تاریخ درج خبر : 1392/03/22
کد خبر : ۲۹۱۱۳
+ تغییر اندازه نوشته -

حمایت دو تن از روحانیون استان از آیت الله فاضل گلپایگانی

سایت استان: در پی حضور حضرت آیت الله فاضل گلپایگانی در شهرهای مختلف استان، علما و روحانیون ضمن تجلیل از شخصیت علمی و اخلاقی ایشان مردم را به حضور در پای صندوق‎های رأی و انتخاب این عالم برجسته به عنوان نماینده خود در مجلس خبرگان رهبری دعوت کردند.

حضرت آیت الله سید محمد محققی از علمای دهدشت ضمن دعوت مردم به تلاش در راستای تحقق حماسه سیاسی، صرف حضور را کافی ندانسته و انتخاب فرد شایسته و اصلح را یکی از ارکان مهم تحقق این تکلیف الهی دانستند.

وی ضمن تأکید بر احترام دیگر کاندیداهای حاضر در انتخابات میان‎دوره‎ای مجلس خبرگان، حضرت آیت الله فاضل گلپایگانی را واجد ویژگی‎های برجسته اخلاقی و مراتب والای علمی دانستند.

آیت الله کاظمی بیدک از علمای شهر باشت نیز در گفتگوئی تلفنی ضمن دعوت از اقشار مختلف مردم برای حضور گسترده در انتخابات، حضور در عرصه‎های مختلف نظام اسلامی را وظیفه همگانی دانستند.

وی مجلس خبرگان رهبری را از نهادهای مهم و حساس جمهوری اسلامی برشمرده و وظیفه مهم أعضای آن را نیازمند بالاترین مراتب علم و تقوا دانستند.

آیت الله کاظمی بیدک، ضمن حمایت قاطع از حضرت آیت الله فاضل گلپایگانی، جوان‎گرائی در چنین عرصه‎هائی را توجیه ناپذیر توصیف کرده، ضرورت توجه به سابقه علمی و حوزوی افراد حاضر در صحنه را مهم‎ترین معیار برای انتخاب نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری دانستند. ایشان قبیله‎گرائی و طایفه‎گرائی در عرصه‎های مختلف اجتماعی به‎ویژه همه انتخابات‎ها در نظام اسلامی را مخالف موازین اسلامی دانسته مردم را به انتخاب بر مبنای تکلیف و رضایت الهی توصیه کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد