می کنید وخارج از موضوع سخن نمی گویید که مدیریت زمانی شما در برنامه ها قابل تحسین است و امیدواریم الگویی برای سایر مدیران باشد تا به شکل تخصصی به مباحث حوزه کاری خویش بپردازند.

5- تهیه سند توسعه استان برای اولین بار بعد از پیروزی انقلاب اسلامی که درحال بررسی وتبادل نظر است از اقدامات ارزشمند دوران مدیریتی شماست که امیدواریم هرچه زودتر به شکل کتابچه ای در اختیارمتولیان امر قرار بگیرد تا با این چشم انداز به سمت توسعه گامها بلندتر برداشته شود.

6- درانتخاب مدیران ارشدواختصاص پست های مدیریتی به نیروهای متخصص وتوانمند دقت فرمایید(اگرچه درانتصاب مدیران همسویی سیاسی با استاندار یک اصل است ولی توانمندی واهلیت حرفه ای وسلامت ونظم وبرنامه ریزی ،تخصص وتجربهءمرتبط باپست ، امانتداری ،رعایت وحفظ حقوق مردم ونداشتن نگاه تبعیض آمیزاز شاخصه های اصلی محسوب می شود)

7- انتخاب فرمانداران، مدیران و روسای آگاه به مسائل، پرتوان، برنامه ریز و متعهد و دلسوز نهایت مدیریت یک مدیر با درایت است که می تواند بار بزرگ خدمت رسانی را بر دوش یک تیم خدمت گذار قرار دهد و مدیر ارشد استان را به کار اصلی یعنی برنامه ریزی و نظارت بیشتر مشغول کند.

8- اصحاب رسانه ومطبوعات را همیشه در کنار خود بدانید واز نقدهای سازنده آنها استقبال کنید واز مدیران بخواهید که اخلاق رسانه ای داشته باشند واز ظرفیت رسانه ای استان برای تحقق برنامه های دولت واطلاع رسانی از خدمات نظام اسلامی به مردم به خوبی استفاده کنند.

9- توجه به زیرساختهای استان که زیربنای توسعه محسوب می شوند اهتمام بیشتری داشته باشید واقدامات شاخصی را در استان مشخص کنید ومدیران را موظف کنید که در این راستا حرکت کنند تا محور توسعه در این استان شتاب بگیرد.

ونکته آخر اینکه استان کهگیلویه وبویراحمد با ظرفیتهای طبیعی ومواهب خدادای پتانسیلهای خوبی برای توسعه در بخش گردشگری وجذب توریست وکشاورزی دارد که باید به آن توجه جدی شود ودر این زمینه برنامه محور حرکت کرد.

امیدوارم که شما بعنوان نماینده عالی دولت تدبیر و امید نه تنها درمردم امید به آینده ای بانشاط وشاداب رانهادینه بلکه عموم مردم استان را درکنار خودودولت داشته باشید و قطعا خدمات صادقانه وارزشمند حضرتعالی در تاریخ این استان از آن به نیکی یاد خواهد شد.

*مدیرمسئول نشریه نسیم دنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • منتقد استاندار گفت:

    اگر استاندار دغدغه داشت چرا در همان زمان که معاون برنامه ریزی استانداری بو د به فکر استان نبود؟ .همه کارها و فکرهای موسی خادمی عوام فریبی هست

  • خبرنگار گفت:

    اقای موسوی نویسنده متن ، هم طایفه ای اقای استاندار یعنی ساداتی اند .

  • امیر گفت:

    با سلام خدمت نویسنده محترم.امید واریم تعاریف شما و جانبداری حضرتعالی مبنی بر دغدغه های جناب استاندار بدور از واقعیت نباشد،چرا که چنین انسانی ضمن آنکه اجرش پیش آفریده اش محفوظ است در میان مردمش هم محبوب است و همین نهایت انسانیت است. اما چون مدیران زیر مجموعه ایشان میتوانند با عملکرد مناسب ویا عدم تناسب با این القاب در خور ایشان باشند لازم میدانم یک نمونه از عملکرد یکی از ارگانهای دولتی استان را مثال بزنم تا شاید فرجی باشد برای قسمتی از همین مردمی که ما با دیگر مردمان مجوع یک استان بنام گهگیلویه وبویر احمد مینامیمشان.(سد شاه قاسم)این سد که با هزینهای زیادی جهت رفاه حال کشاورزان ساخته شده و جنبه تفریهی هم دارد چرا با بی توجهی خالی از آب باشد در حالی که زمینهای کشاورزی بکری در پایین دست این سد وجود دارند؟آیا آب زیادی که مهار کردن آن خیلی هزینه بردار هم نبود را در دره پریکدان به چشم مسولان مربوطه نمی آمد که بجای هدر رفتن با اندک هزینه ای آن را به سمت این سد مخزنی هدایت کنند تا هم جنبه اقتصادی وهم جنبه تفریحی برا مردم استان داشته باشد؟مگر دلسوزی چیست ؟خدمت چیست؟الحمدالله این سد چسپیده به جاده اصلی است هزینه ای هم برای ایاب ذهاب مسولین نداشت و بهانه ای هم برا نبود وقت نبود ؛چون میشد با سرکشی به این مکان هم تفریحی کرده باشند هم خدمتی به مردم.یک مثال لری ساده(هم بٍرن حونه هالوشون هم کٍرَشونهَ سواری کنن)

پربازديد